TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Обврска за вакцинација: „3000 суспензии“ на невакциниран медицински персонал во Франција

Слободен Печат - 16.09.2021

Обврската за вакцинација во Франција стапи во сила за здравствените работници. Тие мора да примиле барем една доза од вакцината против ковид-19 за да продолжат да работат. По првиот ден на обврската 3000 вработени се суспендирани, според министерот ...

3000 невакцинирани здравствени работници во Франција се суспендирани

Вечер Прес

Во Франција задолжителна вакцинација за здравствените работници

24 Вести - 15.09.2021

Здравствените работници во франција кои не се вакцинирани против коронавирусот, од денеска ќе биде суспендирани од работа. Околу 30 илјади медицинари се’ уште не се вакцинирани, а во некои болници би можело да дојде до недостиг на работна сила ...

Франција од денеска суспендира 300.000 невакцинирани здравствени работници

Точка

Суспензија за невакцинираните здравствени работници во Франција

Р.С.Европа

Од денеска суспензија за невакцинираните здравствени работници во Франција

Слободен Печат

Во Франција од денеска суспензија за невакцинираните здравствени работници

Фокус

Или вакцина или нема плата: Ултиматум за здравствените работници во Франција

ММС

Франција: Од денеска суспензија за невакцинираните здравствени работници

24Инфо

Независен Либертас Опсервер Денешен Lider Вечер Прес МКД Радио МОФ

Или вакцина или нема плата: Ултиматум за здравствените работници во Франција

Сител - 15.09.2021

Во Франција стапи на сила задолжителна вакцинација против Ковид-19 на лицата кои работат во здравствениот сектор, старечките домови и итните служби. За да продолжат со рбаота од денеска ќе треба да покажат доказ дека примиле барем една доза вакцина.

Франција од денеска суспендира 300.000 невакцинирани медицински лица

Сакам да кажам

Европска земја суспендираше 300.000 невакцинирани медицински лица

Фактор

Во Франција од денеска е задолжителна вакцинација против ковид-19 за здравствените работници

Канал5 - 15.09.2021

Здравствените работници во Франција кои што не сакаат да се имунизираат против коронавирусот, од денеска ќе бидат суспендирани од работа. Станува збор за околу 300.000 вработените во болниците и старските домови.

Во Франција стапи во сила задолжителната вакцинација против ковид-19 за здравствените работници

360 степени

САМО АКО СЕ БОЦНАТИ ЌЕ МОЖЕ ДА РАБОТАТ Во Франција задолжителна вакцинација за здравствените работници

+инфо

Во Франција стапи на сила задолжителната вакцинација против ковид-19 за здравствените работници

Алсат-М

Во Франција стапи на сила задолжителната вакцинација против ковид-19 за здравствените работници

Zoom

Во Франција стапи на сила задолжителната вакцинација против ковид-19 за здравствените работници

Канал5

Во Франција од денеска е задолжителна вакцинација против Ковид-19 за здравствените работници

Курир - 15.09.2021

Во Франција oд денеска стапува на сила задолжителна вакцинација против Ковид на лицата кои работат во здравствениот сектор. Мерката е за околу 2,7 милиони луѓе кои се во здравствениот сектор.

Во Франција од денеска е задолжителна вакцинација против Ковид-19 за здравствените работници

Независен

Во Франција од денеска е задолжителна вакцинација против Ковид-19 за здравствените работници

Бизнис Вести

Во Франција од денеска е задолжителна вакцинација против ковид-19 за здравствените работници

Слободен Печат

Од денеска во Франција во сила стапува задолжителното вакцинирање за здравствените работници

Нова ТВ

Во Франција од денеска е задолжителна вакцинација против Ковид-19 за здравствените работници

24Инфо

Во Франција од денеска е задолжителна вакцинација против Ковид-19 за здравствените работници

Опсервер

Zoom Денешен Сител Кајгана Телма Република Бриф Тера