TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЗАЕВ: Контролирани и прислушувани се над 20.000 граѓани

Академик - 09.02.2015

„Поднесуваме кривични пријави против Сашо Мијалков, директор на УБК, Горан Груевски, раководител на Петтата управа и НН вработени во Управата за безбедност и контраразузнавање. За вработените кои учествувале, но го пријавиле кривичното дело, ...

По налог на Груевски и Мијалков прислушувани 20.000 луѓе!

Телма - 09.02.2015

Бурно беше поздравено појавувањето на лидерот на СДСМ Зоран Заев. Веста дека тој започнува со активирање на таканаречената бомба го наполни партиското седиште со сопартијци и претставници на коалициските партнери.

СДСМ со кривична пријава против Груевски и Мијалков за незаконско следење на комуникации

Глас на Америка - 09.02.2015

Преседателот на партијата Заев тврди дека незаконски биле прислушкувани преку 20.000 граѓани; ВМРО го обвини за неодговорен однос и дека е марионета на странски служби Претседателот на СДСМ Зоран Заев денес на прес-конференција презентираше ...

Заев - Незаконски прислушкувани над 20 илјaди луѓе 24/7

Р.С.Европа - 09.02.2015

Заев тврди дека снимките биле добиени од вработени во македонските служби и, како што вели, зад таа операција стоеле Никола Груевски и неколку луѓе околу него. Аудио снимки од единаесет разговори на политичари меѓу кои и на вицепремирот и министер ...

СДСМ: 20 илјади граѓани прислушувани, кривични пријави за Мијалков и одговорни лица во МВР

24 Вести - 09.02.2015

Незаконско нприслушување на над 20 000 лица од различни профили кое со години го правела валста, а за кое СДСМ има снимки и докази. Ова е првата бомба со кој лидерот на СДСМ Зоран Заев го почна проектот „Вистината за Македонија“.

МВР не ги слушнале аудио-снимките за прислушување кои ги објави Заев

Нова ТВ - 09.02.2015

Во МВР не слушнале и не знаат ништо за денешната прес конференција на лидерот на опозицијата Зоран Заев во која изнесе снимени материјали на политичари од опозицијата и од власта, кои биле прислушкувани под директна наредба на Груевски Мијалков.

(ФОТО) СДСМ: Незаконски прислушувани над 20 илјади граѓани

Утрински - 09.02.2015

Опозицијата објави снимки за кои тврди дека се од прислушувани телефонски разговори меѓу политичари, новинари, владејачки функционери, бизнисмени... Над 20 илјади граѓани на Македонија, според опозицијата, биле незаконски прислушувани во изминатите ...

(ВИДЕО) Заев: Тоа што ќе го видите и ќе го слушнете ќе ве запрепасти

А1 On - 09.02.2015

На новинарско прашање дали има материјали само за власта? Заев одговори: Еве јас бев внатре, претседателот на опозицијата. Ги кажав во текстот од пресот. Таргет биле преку 20 илјади граѓани. Мета на прислушување биле преку 20 илјади граѓани.

Пукна бомбата на опозицијата – прислушувани биле над 20.000 граѓани

Призма - 09.02.2015

Според СДСМ, УБК незаконски прислушувала високи претставници од власта и од опозицијата, новинари, претставници од невладини организации, од Синодот на МПЦ, ИВЗ, политичари од албанскиот блок...

Владика Тимотеј: Синодот не е непријател за да биде прислушуван

Нова ТВ - 09.02.2015

МПЦ не е непријател на овој народ за биде прислушувана, ова е првичната реакција на Владиката Тимотеј кој во телефонски разговор за НОВА вели дека бил изненаден од прес конференцијата на лидерот на СДСМ Зоран Заев кој објави дека освен политичари, ...

Дали прислушувањето и #бомба навистинa се изненадување?

IT.mk - 09.02.2015

Како што вети, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, ја објави својата „ бомба “ против власта, обвинувајќи дека премиерот Никола Груевски и директорот на Управата за безбедност и контраразузнавање, Сашо Мијалков, се вклучени во неовластено ...

Транскрипт:Разговори на Ахмети и Тачи, за кои Заев тврди дека биле прислушкувани

Нова ТВ - 09.02.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев на денешната прес-конференција на која почна со објавување на доказните материјали против власта, тврди дека премиерот Никола Груевски и шефот на ДБК Сашо Мијалков, незаконски прислушувале 20 илјади граѓани, политичари од ...

Заев ја објави бомбата

Алфа - 09.02.2015

Половина година му требаше на Заев да ја објави бомбата. И кога конечно ја објави, тежината ни приближно не беше таква каква што се очекуваше и каква што се најавуваше. Опозицискиот лидер тврди дека се вршело масовно прислушкување на граѓани, а дека ...

Заев: Илјадници луѓе биле прислушкувани

Deutsche Welle - 09.02.2015

Илјадници луѓе биле прислушкувани во Македонија по налог на Никола Груевски и Сашо Мијалков, обвини лидерот на опозициската СДСМ, Зоран Заев на прес-конференција. Меѓу прислушкуваните има и министри и опозиционери Комплетната политичка, судска, ...

Прислушкувани и Латас и Протуѓер и Синодот на МПЦ, ИВЗ и МАНУ

Локално - 09.02.2015

На прес-конференцијата беа презентирани снимки од 11 прислушкувани разговори. Заев рече дека се ќе биде објавено и ќе побара вештачење на снимките. – Очекувам Јавното обвинителство да покрене истрага и да ја води според законите.Бараме вештачење од ...

(ВИДЕО) Заев: Чекор по чекор граѓаните ќе дознаат се

Фактор - 09.02.2015

Денеска на закажаната пресконференција лидерот на опозицијата Зоран Заев обајви неколку разговори снимени во аудио формат. Лидерот на СДСМ изјавил дека биле масовно преслушкувани голема маса на луѓе од 20 000 луѓе од страна на луѓе врабтени во МВР ...

Заев тврди дека Груевски прислушувал над 20.000 граѓани

Вест - 09.02.2015

Заев денеска на прес-конференција го обвини премиерот Никола Груевски дека во последните 4 години бил следен и прислушуван. Биле прислушувани над 20.000 граѓани на Македонија, објави Заев.

(ВИДЕО) Присутните реагираа на снимката од разговорот помеѓу Ставрески и Јанкулоска

Бриф - 09.02.2015

На денешната прес конференција на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, беа емитувани аудио снимки, кои и беа покажани на јавноста како доказ за прислушувањето од страна на службите во УБК. Снимката на разговорот помеѓу министерот за финансии Зоран ...

Прислушувани се и Јанкуловска и Ставревски

Нова ТВ - 09.02.2015

Зоран Заев на прес конфереција обелодени дека располага со матерјали за прислушување на преку 20.000 граѓани. Во моменотв на нвинарите им се презатира запис од прислушуван разговор меѓу Јанкуловска и Ставревски.

АУДИО Прислушуваните разговори што ги објави денеска Заев

+инфо - 09.02.2015

Го објавуваме говорот на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, кој денеска го одржа на прес конференција во седиштето на партијата: „Од денеска СДСМ и опозицијата го започнуваат проектот „Вистината за Македонија“.

Заев: Прислушкувани сите по ред, освен Груевски и Мијалков

Р.С.Европа - 09.02.2015

Најмалку 20 илајди луѓе биле прислушкувани во изминатите неколку години, изјави Заев. СДСМ поднесе кривични пријави против директорот на УБК Сашо Мијалков, директорот на Петатта управа на МВР, Горан Груевски и непознати лица во безбедносните служби.

Заев: Ова е мал дел од она што го поседуваме

Канал5 - 09.02.2015

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз, Зоран Заев на прес конференција денеска објави тонски записи за кои вели дека се дел од разговори на 20 илјади лица кои, како што тврди Заев биле прислушување и снимани од безбедносните служби во земјава.

Заев: Прислушувани биле повеќе од 20.000 граѓани

Кајгана - 09.02.2015

Лидерот на опозицијата Зоран Заев на денешната прес конференција во седиштето на СДСМ објави дека биле прислушувани повеќе од 20.000 граѓани во изминатите неколку години и најави кривични пријави против директорот на УБК - Сашо Мијалков, директорот ...

Заев: 20.000 граѓани се прислушувани, а јас и другите партиски лидери сме следени 48 месеци (ФОТО)

МКД - 09.02.2015

Поднесовме кривична пријава против Сашо Мијалков, директорот на УБК во МВР, против Горан Груевски, началник на 5-та управа и против непознат сторител. Се работи за масовно прислушување, изјави Зоран Заев, претседател на СДСМ на конференцијата за ...

СДСМ: Прислушувани 20.000 граѓани, кривични пријави за директорот на УБК и шефот на 5-та управа

24 Вести - 09.02.2015

СДСМ конечно излезе во јавност до како што велат инкриминирачките докази кои покажуваат злоупотреби на власта. Лидерот на СДСМ Зоран Заев вели дека 20 илјади граѓани на Македонија биле со години нелегално прислушкувани.

Заев: Власта прислушувала над 20 илјади граѓани. Меѓу нив се политичари, судии, бизнисмени, новинари..

Капитал - 09.02.2015

Најмалку 20 илајди луѓе биле прислушувани во изминатите неколку години, обвини лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на денешната прес-конференција свикана за отворање на досието кое опозициската партија го нарече „Вистината за Македонија“.

Заев: Прислушувани се Синодот, ИВЗ, Латас, Протуѓер и МАНУ

Нова ТВ - 09.02.2015

Лидерот на опозицијата најави материјални докази за прислушкување на судството, Синодот, невладини организации, новинари, како и разговор помеѓу Латас и Протуѓер. На денешната прес-конференција Зоран Заев рече дека масовно биле прислушкувани над 20 ...

СДСМ: Прислушувани и разговорите меѓу Ставрески и Јанкуловска, на Тачи и Ахмети, Љубчо Георгиевски и пријателите...

МКД - 09.02.2015

Единствено не добивме аудиозаписи од разговори на Никола Груевски и Сашо Мијалков. Сè друго е прислушувано. И министрите Зоран Ставрески, Гордана Јанкуловска, Али Ахмети, Мендух Тачи, Љубчо Георгиевски...

Заев објави снимки од досието „Вистината за Македонија“

Телма - 09.02.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев ги објави првите сензитивни снимки од досието „Вистината за Македонија“. Како што тој истакна ова е во интерес на државата и должен сум да ги споделам јавно со граѓаните.

Утрешен Слободен печат: Заев обелодени досега невиден скандал во поновата македонска историја!

+инфо - 09.02.2015

Повеќе од 20.000 граѓани неовластено прислушувани. Следена комуникацијата на сите поважни луѓе, освен Никола Груевски и Сашо Мијалков. Аудиоснимка од разговор меѓу министрите Зоран Ставрески и Гордана Јанкулоска.

Аудио од прислушуваните разговори помеѓу Јанкуловска, Ставревски, Заев и други

Нова ТВ - 09.02.2015

Интегрален аудио запис од аудио разговороите помеѓу министерите Гордана Јанкулоска и Зоран Ставрески, како и прислушувани разговори на лидерот на ДУИ Али Ахмети и ...

ЗАЕВ ПОЧНА ДА ЈА ОБЈАВУВА БОМБАТА: Во Македонија се прислушувани над 20.000 луѓе

Телеграф - 09.02.2015

За прислушувањето, како што рече Заев, тие поднеле кривична пријава против премиерот Груевски и Сашо Мијалков како и против Горан Груевски, раководител во петтата управа Во Македонија се прислушувани над 20.000 луѓе по наредба на премиерот Никола ...

Заев: По налог на Груевски и Мијалков прислушувани граѓани и политичари

Алсат-М - 09.02.2015

Меѓу прислушуваните се и неколку министри и лидерите на ДУИ и ДПА. На прес конференцијата која е во тек лидерот на СДСМ, Зоран Заев рече дека располага со материјали според кои изминатите неколку години, по налог на Никола Груевски и директорот на ...

Заев: Прислушувани се сите освен Груевски и Мијалков

Н.Македонија - 09.02.2015

Телефонски разговори на повеќе од 20 илјади граѓани биле снимани во изминативе четири години од страна на Управата за безбедност и контраразузнавање, а по налог на нејзиниот директор Сашо Мијалков и на премиерот Никола Груевски, тврди лидерот на ...

СДСМ: Прислушкувани над 20 илјади луѓе

Р.С.Европа - 09.02.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев објави дека најмалку 20 илајди луѓе биле прислушкувани во изминатите неколку години. Тој обвини дека прислушкувањето било масовно и незаконско, а го споведувале неколку луѓе од безбедносните служби по директна наредба на ...

Заев: Груевски и Мијалков ги следеле своите луѓе и коалициони партнери

Нова ТВ - 09.02.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев на прес-конференцијата која е во тек објавува аудио материјали за кои тврди дека Никола Груевски и Сашо Мијалков ги прислушувале министерката за внатрешни Гордана Јанкуловска, вицепремиерот Зоран Ставревски, коалициониот ...

Заев ги објави материјалите

МРТ - 09.02.2015

Според Заев, биле прислушувани политичари, бизнисмени, новинари, луѓе од невладиниот сектор... Лидерот на Социјал демократите, Зоран Заев на прес конференција објави 11 телефонски разговори, од како што вели, досието „Вистината за Македонија“.

ШТО ЛИ ЌЕ ОБЈАВИ? Заев најави нови „бомби“ во периодот што следува!

Sky - 09.02.2015

Материјалите што ги поседуваме докажуваат дека станува збор за масовно и незаконско прислушување од страна на луѓе вработени во безбедносните служби на Република Македонија, изјави на денешната прес-конференција Зоран Заев, лидер на СДСМ.

Заев: Прислушувани повеќе од 20.000 граѓани. Снимени телефонски разговори помеѓу високи функционери

Точка - 09.02.2015

Зоран Заев на денешната прес конференција изјави дека располага со аудио материјали од прислушување на 20.000 граѓани, меѓу кои и лица од државниот врв. Во моментот сеуште трае презентирањето на аудио материјалите.

Заев: Прислушувани над 20 илјади луѓе

Макфакс - 09.02.2015

Повеќе од 20 илјади луѓе биле прислушувани во Македонија во период од неколку години, изјави во понеделник на прес-конференција претседателот на опозициската СДСМ Зоран Заев. „Поднесовме кривични пријави против Сашо Мијалков, директор на УБК, Горан ...