TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скандал пред почетокот на Ролан Гарос: Наместен натпревар во најава?!

Спортклуб - 20.05.2022

Главната ждрепка на Ролан Гарос се уште не почната, а веќе ја имаме првата скандалозна информација, која наведува на тоа дека има наместен натпревар. Како што пренесува Лекип, се сомнева во регуларноста на меч од првото коло од квалификациите помеѓу ...

Скандал пред Ролан Гарос: Два меча се под сомнеж дека биле наместени (Видео)

СуперСпорт

Тренерот на Надал ја објасни ситуацијата на Шпанецот пред Ролан Гарос

Спортклуб

Скандал на Ролан Гарос: Двајца познати тенисери играат за обложувалници, видео кружи на интернет (ВИДЕО)

Sport M

Медведев реален: Не сум фаворит на Ролан Гарос...

Gol.mk

Пеколна жрепка за Ѓоковиќ, можен меч со Рафа во четвртфиналето на „Ролан Гарос“

Слободен Печат

Топло добредојде за Надал: Во Париз го дочекаа и поздравија илјадници фанови (ВИДЕО)

Gol.mk

Курир Gol.mk Екипа

Ѓоковиќ и Надал можат да се сретнат во четвртиналето на Ролан Гарос

МКД - 19.05.2022

Денеска беше извршена ждрепката за престојниот грен-слем турнир Ролан Гарос, а таа вели дека Ѓоковиќ и Надал може да имаат средба во четвртфиналето. Доколку ги победат своите противници до четвртфиналето, еден од Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал нема да ...

Ѓоковиќ и Надал можат да се сретнат во четвртфиналето на Ролан Гарос

Дерби

Надал против Ѓоковиќ е можен дуел во четвртфиналето на Ролан Гарос!

Gol.mk

Пеколна ждрепка: Ѓоковиќ против Надал уште во четврт-финалето на „Ролан Гарос“!?

Sport 1

Одлични вести за Надал пред стартот на „неговиот“ Ролан Гарос

Спортманија

Пекол! Ждрепката го стави Ѓоковиќ на опасен тест: Новак против Надал во четвртфиналето на Ролан Гарос, а во полуфиналето го чекаат Алкараз или Зверев!

Во Центар

Новак Ѓоковиќ пристигна во Париз: Французите го пречекаа тенисерот со моќна порака! (видео)

Во Центар

Вечер Прес Екипа Курир Република

АТП ќе ги бодува турнирите во Истборн и Квинс, Вимблдон на чекање

Слободен Печат - 19.05.2022

Турнирите во Квинс и во Истборн што треба да се играат пред стартот на најпрестижниот гренд слем турнир – Вимблдон, ќе носат бодови на АТП ранг-листата и покрај тоа што организаторите под притисок на владата на Обединетото Кралство им забранија ...

Федерер го купува турнирот кој Ѓоковиќ не го сака

Вечер Прес

Федерер сака да купи еден од највредните тениски турнири

Спортманија

Италијански тенисер потпиша еден од најголемите договори и ќе добие 150 милиони евра

Sport 1 - 19.05.2022

Светот на тенисот полека се збогува со Роџер Федерер, Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ кои со години доминираа на врвот на АТП-листата, па се очекува да ја препуштат битката за тронот на помладите тенисери, како Данил Медведев, Александер Зверев и ...

Астрономски договор на Синер со „Најки“

TopSport

Астрономски договор на Синер со „Најки“

Макфакс

Астрономски договор на Синер со „Најки“

Денар

Астрономскиот договор на Синер со „Најки“

MTM

Финалистката од 2019, Вондроушова, го пропушта Ролан Гарос

Опсервер - 18.05.2022

Чешката тенисерка Маркета Вондроушова (35. на ВТА листата), го оперираше зглобот на левата рака и поради тоа ќе го пропушти настапот на Ролан Гарос, каде пред три години играше за титулата, а во финалето загуби од Австралијанката Ешли Барти.

Финалистката од 2019, Вондроушова, го пропушта Ролан Гарос

MakPress