TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Колач (англиски, амерички, дамски каприц)

Мои рецепти - 28.01.2022

Рецептот за овој колач го имам од многу одамна, меѓутоа неговиот назив досега го имам сретнато под различни имиња, сепак како и да се вика вкусот е тој. Начинот за неговата припрема е едноставен, со едноставни состојки, ама сепак со единствен вкус.

ТОРТА СО ОРЕВИ: Помеѓу бисквитите се мачка фил кој се приготвува за 5 минути

НМД - 29.01.2022

Оваа брза кекс торта со ореви е целата кремаста, лесна и вкусна. Едноставно се приготвува само од неколку состојки. Филот е кремаст со богат вкус на ореви, а за негова подготовка потребни ви се само 5 минути. Уште ќе ви бидат потребни 80 бисквити.

Кето бајадери: Повкусни се од класичните, две коцки ќе ви бидат доволни за цел ден

Женски магазин - 28.01.2022

Многу се силни поради состојките кои ги содржат, па затоа не се препорачува претерувањето... Состојки: 75 милилитри вода; 50 грама путер; 10 таблети вештачки засладувач или 3 лажици еритритол; 200 грама мелени ореви или лешници (може да комбинирате ...