TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Велковски: Одбравме потежок пат за СП, не знам дали неискуството пресуди на ова ЕП!

Sport 1 - 17.01.2022

Македонскиот ракометен десен бек Мартин Велковски посочи дека Македонија вечерва според играта не заслужила да загуби од Данска со десет разлика, потенцирајќи дека со овој настап на ЕП на кои запишавме три порази ги чека многу потежок пат за пласман ...

Велковски: По повредата на Кузмановски ни се растури играта

Спортманија - 17.01.2022

Македонија со три порази си заминува од Европското првенство. По поразот од 10 гола разлика во дуелот Данска, Мартин Велковски потенцира дека еден од клучните моменти била повредата на Филип Кузмановски.

Велковски: Ќе мораме да одиме по потешкиот пат кон СП 2023

Gol.mk - 17.01.2022

Мартин Велковски по натпреварот против Данска (21-31) и третиот пораз на Европското првенство (ЕП) ги сподели импресиите пред новинарите. Десниот бек на Еурофарм Пелистер истакна дека Данците одиграле одличен меч, а играта на Македонија се ...

Велковски: Ни фалеше искуство во клучни моменти, сега ќе одиме по потежок пат до СП!

24 Ракомет - 17.01.2022

Македонија со пораз од Данска со десет гола разлика, 31-21, го заврши настапот на Европското првенство во Унгарија и Словачка. Десниот бек Мартин Велковски беше разочаран и вели дека за пласман на следното големо натпреварување ќе мора многу да се ...

Мартин Велковски: Повредата на Кузмановски ја поремети нашата игра!

SportMedia - 17.01.2022

Македонија и во третиот меч на ова ЕП доживеа пораз, вечерва во последниот меч загубивме од Данска. По мечот свој коментар имаше Мартин Велковски кој истакна. „ Добро отворивме, мислам дека добро се подготвивме за овој меч. Играме играно со Данска.