TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Тудор го запоседна врвот, Олимпик Марсеј суверено го освои Анжер

Gol.mk - 01.10.2022

Ако во Европа не му оди најдобро и загуби во двата натпревари од групата на Лигата на шампионите, против Тотенхем и Ајнтрахт, поранешниот шампион на Европа, Олимпик Марсеј доминира во Лига 1.

Тудор пишува историја со Марсеј, го прескокна и ПСЖ… (ВИДЕО)

Екипа - 30.09.2022

Марсеј во првиот натпревар од 9. коло во францускиот шампионат славеше со 0-3 против Ангерс на гостински терен и се проби на првата позиција на табелата, барем до утрешниот натпревар на ПСЖ кој на домашен терен ја пречекува Ница.

Олимпик Марсеј на врвот на француската лига

TopSport - 30.09.2022

Олимпик Марсеј на Игор Тудор (барем привремено) се искачија на првото место на табелата во француската Лига 1 по убедливата 0:3 победа на гости кај Анжер, нивна седма победа во првите девет кола во новата сезона.

Клаус блескаше: Марсеј привремено на врвот во Лига 1 (ВИДЕО)

Sport 1 - 30.09.2022

Олимпик Марсеј оствари убедлива победа од 3-0 на гостувањето кај Анже во рамки на 9.коло по кое се искачи на врвот на табелата во Лига 1. Десниот бек Жонатан Клаус беше играч на натпреварот, бидејќи постигна еден гол, а асистираше за два.

Олимпик Марсеј на врвот на француската лига

Макфакс - 30.09.2022

Олимпик Марсеј на Игор Тудор (барем привремено) се искачија на првото место на табелата во француската Лига 1 по убедливата 0:3 победа на гости кај Анжер, нивна седма победа во првите девет кола во новата сезона.