TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сè уште сум жив, кажа папата Фрањо откако по три дена излезе од болница

Сакам да кажам - 01.04.2023

Папата Фрањо се пошегува дека сè уште е жив откако денеска излезе од болница во Рим, каде што престојуваше во изминатите три дена. Тој беше примен во поликлиниката „Џемели“ во средата поради проблеми со дишењето и потоа му беше дијагностициран ...

„Сè уште сум жив“, вели папата Франциско по отпуштањето од болница

4NEWS

„Се уште сум жив“, кажа Папата Франциск откако излезе од болница

Фокус

Папата Франциск излезе од болница – јадел пица и крстил бебе додека бил хоспитализиран

360 степени - 01.04.2023

Папата беше хоспитализиран во средата откако неколку денови имал проблеми со дишењето. Потоа од Ватикан посочија дека тој се лекува од бронхитис и прима терапија со антибиотици Папата Франциск (86) денеска ја напушти болницата во Рим каде беше ...

Папата Франциск се очекува утре да биде отпушен од болница

Либертас

„Вечераше пица“: Објавени детали за здравствената состојба на папата и кога ќе ја напушти болницата

Локално

Лекарите на папата Франциско: Наскоро може да биде отпуштен од болница

4NEWS

Папата останува во болница, најверојатно има пневмонија

Фокус

Папата Франциск се очекува утре да биде отпуштен од болница

Курир

ПАПАТА СИ НАРАЧАЛ ПИЦА ЗА ВЕЧЕРА Поглаварот на Римокатоличката црква утре ја напушта болницата

+инфо

24Инфо Во Центар Опсервер MakPress Вечер Прес +инфо

Папата би можел веќе утре да се врати во Ватикан

Локално - 31.03.2023

Во исчекување на официјалното соопштение од болницата каде што е сместен од среда и објавата дали папата Франциск утре ќе се врати во Ватикан, веќе испливаа имињата на кардиналите кои ќе ги извршат сите планирани литургии и ритуали во пресрет на ...

Папата би можел веќе утре да се врати во Ватикан

Република