TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Видео) Атина прекриена со сахарска прашина, нереални сцени во градот

Макфакс - 23.04.2024

Атина и јужните делови на земјата повторно беа обвиени со сахарска прашина, со нијанси на жолта и портокалова боја што создава нереална атмосфера во градот. Облаци од прашина, пренесени преку Средоземното Море од Северна Африка, го обвиле Акропол и ...

Граѓаните занемеа пред глетката: АТИНА ОБВИЕНА ВО ПОРТОКАЛОВО – aфриканска прашина го парализираше градот/ФОТО

Вечер Прес - 23.04.2024

Граѓаните на Атина се шокираа од денешната глетка. Градот буквално беше обвиен во портокалова магла, а на социјалните мрежи се објавуваа фотографии од неверојатниот феномен кој е последица на африканска прашина.

Ова е небото над Атина, сè е портокалово

Независен - 23.04.2024

Небото над јужниот дел на Грција денеска доби портокалова нијанса бидејќи облаците од песочна прашина, кои пристигнуваат од Северна Африка преку Средоземното Море, стигнаа и до Атина. Силните јужни ветрови носеа прашина од пустината Сахара и, откако ...

[ФОТО/ВИДЕО] „Што е ова, луѓе?“ – Африканска прашина ја парализирала Атина: Никој не може да верува дека градот изгледа ...

Точка - 23.04.2024

Неверојатна сцена од Грција ги шокираше не само граѓаните на Атина, туку и сите корисници на „Фејсбук“ каде што беше објавена фотографијата од „африканската прашина“. Имено, извесен маж забележал необична сцена, небото е целосно портокалово, а од ...

Грција зафатена од прашина од Сахара

Курир - 23.04.2024

Сахарската прашина денеска ја зафати и Атина, но со помал интензитет во споредба со јужните делови на Грција. Прашина од Сахара денеска ја зафати Грција, а појавата беше најизразена на полуостровот Пелопонез, особено во јужниот дел и градот ...

Грција зафатена од прашина од Сахара

Lider - 23.04.2024

Прашина од Сахара денеска ја зафати Грција, а појавата беше најизразена на полуостровот Пелопонез, особено во јужниот дел и градот Каламата, јави дописничката на МИА од Атина. Поради големата концентрација на африканска прашина, небото ја промени ...

ГРЦИЈА КАКО САХАРА! Бран пустинска прашина го прекри јужниот дел на Пелопонез

+инфо - 23.04.2024

Поради големата концентрација на африканска прашина, небото ја промени бојата во жолто-портокалова, а локалните медиуми од Каламата коментираат дека градот денеска повеќе наликува на Каиро или Дубаи.

Грција зафатена од прашина од Сахара

Локално - 23.04.2024

Прашина од Сахара денеска ја зафати Грција, а појавата беше најизразена на полуостровот Пелопонез, особено во јужниот дел и градот Каламата. Поради големата концентрација на африканска прашина, небото ја промени бојата во жолто-портокалова, а ...

Грција зафатена од прашина од Сахара, најизразена во јужниот дел на Пелопонез

Бриф - 23.04.2024

Прашина од Сахара денеска ја зафати Грција, а појавата беше најизразена на полуостровот Пелопонез, особено во јужниот дел и градот Каламата, јави дописничката на МИА од Атина. Поради големата концентрација на африканска прашина, небото ја промени ...

Грција зафатена од прашина од Сахара, најизразена во јужниот дел на Пелопонез

Frontline - 23.04.2024

Прашина од Сахара денеска ја зафати Грција, а појавата беше најизразена на полуостровот Пелопонез, особено во јужниот дел и градот Каламата, јави дописничката на МИА од Атина. Поради големата концентрација на африканска прашина, небото ја промени ...

Грција зафатена од прашина од Сахара, најизразена во јужниот дел на Пелопонез

Во Центар - 23.04.2024

Прашина од Сахара денеска ја зафати Грција, а појавата беше најизразена на полуостровот Пелопонез, особено во јужниот дел и градот Каламата, јави дописничката на МИА од Атина. Поради големата концентрација на африканска прашина, небото ја промени ...

Грција зафатена од прашина од Сахара

4NEWS - 23.04.2024

Прашина од Сахара денеска ја зафати Грција, а појавата беше најизразена на полуостровот Пелопонез, особено во јужниот дел и градот Каламата, јави дописничката на МИА од Атина. Поради големата концентрација на африканска прашина, небото ја промени ...

Небото во Грција стана жолто-портокалово, прашината од Сахара го зафати најмногу Пелопонез

Независен - 23.04.2024

Прашина од Сахара денеска ја зафати Грција, а појавата беше најизразена на полуостровот Пелопонез, особено во јужниот дел и градот Каламата, јави дописничката на МИА од Атина. Поради големата концентрација на африканска прашина, небото ја промени ...

Грција зафатена од прашина од Сахара, најизразена во јужниот дел на Пелопонез

Zoom - 23.04.2024

Прашина од Сахара денеска ја зафати Грција, а појавата беше најизразена на полуостровот Пелопонез, особено во јужниот дел и градот Каламата, јави дописничката на МИА од Атина. Поради големата концентрација на африканска прашина, небото ја промени ...

Грција зафатена од прашина од Сахара, најизразена во јужниот дел на Пелопонез

Либертас - 23.04.2024

Прашина од Сахара денеска ја зафати Грција, а појавата беше најизразена на полуостровот Пелопонез, особено во јужниот дел и градот Каламата, јави дописничката на МИА од Атина. Поради големата концентрација на африканска прашина, небото ја промени ...

Грција зафатена од прашина од Сахара

Press24 - 23.04.2024

Прашина од Сахара денеска ја зафати Грција, а појавата беше најизразена на полуостровот Пелопонез, особено во јужниот дел и градот Каламата. Поради големата концентрација на африканска прашина, небото ја промени бојата во жолто-портокалова, а ...

„ШТО Е ОВА?’’: Африканска прашина ја парализираше Атина: Никој не може да поверува дека градот изгледа вака

ТВ21 - 23.04.2024

Неверојатна сцена од Грција ги шокираше граѓаните на Атина, но и сите корисници на Фејсбук, каде беше објавена слика од „африканска прашина“. Имено, Атанасиос Цицарас снимил необична сцена, небото е целосно портокалово, а од прашината е создадена ...

(Видео) Атина прекриена со сахарска прашина, нереални сцени во градот

Опсервер - 23.04.2024

Атина и јужните делови на земјата повторно беа обвиени со сахарска прашина, со нијанси на жолта и портокалова боја што создава нереална атмосфера во градот. Облаци од прашина, пренесени преку Средоземното Море од Северна Африка, го обвиле Акропол и ...

(Видео) Атина прекриена со сахарска прашина

24Инфо - 23.04.2024

Атина и јужните делови од Грција повторно беа обвиени со сахарска прашина, со нијанси на жолта и портокалова боја што создава нереална атмосфера во градот. Облаци од прашина, пренесени преку Средоземното Море од Северна Африка, го обвиле Акропол и ...

ВИДЕО: Нереални сцени во Атина – градот обвиен во сахарска прашина

Слободен Печат - 23.04.2024

Главниот град на Грција обоен во жолто-портокалова боја. Нереални сцени од Атина и јужните делови на земјата предизвикани од сахарската прашина. „Сахарска прашина го претвора небото над Атина целосно портокалово“ – пишува во објавата.

Грција зафатена од прашина од Сахара, најизразена во јужниот дел на Пелопонез

MakPress - 24.04.2024

Прашина од Сахара денеска ја зафати Грција, а појавата беше најизразена на полуостровот Пелопонез, особено во јужниот дел и градот Каламата, јави дописничката на МИА од Атина. Поради големата концентрација на африканска прашина, небото ја промени ...