TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пуштена во употреба на првата делница од Бул.„Христијан Тодоровски-Карпош"

Канал5 - 09.09.2018

Првата делница од булеварот „Христијан Тодоровски-Карпош“ денеска беше пуштена во употреба. Со ова конечно ќе се стави крај на метежот кој се правеше во утринските и попладневните часови кај кружниот тек во Бутел затоа што тоа беше единственото ...

Отворена првата делница од булеварот „Христијан Тодоровски Карпош“ во Бутел

А1 On - 09.09.2018

Денеска и официјално беше отворен првиот дел од новоизградената траса од булеварот „Христијан Тодоровски Карпош“ во општина Бутел, на потегот од крстосницата со булеварот „Босна и Херцеговина“ до крстосницата со улицата „Натанаил Кучевишки“ во ...

Булеварот изграден од Трајановски, Шилегов го пушти во употреба пред камерите и повторно го затвори (ФОТО)

Курир - 09.09.2018

Денес Петре Шилегов пушти во употреба булевар изграден од ВМРО-ДПМНЕ. Булеварот „Христијан Тодоровски Карпош“ е проект кој е започнат во период кога со Град Скопје управуваше Коце Трајановски.

Пуштање во употреба на првата фаза од бул.„ „Христијан Тодоровски-Карпош“

Стандард - 09.09.2018

Првата фаза од булеварот „Христијан Тодоровски-Карпош“ денеска ќе биде пуштена во употреба. Со тоа ќе се растовари сообраќајот за жителите на Бутел 1, Радишани и селата од Скопска Црна Гора.

Отворена првата делница од бул.„Христијан Тодоровски Карпош“ во општина Бутел

Стандард - 09.09.2018

Официјално беше отворен првиот дел од новоизградената траса од булеварот „Христијан Тодоровски Карпош“ во општина Бутел, на потегот од крстосницата со булеварот „Босна и Херцеговина“ до крстосницата со улицата „Натанаил Кучевишки“ во должина од 1000 ...

ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов е неспособен да заврши нешто што е речиси завршено

ТВ21 - 09.09.2018

На пуштањето во употреба на булеварот „Христијан Тодоровски Карпош“ денеска реагираа од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ. Соопштението ви го пренесуваме во целот. „Денес Петре Шилегов пушти во употреба булевар изграден од ВМРО-ДПМНЕ.

Булеварот Христијан Тодоровски Карпош конечно ќе биде отворен

MTM - 08.09.2018

Булеварот Христијан Тодоровски Карпош кој беше затворен кај подвозникот во Бутел конечно ќе биде отвроен. Општина Бутел на својот фејсбук профил објави дека деновиве ги спроведува последните подготовки за отворање на булеварот Христијан Тодоровски ...

Пуштање во употреба на првата фаза од бул.„ „Христијан Тодоровски-Карпош“

Сител - 09.09.2018

Првата фаза од булеварот „Христијан Тодоровски-Карпош“ денеска ќе биде пуштена во употреба. Со тоа ќе се растовари сообраќајот за жителите на Бутел 1, Радишани и селата од Скопска Црна Гора.

Отворена првата делница од бул.„Христијан Тодоровски Карпош“ во општина Бутел

Сител - 09.09.2018

Официјално беше отворен првиот дел од новоизградената траса од булеварот „Христијан Тодоровски Карпош“ во општина Бутел, на потегот од крстосницата со булеварот „Босна и Херцеговина“ до крстосницата со улицата „Натанаил Кучевишки“ во должина од 1000 ...

Смилевски објави наскоро отварање на Бул. Христијан Тодоровски Карпош

24Инфо - 08.09.2018

Смилевски објави наскоро отварање на Бул. Христијан Тодоровски Карпош Булеварот Христијан Тодоровски Карпош кој беше затворен кај подвозникот во Бутел конечно ќе биде отвроен. Градоначалникот на Општина Бутел Велимир Смилевски на својот фејсбук ...

Денеска пуштање во употреба на првата фаза од бул.„ „Христијан Тодоровски-Карпош“

Либертас - 09.09.2018

Првата фаза од булеварот „Христијан Тодоровски-Карпош“ денеска ќе биде пуштена во употреба. Со тоа ќе се растовари сообраќајот за жителите на Бутел 1, Радишани и селата од Скопска Црна Гора.

Крај на метежот во Бутел: Отворена првата делница од „Х.Т. Карпош“

Скопје инфо - 09.09.2018

Денеска и официјално беше отворен првиот дел од новоизградената траса од булеварот „Христијан Тодоровски Карпош“ во општина Бутел, на потегот од крстосницата со булеварот „Босна и Херцеговина“ до крстосницата со улицата „Натанаил Кучевишки“ во ...

Пуштање во употреба на првата фаза од бул.„ „Христијан Тодоровски-Карпош“

Република - 09.09.2018

Првата фаза од булеварот „Христијан Тодоровски-Карпош“ денеска ќе биде пуштена во употреба. Со тоа ќе се растовари сообраќајот за жителите на Бутел 1, Радишани и селата од Скопска Црна Гора.

Првата делница од бул.„Христијан Тодоровски Карпош" во општина Бутел е отворена за сообраќај

MTM - 09.09.2018

Денеска беше отворен првиот дел од новоизградената траса од булеварот „Христијан Тодоровски Карпош“ во општина Бутел, на потегот од крстосницата со булеварот „Босна и Херцеговина“ до крстосницата со улицата „Натанаил Кучевишки“ во должина од 1000 ...

Пуштање во употреба на првата фаза од бул.„ „Христијан Тодоровски-Карпош"

Канал5 - 09.09.2018

Првата фаза од булеварот „Христијан Тодоровски-Карпош“ денеска ќе биде пуштена во употреба. Со тоа ќе се растовари сообраќајот за жителите на Бутел 1, Радишани и селата од Скопска Црна Гора.

Отворена првата делница од бул.„Христијан Тодоровски Карпош“ во општина Бутел

Либертас - 09.09.2018

Официјално беше отворен првиот дел од новоизградената траса од булеварот „Христијан Тодоровски Карпош“ во општина Бутел, на потегот од крстосницата со булеварот „Босна и Херцеговина“ до крстосницата со улицата „Натанаил Кучевишки“ во должина од 1000 ...

ВИДЕО: Отворена првата делница од булевеарот „Христијан Тодоровски Каропош“ во општина Бутел

ТВ21 - 09.09.2018

Денеска и официјално беше отворен првиот дел од новоизградената траса од булеварот „Христијан Тодоровски Карпош“ во општина Бутел, на потегот од крстосницата со булеварот „Босна и Херцеговина“ до крстосницата со улицата „Натанаил Кучевишки“ во ...