TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

За него би платиле и 100 милиони евра, а во јануари може да си оди само за 20!

Спортманија - 05.12.2019

Дали Салцбург ја има најглупавата клаузула во поновата историја на фудбалот? Ако треба да му се верува на германски „Билд“, во договорот на Ерлинг Халанд со Салцбург има клаузула дека норвешкиот голгетер може да си замине од клубот уште во ...

Борусија (Д) најде начин како да го „украде“ Халанд за само 20 милиони евра!

SportMedia - 05.12.2019

Иднината на норвешкиот голгетер Халанд од екипата на Салцбург веројатно ќе биде решена уште оваа зима. Според информација која излезе денеска во тиражниот шпански весник „Марка“, младиот голгетер има клаузула во договорот со Австријците која е тешка ...

Зарем е можна ваква грешка: Салцбург зимава ќе го загуби Халанд за – ситни пари?!

Sport 1 - 05.12.2019

Норвешкото „чудо од дете“ Елринг Халанд, бомбардерот од Ред Бул Салцбург, откако блесна сезонава го сврте вниманието на сите европски великани, кои сега се тркаат за да го ангажираат, а наводно цената за младиот центрафор веќе достигнала 100 милиони ...

„Билд“ открива: Халанд во јануари ќе биде купен за смешна сума

Спортклуб - 05.12.2019

Пред неколку дена, реномираниот германски „Билд“ објави дека во јануари тимот на РБ Лајпциг за само 30 милиони евра ќе го купи чудото од напаѓач Халанд. Сепак брзо пристигна демант на оваа вест од Салзбург, но „Билд“ кој ретко грешки повторно објави ...

Зар е можно, медиумите шпекулираат со сума од 100 милиони евра, а Халанд во јануари може да биде купен за само 20 ...

24Фудбал - 05.12.2019

Денешното издание на Билд пренесува дека гигантите ширум Европа во јануари можат да го купат Ерлинг Халанд за прилично смешна сума, Норвежанецот има откупна клаузула од само 20 милиони евра.

Бомба: Најголемиот талент во Европа достапен за 20 милиони евра!?

Спортски - 05.12.2019

Во Салзбург демантираат, но „Билд“ кој ретко греши е упорен. Кристијан Фројнд категорички демантираше кога се појави информацијата дека Лајпциг го обезбедил потписот на Халанд бидејќи фудбалерот имал клазула од 30 милиони евра.

Ова би било зделка на деценијата: Халанд по цена од – 20 милиони евра!

СуперСпорт - 05.12.2019

Во Салзбург демантираат, но „Билд“ кој ретко греши е упорен. Кристијан Фројнд категорички демантираше кога се појави информацијата дека Лајпциг го обезбедил потписот на Халанд бидејќи фудбалерот имал клазула од 30 милиони евра.