TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шекеринска мисли дека тоа на американските авиони е нашето знаме. Арно ама… (ФОТО)

365 - 10.12.2019

Cyдејќи по бројот на твитови и фејсбук објави исполнети со фотографии од престојот на премиерот Зоран Заев и министерката за одбрана Радмила Шекеринска на американскиот носач Хари С. Труман, евидентно е дека државниот врв сѐ уште е под силни ...

Другарката на Боки и Орце се пофали дека нашето знаме е аплицирано на авион на САД и… се посрамоти!

Денешен - 10.12.2019

Ова е објавата на Радмила Шеќеринска откако вчера со Заев беа на американскиот носач на авиони „Труман“. Таа се пофали дека на еден од авионите на носачот е аплицирано и македонското знаме. „Членството во НАТО на дело“, се пофали Шеќеринска.

Не било македонско знаме, на Аризона било!

Expres - 10.12.2019

Откако министерката за одбрана на социјалните мрежи шеруваше фото-вест дека за време на престојот на македонска делегација на носачот на авиони „Хари Труман“, на еден од авионите на американската ескадрила било „аплицирано и нашето знаме“, на ...

ФОТО: Катастрофален гаф на Шекеринска со македонското знаме

Курир - 10.12.2019

Вчера Зоран Заев, Радмила Шекеринска и Талат Џафери имаа несекојдневно искуство и видоа како функционира комплексниот систем за одржување на безбедноста на НАТО алијансата посетувајќи го еден од најголемите носачи на авиони „Хари Труман“.

Владина делегација на носачот на авиони „Хари С. Труман“

Канал5 - 10.12.2019

Адреналинска средба на носачот на авиони „Хари С. Труман“. Македонската делегација предводена од премиерот Зоран Заев и министерката за одбрана Радмила Шекеринска остварија средба со командант ЏејмсФого на еден од најмоќните борбени реквизити на ...

Шекеринска за престојот на носачот на авиони „Хари С. Труман“

Канал5 - 10.12.2019

Американскиот носач на авиони „Хари С. Труман“ вчера беше домаќин на висока владина делегација. Премиерот Заев и министерката Шекеринска одблиску се запознаа со посадата на едно од најимпресивните во НАТО флотата.

(фото) СЛИКОВНИЦА ЗА ПОРАСНАТИ: Рада, Зоки и Талат летаат на носач на авиони од НАТО

Денешен - 10.12.2019

Премиерот Зоран Заев, вицепремиерката Радмила Шеќеринска и спикерот Талат Џафери, сакајќи да направат промоција за себе и за НАТО, направија „карикатура на непораснати политичари“, а не служат многу и на честа на Алијансата.

Политичарот Заев по Нова година на средба со премиерот Борисов во Софија

МКД - 10.12.2019

По Нова година во Софија веројатно ќе има средба на премиерот, тогаш само политичар и лидер на СДСМ, Зоран Заев и бугарскиот премиер, Бојко Борисов, на која, според извори од Владата, тие ќе разговараат како да помогнат да се придвижи напред ...

Заев по Нова година во улога на политичар на неформална средба со Борисов

Фокус - 10.12.2019

Премиерот Зоран Заев по Нова година планира како политичар, а не како премиер, со оглед на тоа што ќе има техничка влада пред изборите најавени за 12 април да замине во Софија на средба со бугарскиот премиер Бојко Борисов со кого меѓудругото ќе ...

„Хари Труман“ веќе е дел од нашата одбрана: Радмила, Зоран и Талат на носач на авиони

Вечер Прес - 10.12.2019

“Хари С. Труман“, еден од десетте носачи на авиони од класата Нимиц, со должина од 333 метри и носивост од 100 илјади тони, кој е дел од НАТО флотата на Медитеранот, е веќе дел од нашата одбрана.

Непремиерот Заев на постновогодишно кафе со Борисов, ќе дискутираат за придвижување во заедничката комисија

365 - 10.12.2019

Во јануари, по Нова година, иако веќе нема да биде премиер, Зоран Заев планира да оствари неформална средба со бугарскиот премиер Бојко Борисов, потврдуваат владини извори. Заев ќе оди на посета на својата ќерка која студира во Софија, па ќе ја ...

Џафери дел од делегацијата на носачот на авиони „Хари С. Труман“

Слободен Печат - 10.12.2019

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија Талат Џафери, беше дел од делегацијата составена од премиерот Зоран Заев и министерката за одбрана, Радмила Шеќеринска, што ја имаше честа да слета на носачот на авиони „Хари С.

Заев во јануари нема да биде премиер, ама ќе оди на кафе со Борисов во Софија

+инфо - 10.12.2019

Иако на Заев, практично, му остануваат уште три до четири седмици на премиерската функција, форумите на СДСМ сѐ уште не донеле одлука кој ќе биде негов наследник на „Илинденска“, иако не се исклучува можност тоа да биде некој од министрите што исто ...

Заев и Борисов си закажале средба по Нова година, конкретни чекори за договорот со Бугарија по изборите

Макфакс - 10.12.2019

Премиерот Зоран Заев и бугарскиот премиер Бојко Борисов вчерашната куса средба на носачот на авиони „Хари С. Труман“ ја искористите да си закажат нова средба, по Нова година на која ќе се обидат да најдат решение за напредок за блокираните преговори ...

Заев и Шекеринска од носачот на авиони „Хари С. Труман“: Ние сме дел од најмоќната воена и политичка сила на Светот, ...

Сител - 10.12.2019

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев и заменичката на претседателот во владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска, заедно со Претседателот на Собранието на РСМ Талат Џафери, началникот на Генералштабот Васко ...

Заев по Нова Година на средба со Борисов во Софија

Expres - 10.12.2019

Зоран Заев планира да ја посети Бугарија и да се сретне со неговиот бугарски колега Бојко Борисов веднаш по новогодишните празници, за да ја оценат работата на заедничката историска комисија, јави БГНЕС.

Заев кај Борисов по Нова Година: Гоце Делчев и учебниците на „менито“

Фактор - 10.12.2019

Премиерот Зоран Заев ќе оди во Софија во првите денови од новата 2020 година. Иако од 2 јануари веќе нема да е претседател на Владата, затоа што ќе се формира техничка Влада пред изборите, Заев со бугарскиот премиер Бојко Борисов планира да ...

Заев во јануари нема да биде премиер, ама ќе оди на кафе со Борисов во Софија

Курир - 10.12.2019

Зоран Заев следниот месец ќе се повлече од премиерската функција, ама продолжува со својата политичка агенда како лидер на владејачкиот СДСМ, најавуваат владини извори. Една од првите обврски на Заев, по заминувањето од премиерското место, според ...

Фотомонтажа на денот: Заев и Шекеринска како Круз и Мекгилис во „Топ ган“

Expres - 10.12.2019

Објавата на Твитер од министерката за одбрана Радмила Шекеринска за престојот на американскиот носач на авиони „Хари Труман“ заедно со премиерот во заминување Зоран Заев биле ја инспирира фотомонтажата на денот на социјалните мрежи, во која ...

Шекеринска: Ден полн со адреналин!

Слободен Печат - 09.12.2019

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, заедно со премиерот Зоран Заев и со спикерот Талат Џафери, денеска слетаа на носачот на авиони „Хари С. Труман“. „Ден полн со адреналин. Слетавме на носачот на авиони „Хари С. Труман“.

Заев, Шекеринска и Џафери на средба со адмиралот Фого на носачот на авиони „Хари С. Труман“ (ВИДЕО)

Локално - 09.12.2019

Премиерот Зоран Заев заедно со министерката за одбрана Радмила Шекеринска и Претседателот на Собранието, Талат Џафери, остварија средба со адмирал Џејмс Фого, командантот на американските поморски сили за Европа и Африка и командант на Здружените ...

Шекеринска: Ден полн со адреналин!

Република - 09.12.2019

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска заедно со премиерот во заминување Зоран Заев и претседателот на Собранието Талат Џафери, денеска слетаа на носачот на авиони „Хари С. Труман“. , напиша Шекеринска на својот фејсбук профил.

(ВИДЕО) Заев од Неапол: Стануваме дел од најмоќната воено-безбедносна и политичка алијанса на светот

А1 On - 09.12.2019

Премиерот Зоран Заев заедно со делегацијата учествуваше во истражувачка турнеја на НАТО. Заедно со премиерот на носачот на авиони на американската морнарица беа и министерката за одбрана Радмила Шекеринска и Претседателот на Собранието, Талат ...

Заев објави видео: Стануваме дел од најмоќната воено-безбедносна и политичка алијанса на светот и во историјата на ...

Centar - 09.12.2019

Фејсбук статус на премиерот Зоран Заев: Заедно со министерката за одбрана Радмила Шекеринска и Претседателот на Собранието, Талат Џафери, остваривме средба со адмирал Џејмс Фого, командантот на американските поморски сили за Европа и Африка и ...

Заев: Стануваме дел од најмоќната воено-безбедносна и политичка алијанса на светот и во историјата на човечката ...

iPortal - 09.12.2019

Премиерот Зоран Заев заедно со министерката за одбрана Радмила Шекеринска и Претседателот на Собранието, Талат Џафери, остварија средба со адмирал Џејмс Фого, командантот на американските поморски сили за Европа и Африка и командант на Здружените ...

Заев, Шекеринска и Џафери беа на носачот на авиони ,,Хари Труман“ на средба со адмирал Фого

AKO - 09.12.2019

Премиерот Заев, министерката за одбрана Радмила Шекеринска и Претседателот на Собранието, Талат Џафери, остварија средба со адмирал Џејмс Фого, командантот на американските поморски сили за Европа и Африка и командант на Здружените сојузнички сили ...

Заев, Шекеринска и Џафери слетаа на носачот на авиони „Хари Труман“ (ВИДЕО)

360 степени - 09.12.2019

Премиерот Зоран Заев, вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и претседателот на Собранието Талат Џафери слетаа на носачот на авиони „Хари С. Труман“ каде имале средба адмирал Џејмс Фого, командантот на американските поморски сили ...

ВОЗДУШНИ ЛУДОРИИ НА ЗАЕВ, ЏАФЕРИ ШЕЌЕРИНСКА: Денеска слетаа на носач на авиони „Хари С. Труман“

Магазин - 09.12.2019

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, премиерот Зоран Заев и спикерот Талат Џафери, денеска слетаа на носачот на авиони „Хари С. Труман“. Министерката Радмила Шеќеринска напиша дека наскоро стануваме 30.

Шекеринска: Стануваме 30. членка на Алијансата и веќе сме дел од семејството

Локално - 09.12.2019

„Ден полн со адреналин. Слетавме на носачот на авиони „Хари С. Труман“, сподели министерката за одбрана Радмила Шекеринска на својот ФБ профил. „Заедно со премиерот Зоран Заев и шефот на парламентот Талат Џафери, таму имавме средба со адмирал Џејмс ...

Шекеринска од Неапол: Веќе сме дел од семејството на Алијансата

А1 On - 09.12.2019

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска од носачот на авиони „Хари С. Труман“ преку објава на „Фејсбук“ порача – Стануваме 30. членка на Алијансата и веќе сме дел од семејството. „Ден полн со адреналин. Слетавме на носачот на авиони „Хари С.

Заев, Шекеринска и Џафери на носачот на авиони ,,Хари Труман“ се сретнаа со адмирал Фого (ВИДЕО)

+инфо - 09.12.2019

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска заедно со премиерот Зоран Заев и претседателот на Собранието Талат Џафери, денеска слетаа на носачот на авиони „Хари С. Труман“. „Тоа беше можност одблиску да се доживеат импресивните воени способности на ...

(Видео) Заев и Шекеринска на носачот на авиони „Хари С. Труман“: Стануваме дел од најмоќната алијанса на светот

24Инфо - 09.12.2019

Заедно со министерката за одбрана Радмила Шекеринска и Претседателот на Собранието, Талат Џафери, остваривме средба со адмирал Џејмс Фого, командантот на американските поморски сили за Европа и Африка и командант на Здружените сојузнички сили на ...

Шекеринска од „Хари С. Труман“: Ден полн со адреналин!

iPortal - 09.12.2019

„Ден полн со адреналин. Слетавме на носачот на авиони „Хари С. Труман“, сподели министерката за одбрана Радмила Шекеринска на својот ФБ профил. „Заедно со премиерот Зоран Заев и шефот на парламентот Талат Џафери, таму имавме средба со адмирал Џејмс ...

Заев: Стануваме дел од најмоќната воено-безбедносна и политичка алијанса на светот

Канал5 - 09.12.2019

Премиерот Заев заедно со министерката за одбрана Шекеринска и претседателот на собранието, Џафери, остварија средба со адмирал Џејмс Фого, командантот на американските поморски сили за Европа и Африка. Средбата се одржа на носачот на авиони „Хари С.

(ВИДЕО) Заев, Шекеринска и Џафери слетаа на американски носач на авиони: Ден исполнет со адpeналин!

365 - 09.12.2019

„Заедно со министерката за одбрана Радмила Шекеринска и Претседателот на Собранието Талат Џафери, остваривме средба со адмирал Џејмс Фого, командантот на американските поморски сили за Европа и Африка и командант на Здружените сојузнички сили на ...

(ВИДЕО) Заев, Шекеринска и Џафери слетаа на носачот на авиони „Хари Труман“

Либертас - 09.12.2019

Премиерот Зоран Заев, вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и претседателот на Собранието Талат Џафери слетаа на носачот на авиони „Хари С. Труман“ каде имале средба адмирал Џејмс Фого, командантот на американските поморски сили ...

(Видео) Заев, Шекеринска и Џафери на носачот на авиони ,,Хари Труман“ се сретнаа со адмирал Џејмс Фого

Макфакс - 09.12.2019

Премиерот Зоран Заев, вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и претседателот на Собранието Талат Џафери слетаа на носачот на авиони „Хари С. Труман“ каде остварија средба со адмирал Џејмс Фого, командантот на американските ...

Заев, Шекеринска и Џафери на носачот на авиони „Хари С. Труман“ се сретнаа со адмиралот Џејмс Фого

Фокус - 09.12.2019

Премиерот Зоран Заев, министерката за одбрана Радмила Шекеринска и претседателот на Собранието Тала Џафери се сретнаа денеска со адмиралот Џејмс Фого, командант на американските поморски сили за Европа и Африка и командант на Здружените сојузнички ...

Заев, Шекеринска и Џафери на носачот на авиони „Хари С. Труман“ се сретнаа со адмиралот Џејмс Фого

Бриф - 09.12.2019

Премиерот Зоран Заев, министерката за одбрана Радмила Шекеринска и претседателот на Собранието Талат Џафери се сретнаа денеска со адмиралот Џејмс Фого, командант на американските поморски сили за Европа и Африка и командант на Здружените сојузнички ...

ШЕКЕРИНСКА: Ден полн со адреналин, со Заев слетавме на носачот на авиони Хари С. Труман

Денешен - 09.12.2019

Ден полн со адреналин. Слетавме на носачот на авиони „Хари С. Труман“, објави вечерва вицепремиерката и министерка за одбарана Радмила Шекеринска. – Заедно со премиерот Зоран Заев и шефот на парламентот Талат Џафери, таму имавме средба со адмирал ...

Заев, Шекеринска и Џафери на носачот на авиони „Хари С. Труман” се сретнаа со адмиралот Џејмс Фого

Вечер Прес - 09.12.2019

Премиерот Зоран Заев, министерката за одбрана Радмила Шекеринска и претседателот на Собранието Талат Џафери се сретнаа денеска со адмиралот Џејмс Фого, командант на американските поморски сили за Европа и Африка и командант на Здружените сојузнички ...

Заев, Шекеринска и Џафери се сретнаа со адмиралот Џејмс Фого

ТВ21 - 09.12.2019

Премиерот Зоран Заев, министерката за одбрана Радмила Шекеринска и претседателот на Собранието Тала Џафери се сретнаа денеска со адмиралот Џејмс Фого, командант на американските поморски сили за Европа и Африка и командант на Здружените сојузнички ...

Заев, Шекеринска и Џафери на носачот на авиони „Хари С. Труман“: Ден полн со адреналин

MakPress - 10.12.2019

Премиерот Зоран Заев, министерката за одбрана Радмила Шекеринска и претседателот на Собранието Талат Џафери се сретнаа денеска со адмиралот Џејмс Фого, командант на американските поморски сили за Европа и Африка и командант на Здружените сојузнички ...

Заев, Шекеринска и Џафери се сретнаа со адмиралот Џејмс Фого

4NEWS - 10.12.2019

Премиерот Зоран Заев, министерката за одбрана Радмила Шекеринска и претседателот на Собранието Тала Џафери се сретнаа денеска со адмиралот Џејмс Фого, командант на американските поморски сили за Европа и Африка и командант на Здружените сојузнички ...

Заев, Шекеринска и Џафери на носачот на авиони „Хари С. Труман“

Р.С.Европа - 10.12.2019

Премиерот Зоран Заев, министерката за одбрана Радмила Шекеринска и претседателот на Собранието Тала Џафери се сретнаа денеска со адмиралот Џејмс Фого, командант на американските поморски сили за Европа и Африка и командант на Здружените сојузнички ...

Адреналин: Заев, Шекеринска и Џафери слетаа на „Хари С. Труман”

ММС - 10.12.2019

Премиерот Зоран Заев, министерката за одбрана Радмила Шекеринска и претседателот на Собранието Талат Џафери вчера се сретнаа со адмиралот Џејмс Фого, командант на американските поморски сили за Европа и Африка и командант на Здружените сојузнички ...

(Видео)Заев, Шекеринска и Џафери на адреналинско-воена екскурзија на носачот „Хари С. Труман“

еМагазин - 10.12.2019

Премиерот Зоран Заев, министерката за одбрана Радмила Шекеринска и Претседателот на Собранието, Талат Џафери остварија средба со адмирал Џејмс Фого, командантот на американските поморски сили за Европа и Африка и командант на Здружените сојузнички ...

Фото: Заев и Шекеринска од носачот на авиони „Хари С. Труман“: Ние сме дел од најмоќната воена и политичка сила на ...

Канал5 - 10.12.2019

„Минатата недела во Лондон, осетивме што значи да се биде дел од семејството на земјите членки на НАТО. Бевме рамо до рамо со политичките лидери на Алијансата. Претседателот на Владата на Македонија Зоран Заев и заменичката на претседателот во ...

(Видео) Заев и Шекеринска: Овој носач на авиони веќе е дел од нашата одбрана

Макфакс - 10.12.2019

Претседателот на Владата Зоран Заев и министерка за одбрана Радмила Шекеринска оценија дека сме дел од најмоќната воена и политичка сила на Светот -НАТО, а носачот на авиони „Хари С. Труман“ веќе е дел од нашата одбрана.

(ВИДЕО) Заев и Шекеринска од носачот на авиони „Хари С. Труман“: Ние сме дел од најмоќната воена и политичка сила на ...

Бриф - 10.12.2019

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев и заменичката на претседателот во владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска, заедно со Претседателот на Собранието на РСМ Талат Џафери, началникот на Генералштабот Васко ...