TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Антонио Бандерас позитивен на Ковид-19

еМагазин - 11.08.2020

Шпанскиот актер Антонио Бандерас на својот Инстаграм профил објави дека е позитивен на Ковид-19, во период кога наполни 60 години. Тој информира дека ќе го помине времето во изолација во читање, пишување, како и „правење планови да почнам да им ...

Антонио Бандерас позитивен на коронавирус

ЗаЗабава - 11.08.2020

Антонио Бандерас е позитивен на новиот коронавирус и е во изолација. Веста пристигна на денот на неговиот роденден откако славниот актер беше принуден да го прослави во карантин. „Се чувствувам релативно добро, само поуморен од вообичаено“ – пишува ...

Славниот Антониот Бандерас со неславен подарок за роденден: Актерот е позитивен на коронавирусот

Убавина и Здравје - 11.08.2020

Славниот Антонио Бандерас откри дека на денот на кога полни 60 години дознал дека е позитивен на ...

Антонио Бандерас изјави дека е позитивен на ковид-19 на неговиот 60-ти роденден

Глас на Америка - 10.08.2020

Шпанскиот актер рече дека времето во изолација ќе го помине во читање и пишување ВАШИНГТОН — Шпанскиот актер Антонио Бандерас изјави дека е позитивен на ковид-19, и оти го слави неговиот 60-ти роденден во карантин, објави Асошиетед прес.

Антонио Бандерас позитивен на коронавирус: Се чувствувам малку поизморено од вообичаено

Слободен Печат - 10.08.2020

Сакам да ве известам сите дека денес, 10-ти август, сум принуден да го прославам својот 60-ти роденден во карантин бидејќи се тестирав за Ковид-19 и резултатот е позитивен , напиша Бандерас.

Антонио Бандерас има коронавирус: Го славам роденденот во карантин

Канал5 - 10.08.2020

Шпанскиот актер Антонио Бандерас откри дека добил позитивен тест на коронавирус за неговиот 60-ти роденден. „Сакам да објавам. Принуден сум да го прославам 60-тиот роденден во карантин, бидејќи сум позитивен за ковид-19, што го предизвикува ...

Разведени сме, но ќе ја сакам засекогаш: Антонио Бандерас за врската со Мелани Грифит

Женски магазин - 10.08.2020

Еден од најпопуларните холивудски актери, 60-годишниот Антонио Бандерас, обајви дека го прославил роденденот во карантин бидејќи е позитивен на Ковид-10. Неодамна за магазинот „People“ откри колку е близок со неговата поранешна сопруга Мелани Грифит.

Антонио Бандерас објави дека е позитивен на ковид-19 на 60. роденден

Сакам да кажам - 10.08.2020

Актерот Антонио Бандарес на Твитер објави дека е позитивен на ковид-19. Во постот објавен денес, кога полни 60 години, глумецот вели дека е принуден да го слави роденденот во карантин, но додава дека се чувствува добро.

Антонио Бандерас се зарази со коронавирус

+инфо - 10.08.2020

Шпанскиот актер Антонио Бандарес објави дека е позитивен на ковид-19. „Сакам да објавам. Принуден сум да го прославам 60-тиот роденден во карантин, бидејќи сум позитивен за ковид-19, што го предизвикува коронавирусот.

Kaрантин место прослава за роденден: Aнтонио Бандерас поитивен на коронавирус

Пулс24 - 10.08.2020

Шпанскиот актер Антонио Бандерас е позитивен за коронавирус. Оваа информација тој ја сподели преку својот профил на Инстраграм. „Би сакал да Ве информирам дека денеска, 10 август, треба да го прославам својот 60-тиот роденден во карантин затоа што ...

Антонио Бандерас позитивен на корона вирус

Независен - 10.08.2020

Познатиот актер Антонио Бандерас објави денеска дека е позитивен на корона вирус. Бандерас на својот 60-ти роденден на социјалните мрежи соопшти дека е во карантин, дека се чувствува релативно добро и дека е само малку поуморен од вообичаено.

Антонио Бандерас позитивен на коронавирусот: Роденденот го славам во карантин

Кајгана - 10.08.2020

Славниот актер Антонио Бандерас на Twitter објави дека е позитивен на коронавирусот. Оваа вест ја соопшти токму на неговиот 60-ти роденден. Бандерас соопшти дека е тестиран на коронавирус, резултатот е позитивен и тој се наоѓа во карантин.

Славниот актер го слави 60-тиот роденден во изолација, позитивен е на коронавирус

Курир - 10.08.2020

Актерот Антонио Бандерас е позитивен на коронавирусот. Тој на својот Инстаграм напишал дека се чувствува релативно добро. Бандерас е во домашна изолација и нема да може да го прослави 60-от роденден со пријателите.

Антонио Бандерас позитивен на Ковид-19

Република - 10.08.2020

Шпанскиот актер Антонио Бандарес објави дека е позитивен на Ковид-19. Бандерас, кој лошите вести ги објави на денот кога полни 60 години, на твитер напиша дека е се чуветсвува добро, но дека е принуден роденденот да го прослави во карантин.

Бандерас позитивен за коронавирус

Локално - 10.08.2020

Светски познатиот шпански актер Антонио Бандерас е позитивен за коронавирусот. Тој ги сподели овие информации со своите фанови на Инстаграм. „Сакам да ве известам дека денес, 10 август, бев принуден да го прославам 60-тиот роденден во карантин, ...

Антонио Бандерас ФАТИ КОРОНАВИРУС НА 60-ТИ РОДЕНДЕН

Вечер - 10.08.2020

Актерот Антонио Бандерас е позитивен вирусот Ковид-19 . Тој на својот Инстаграм напиша дека се чувствува релативно добро. Актерот се лекува дома во изолација и нема да може да го прослави својот 60-ти роденден со пријателите.

Шпанскиот заводник Антонио Бандерас: Сакал само мирен живот и семејство, а доби светска слава и успех!

Попара - 10.08.2020

Шпанскиот заводник, Хозе Антонио Домингез Бандерас, денес го слави својот 60-ти роденден, а овој одличен актер имаше завидна кариера на која многумина можат да ѝ завидуваат. Покрај неговите познати улоги, Бандерас со години привлекуваше внимание со ...

Антонио Бандерас има коронавирус

Frontline - 10.08.2020

Шпанскиот актер Антонио Бандерас откри дека добил позитивен тест на коронавирус за неговиот 60-ти роденден. Сакам да објавам. Принуден сум да го прославам 60-тиот роденден во карантин, бидејќи сум позитивен за ковид-19, што го предизвикува ...

Антонио Бандарас позитивен на ковид-19

Нетпрес - 10.08.2020

Шпанскиот актер Антонио Бандарас објави дека е позитивен на ковид-19. „Сакам да објавам. Принуден сум да го прославам 60-тиот роденден во карантин, бидејќи сум позитивен за ковид-19, што го предизвикува коронавирусот.

Антонио Бандерас позитивен на коронавирусот на 60-тиот роденден

Денешен - 10.08.2020

Светски познатиот шпански актер Антонио Бандерас е позитивен за коронавирусот. Тој ги сподели овие информации со своите фанови на Инстаграм. „Сакам да ве известам дека денес, 10 август, бев принуден да го прославам 60-тиот роденден во карантин, ...

Антонио Бандарас позитивен на ковид-19

Магазин - 10.08.2020

Шпанскиот актер Антонио Бандарас објави дека е позитивен на ковид-19. „Сакам да објавам. Принуден сум да го прославам 60-тиот роденден во карантин, бидејќи сум позитивен на ковид-19, што го предизвикува коронавирусот.

Антонио Бандарес на 60. роденден објави дека е позитивен на коронавирусот

Репортер - 11.08.2020

Актерот Антонио Бандарес објави дека е позитивен на ковид-19. Во постот на Твитер кој го објави , кажа дека во исто време полни 60 години, па дека е принуден да го слави роденденот во карантин.