TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дизајнот на iPhone 13 Pro Max и iPhone 13 Mini: Поголема испакнатина за камерата и поголеми сензори

Телефони.мк - 19.04.2021

Протекоа нови слики со дизајнот на камерата за iPhone 13 Pro Max и iPhone 13 Mini. Според Филип Корој (YouTube каналот EverythingApplePro), модулите на камерата кај целата iPhone 13 серија ќе бидат поголеми.

(ВИДЕО) ЈуТјубер открива каков дизајн и што точно ќе поседува новиот ѕвер „iPhone 13“ и „iPhone 13 Pro“

Порта - 18.04.2021

Популарниот јутјубер Филип Корој во новото видео откри каков ќе биде дизајнот на iPhone 13 и iPhone 13 Pro. Дизајнот покажува дека компанијата „Епл“ воведува нови моќни камери во моделите на телефоните.

Протече дизајнот на новиот Ајфон 13: Пристигнуваат масивни камери

Локално - 18.04.2021

Популарниот јутјубер Филип Корој во новото видео откри дека протекол дизајнот на Ајфон 13 и Ајфон 13 Pro. Дизајнот покажува дека компанијата „Епл“ воведува нови огромни камери во моделите на телефоните.