TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Општинската изборна комисија Гази Баба му го додели уверението за избран градоначалник на Бобан Стефковски

Курир - 25.10.2021

Во 10 часот утринава, Општинската изборна комисија Гази Баба ми го додели уверението за избран градоначалник на Општина Гази Баба, стои во Фејсбук статусот на Бобан Стефковски. – Се заблагодарив на членовите на Општинската изборна комисија за ...

Георгиевски со новиот градоначалник на Гази Баба – Ја наследив со 2 милиони евра долг, ја предавам без долгови

Frontline - 25.10.2021

Би сакал на Бобан да му честитам за добиената доверба да ја води општина Гази Баба во следниот мандат. Како што многупати имам разговарано со секој од вас, дозволете ми и овде повторно да кажам дека со мене знаете на што сте.

Бобан Стефковски го доби уверението за избран градоначалник на Општина Гази Баба

Република - 25.10.2021

Во 10 часот утринава, Општинската изборна комисија Гази Баба ми го додели уверението за избран градоначалник на Општина Гази Баба, стои во Фејсбук статусот на Бобан Стефковски. пишува тој.

Бобан Стефковски го доби уверението за избран градоначалник на Општина Гази Баба

Скопје1 - 25.10.2021

Во 10 часот утринава, Општинската изборна комисија Гази Баба ми го додели уверението за избран градоначалник на Општина Гази Баба, стои во Фејсбук статусот на Бобан Стефковски. – Се заблагодарив на членовите на Општинската изборна комисија за ...

Бобан Стефковски го доби уверението и официјално стана нов градоначалник на Гази Баба

Zoom - 25.10.2021

Во 10 часот утринава, Општинската изборна комисија Гази Баба ми го додели уверението за избран градоначалник на Општина Гази Баба, стои во Фејсбук статусот на Бобан Стефковски. – Се заблагодарив на членовите на Општинската изборна комисија за ...

Општинската изборна комисија Гази Баба му го додели уверението за избран градоначалник на Бобан Стефковски

Нетпрес - 25.10.2021

Во 10 часот утринава, Општинската изборна комисија Гази Баба ми го додели уверението за избран градоначалник на Општина Гази Баба, стои во Фејсбук статусот на Бобан Стефковски. – Се заблагодарив на членовите на Општинската изборна комисија за ...

Бобан Стефковски го доби уверението за избран градоначалник на Општина Гази Баба

Lider - 25.10.2021

Во 10 часот утринава, Општинската изборна комисија Гази Баба ми го додели уверението за избран градоначалник на Општина Гази Баба, стои во Фејсбук статусот на Бобан Стефковски. – Се заблагодарив на членовите на Општинската изборна комисија за ...

Стевковски го прими уверението за градоначалник на Гази Баба, победи со околу 9.000 гласа разлика

Скопје инфо - 25.10.2021

Во 10 часот утринава, Општинската изборна комисија Гази Баба му го додели уверението за избран градоначалник на Општина Гази Баба, на новоизбраниот градоначалник Бобан Стефковски. – Се заблагодарив на членовите на Општинската изборна комисија за ...

Стевковски го прими уверението за градоначалник на Гази Баба

Сител - 25.10.2021

Во 10 часот утринава, Општинската изборна комисија Гази Баба му го додели уверението за избран градоначалник на Општина Гази Баба, на новоизбраниот градоначалник Бобан Стефковски. – Се заблагодарив на членовите на Општинската изборна комисија за ...

ФОТО: Поранешниот градоначалник од СДСМ му ја предаде функцијата на новиот од ВМРО-ДПМНЕ во најголемата скопска општина

Press24 - 25.10.2021

Новиот градоначалник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Бобан Стефковски ја презема функцијата во најголемата по територија скопска општина, Гази Баба. Информацијата тој ја објави на социјалните мрежи.

Стефковски: Заедно до победа на Данела- За наша Гази Баба и за наше Скопје!

Курир - 24.10.2021

На 31 октомври ќе се оддржи вториот круг на локални избори за избор на градоначалник на Градот Скопје. Сакам да Ве повикам масовно да излезете на гласање и да дадете поддршка за Данела Арсовска за идна градоначалничка на Скопје со гласање за бројот ...

Стефковски: Заедно до победа на Данела- За наша Гази Баба и за наше Скопје!

Нетпрес - 24.10.2021

На 31 октомври ќе се оддржи вториот круг на локални избори за избор на градоначалник на Градот Скопје. Сакам да Ве повикам масовно да излезете на гласање и да дадете поддршка за Данела Арсовска за идна градоначалничка на Скопје со гласање за бројот ...

Стефковски: Верувајте ѝ на Данела како што ми верувавте мене

Република - 24.10.2021

Новиот градоначалник на Гази Баба Бобан Стефковски на средба со жителите на Стајковци, Инџиково и Хиподром. На средбата Стефковски им се заблагодарл за укажаната доверба и побарал да ѝ ја дадат својата поддршка на Арсовска во вториот круг на ...