Стуани од пенал го реши каталонското дерби

TopSport - 01.04.2023

Фудбалерите на Џирона забележаа значајна победа со која малку се одлепи од екипите кои се во опсната зона, додека Еспањол го очекува тешка борба за опстанок во Примера. По три меча без триумф, Џирноа славеше во малото каталонско дерби против Еспањол ...

Gol.mk - 01.04.2023

Екипите на Џирона и Еспањол се сретнаа денес во рамките на 27. коло од шпанската Примера . Домашниот состав беше за нијанса подобар ривал и после тешка борба успеа да слави со минимални 2-1 во малото каталонско дерби.

„Лудо“ во мини каталонското дерби: Два црвени картони и на крај гол од пенал за победа

Спортманија - 01.04.2023

Фудбалерите на Жирона победи на свој терен против Еспањол во мини дербито на двете каталонски екипи. Во првото полувреме немаше многу шанси, па затоа немаше ни погодоци. Второто полувреме беше сосема поинакво и изобилуваше со возбудувања.

Еспањол тоне кон зоната за испаѓање, четврти пораз по ред! (ВИДЕО)

Sport 1 - 01.04.2023

Жирона со гол во 88. минута од пенал го победи Еспањол со 2-1, клубот од Барселона води тешка борба за опстанок во Ла Лига. По мирното прво полувреме, Жирона поведе во 53. минута со гол на Мартинез, но во 74.

Фудбалерите на Валенсија од свој џеб ќе го платат патувањето на навивачите до Алмерија

SportSport - 30.03.2023

Фудбалерите на Валенсија самите од свој џеб ќе им платат на навивачите автобуси за да патуваат на гостувањето кај Алмерија, на меч кој ќе се одигра на 9 април во рамките на 28. коло во шпанското првенство.