TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Изминатото деноноќие произведени 20.862 мегават часови електрична енергија

Бизнис Вести - 08.02.2023

АД ЕСМ вчера произведе 20.862 мегават часови електрична енергија, која е намената за домаќинствата и малите потрошувачи, како и потребите за дополнителни снабдувања за училишта, прехранбената индустрија и други витални државни субјекти.

Рестрикциите за струја останаа неостварена желба на опозицијата, домашните капацитети ги задоволија потребите на граѓаните

Frontline

Рестрикциите за струја останаа неостварена желба на опозицијата, домашните капацитети ги задоволија потребите на граѓаните

Бриф

Произведени 20.956 MWh електрична енергија, домаќинствата и дополнителните снабдувања се целосно задоволени со електрична енергија од капацитетите на ЕСМ

24Инфо

Произведени 20.956 MWh електрична енергија, домаќинствата и дополнителните снабдувања се целосно задоволени со електрична енергија од капацитетите на ЕСМ

Вести плус

Произведени 20.956 MWh електрична енергија, домаќинствата и дополнителните снабдувања се целосно задоволени со електрична енергија од капацитетите на ЕСМ

Скопје1

Произведени 20.956 MWh електрична енергија

ТВ21

Опсервер Курир Канал5 Во Центар Република Макфакс

Македонија повторно влече електрична енергија од Европската енергетска асоцијација

24 Вести - 07.02.2023

Иако речиси сите капацитети за производство работат, земјава се соочила со недостиг на струја во неделата, кога за прв пат зимава температурите драстично опаднаа. Токму тогаш се повлечени 1700 мегавати од европската мрежа, за што Македонија , исто ...

Температурите под нулата предизвикаа влечење на струјата од европската мрежа

Телма

Бектеши: Повлечените 1 700 мегават-часа струја од европската мрежа главно се за компаниите

Канал5

ДА СЕ СТОПЛИ ВРЕМЕТО ЗА ДА НЕ КРАДЕМЕ ЕВРОПСКА СТРУЈА Пред два дена и ЕСМ повлекла струја која не била увезена

+инфо

ЕСМ не увезува енергија, а кој тоа го прави ќе се знае за еден месец

Слободен Печат

Бектеши: Повлечените 1 700 мегават-часа струја од европската мрежа главно се за компаниите на слободниот пазар

360 степени

Бектеши: Ремонти на постројките секогаш може да се очекуваат

Centar

Centar ММС Опсервер Телма 24Инфо Бизнис Вести еМагазин MakPress

Граѓани од населба Автокоманда пак на протест поради парното

24Инфо - 07.02.2023

Граѓани од населбата Автокоманда денеска повторно излегоа на улица за да изразат незадоволство од новиот начин на снадбување со топлинска енергија. Негодуваат дека не биле навремено известени за промените на договорите, ниту пак им бил даден избор ...

Жителите на Автокоманда ќе протестираат, полицијата воведува посебен режим на сообраќај

МКД

Граѓаните од Автокоманда попладнево ќе го блокираат булеварот „Александар Македонски“, сакаат греење 24 часа

Слободен Печат

Утре во 18 часот, протест на корисниците на парно од Автокоманда

Вечер Прес

Граѓаните од Автокоманда попладнево ќе го блокираат булеварот Александар Македонски, сакаат греење 24 часа

Независен

Граѓани од населба Автокоманда повторно на протест, незадоволни се од новиот снабдувач со топлинска енергија

А1 On

Граѓани од населба Автокоманда повторно на протест, незадоволни се од новиот снабдувач со топлинска енергија

Либертас

ТВ21 4NEWS Независен Вечер Прес Press24 MakPress МКД Скопје инфо

Кусок енергија еден ден поради голем пад на температурите, соопшти ЕСМ

Макфакс - 07.02.2023

Вкупната потрошувачка на електрична енергија на домаќинствата и малите потрошувачи (ЕВН Хоме) и дополнителните снабдувања кои ги врши АД ЕСМ преку ЕСМ Продажба, во неделата 5 февруари 2023 година, драстично се зголеми поради наглиот и голем пад на ...

АД ЕСМ: Кусок на енергија се појави еден ден поради голем пад на температурите и зголемена потрошувачка на струја

Бизнис Вести

АД ЕСМ: Кусок на енергија се појави еден ден поради голем пад на температурите и зголемена потрошувачка на струја

MakPress

АД ЕСМ: Кусок на енергија се појави еден ден поради голем пад на температурите и зголемена потрошувачка на струја

Опсервер

АД ЕСМ: Кусок на енергија се појави еден ден поради голем пад на температурите

Канал5

АД ЕСМ: Кусок на енергија се појави еден ден поради голем пад на температурите

Телма

ЕСМ вонредно повлекол струја од европската мрежа поради нагло паѓање на температурата

Фактор

Press24 Република Точка еМагазин Вечер Прес Во Центар Centar МКД