TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Навални од управата на затворот бара кенгур и мегафон, има причина

Канал5 - 03.06.2023

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални побара од гувернерите на затворите да му дозволат да има шише со месечина, балалајка, па дури и кенгур во својата ќелија, според белешките што неговиот тим ги објави на интернет.

Навални „се забавува“ во затвор: Од управата барал кенгур за милениче, домашна вотка, балалајка….

Вечер Прес - 02.06.2023

Затворениот руски опозициски лидер Алексеј Навални денеска објави извадоци од својата преписка со затворската управа, во кои ги наведува своите саркастични барања да му се даде шише од најлошата домашна вотка, балалајка (руски музички инструмент) и ...

ФОТО | Чудните барања на Навални во затворот: Кимоно, балалајка, кенгур…

Слободен Печат - 02.06.2023

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални најде креативни начини да си поигрува со нервите на затворските службеници додека ги бомбардира со низа чудни барања. Тој преку своите адвокати објави писма во кои покажува како ги исмева затворските власти.