TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Меј им рекла на брегзитерите дека ќе даде оставка ако гласаат за нејзиниот договор

МКД - 25.03.2019

Тереза Меј на денешниот состанок во премиерската вила им рекла на Борис Џонсон, Иан Данкан Смит, Стив Бејкер, Џејкоб Рис Мог, Дејвид Дејвис и другите поддржувачи на брегзитот дека ќе даде оставка од функцијата премиер ако тие гласаат за нејзиниот ...

Меј ветила оставка ако парламентот го одобри нејзиниот договор за брегзитот

Нетпрес - 25.03.2019

Премиерката Тереза Меј им ветила на поборниците на излегувањето на Велика Британија од Европската унија од редовите на нејзината Конзервативна партија, дека ќе поднесе оставка доколку Долниот дом го одобри договорот за брегзитот кој таа со големи ...

Самрак за Тереза Меј

Deutsche Welle - 25.03.2019

Темни облаци се надвиснати над Тереза Меј поврзани со нејзино принудно заминување. Дури и нејзините поранешни пријатели се дистанцираат од неа. Нејасно е кога би ја напуштила премиерката функција и кој би ја заменил.

Познат илузионист и магионичар сака да го спречи брегзитот со телепатија

Макфакс - 25.03.2019

Познатиот израелски илузионист и магионичар Ури Гелер преку социјалните мрежи ѝ порача на британската премиерка Тереза Меј дека ќе го спречи брегзитот со телепатија. „Физички многу силно чувствувам дека повеќето Британци не го сакаат брегзит.

Илузионист со порака до Меј: Со телепатија ќе го запрам Брегзитот!!

Канал5 - 25.03.2019

Илузионистот Ури Гелер и упати порака на британската премиерка Тереза Меј дека нема да и дозволи Британија да ја изведе од Европската унија. Тој наведува дека со помош на телепатија ќе го запре Брегизит.

Британски министри демантираа дека се подготвува државен удар против ​​Меј

Локално - 25.03.2019

Клучни министри во британската влада, цитирани како потенцијални наследници на премиерот Тереза ​​Мај, ги негираа вестите дека се подготвува државен удар против неа. Министерот за екологија, Мајкл Гов, рече дека „сега не е време да се смени ...

Британски министер: Ако не се одобри договорот на Меј, следува уставна криза

1tv - 25.03.2019

Британскиот министер за трговија Лајам Фокс изјави денеска дека Велика Британија можеби нема да ја напушти ЕУ доколку Парламентот не го одобри договорот за Брегзит на премиерката Тереза Меј.

Британците предвидуваат крај на Тереза Меј: По неуспехот со „Брегзит“, сега и народот повеќе не и верува

ТВ21 - 25.03.2019

Британската премиерка Тереза Меј доживеа нов тежок удар. Британците веќе и предвидуваат крај откако почна да ја губи довербата сега и од народот, иако ЕУ на самитот во Брисел се согласи да го продолжи рокот за „Брегзит“.

„Критичен“ состанок на Меј со високи министри околу Брегзит

Р.С.Европа - 25.03.2019

Британската премиерка Тереза Меј денеска ќе одржи многу важен состанок со членови на владата, кој би можел да ја реши иднината на проблематичниот процес Брегзит и нејзината судбина како премиерка.

Илузионист со телепатија ќе го стопира Брегзит

Локално - 25.03.2019

Израелско-британскиот илузионист Ури Гелер ѝ порача на британската премиерка Тереза Меј дека нема да дозволи Велика Британија да излезе од Европската Унија и дека за таа цел ќе употреби и телепатија врз неа самата.

Филип Хамонд: Смена на Меј нема да ги реши проблемите околу Брегзит

24Инфо - 24.03.2019

Британскиот министер за финансии Филип Хамонд денеска ги отфрли како неточни тврдењата на некои лондонски весници дека министри во Владата во Лондон „отворено се побуниле” против премиерката Тереза Меј и дека ќе бараат нејзина смена и избор на ...

„Спасување на брегзит“: Министрите се побунија против Тереза Меј, бараат таа да биде сменета

МКД - 24.03.2019

Министрите на британската влада отворено се побунија против премиерката Тереза Меј и бараат таа да биде сменета, а преговорите за брегзит да ги заврши привремен премиер, јавија британските медиуми.

Тереза Меј соочена со притисок да поднесе оставка

Макфакс - 24.03.2019

Британската премиерка, Тереза Меј, е соочена со зголемен притисок од нејзината партија да поднесе оставка или да одреди датум за оставка со цел обезбедување на поддршка за нејзиниот план за брегзит.

Британски медиуми: Оставка на Тереза Меј ќе го спаси Брегзит

Опсервер - 24.03.2019

Министрите во британската Влада отворено се побунија против премиерката Тереза Меј и побарале нејзина смена, а преговорите за Брегзит би ги завршил привремен премиер, јавуваат британските медиуми.

Times: Бунт против Тереза ​​Мај, 11 министри бараат нејзина оставка

Локално - 24.03.2019

Минатата ноќ, британските министри се побунија против премиерот Тереза ​​Мај, и се обидоа да ја отстранат и да се додели премиерската улога на нејзиниот заменик, Дејвид Лидингтон , објави Тајмс.

Илузионистот Ури Гелер тврди: Со телепатија ќе го спречам Брегзит

Таратур - 25.03.2019

Во отвореното писмо кое го упати директно до британската премиерка Тереза Меј, илузионистот Ури Гелер јавно порача до политичарката дека лично ќе се заложи со своите способности Британија да не излезе од Европската унија.

Британски министер: Ако не се одобри договорот на Меј, следува уставна криза

Локално - 25.03.2019

Британскиот министер за трговија Лиам Фокс изјави денеска дека Велика Британија можеби нема да ја напушти ЕУ доколку Парламентот не го одобри договорот за Брегзит на премиерката Тереза Меј.

Британците предвидуваат крај на Тереза Меј: По неуспехот со „Брегзит“, сега и народот повеќе не и верува

4NEWS - 25.03.2019

Британската премиерка Тереза Меј доживеа нов тежок удар. Британците веќе и предвидуваат крај откако почна да ја губи довербата сега и од народот, иако ЕУ на самитот во Брисел се согласи да го продолжи рокот за „Брегзит“.

Ден„ Д“ за Меј и високи министри околу Брегзит

Локално - 25.03.2019

Британската премиерка Тереза Меј денеска ќе одржи многу важен состанок со членови на владата, кој би можел да ја реши иднината на проблематичниот процес Брегзит и нејзината судбина како премиерка.

Илузионист со телепатија ќе го стопира Брегзит

24Инфо - 25.03.2019

Израелско-британскиот илузионист Ури Гелер ѝ порача на британската премиерка Тереза Меј дека нема да дозволи Велика Британија да излезе од Европската Унија и дека за таа цел ќе употреби и телепатија врз неа самата.

Филип Хамонд: Смена на Меј нема да ги реши проблемите околу Брегзит

+инфо - 24.03.2019

Британскиот министер за финансии Филип Хамонд денеска ги отфрли како неточни тврдењата на некои лондонски весници дека министри во Владата во Лондон „отворено се побуниле“ против премиерката Тереза Меј и дека ќе бараат нејзина смена и избор на ...

Тереза Меј соочена со притисок да поднесе оставка

24Инфо - 24.03.2019

Британската премиерка, Тереза Меј, е соочена со зголемен притисок од нејзината партија да поднесе оставка или да одреди датум за оставка со цел обезбедување на поддршка за нејзиниот план за брегзит.

Британски медиуми: Оставка на Тереза Меј ќе го спаси Брегзит

А1 On - 24.03.2019

Министрите во британската Влада отворено се побунија против премиерката Тереза Меј и побарале нејзина смена, а преговорите за Брегзит би ги завршил привремен премиер, јавуваат британските медиуми.

Британски министер: Или ќе излеземе од ЕУ со договор, или ќе ја напуштиме без договор

24Инфо - 25.03.2019

Британскиот министер за трговија Лајам Фокс изјави денеска дека Велика Британија можеби нема да ја напушти ЕУ доколку Парламентот не го одобри договорот за Брегзит на премиерката Тереза Меј.

Клучен состанок на Меј со членови на владата

Алсат-М - 25.03.2019

Британската премиерка Тереза Меј денеска ќе одржи многу важен состанок со членови на владата, кој би можел да ја реши иднината на проблематичниот процес Брегзит и нејзината судбина како премиерка.

Илузионист со телепатија ќе го стопира Брегзит

Бриф - 25.03.2019

Израелско-британскиот илузионист Ури Гелер ѝ порача на британската премиерка Тереза Меј дека нема да дозволи Велика Британија да излезе од Европската Унија и дека за таа цел ќе употреби и телепатија врз неа самата.

Филип Хамонд: Смена на Меј нема да ги реши проблемите околу Брегзит

1tv - 24.03.2019

Британскиот министер за финансии Филип Хамонд денеска ги отфрли како неточни тврдењата на некои лондонски весници дека министри во Владата во Лондон „отворено се побуниле“ против премиерката Тереза Меј и дека ќе бараат нејзина смена и избор на ...

Тереза Меј соочена со притисок да поднесе оставка

ММС - 24.03.2019

Британската премиерка, Тереза Меј, е соочена со зголемен притисок од нејзината партија да поднесе оставка или да одреди датум за оставка со цел обезбедување на поддршка за нејзиниот план за брегзит.

Британски медиуми: Оставка на Тереза Меј ќе го спаси Брегзит

Сител - 24.03.2019

Министрите во британската Влада отворено се побунија против премиерката Тереза Меј и побарале нејзина смена, а преговорите за Брегзит би ги завршил привремен премиер, јавуваат британските медиуми.

Британски министер: Ако не се одобри договорот на Меј, следува уставна криза

Република - 25.03.2019

Британскиот министер за трговија Лајам Фокс изјави денеска дека Велика Британија можеби нема да ја напушти ЕУ доколку Парламентот не го одобри договорот за Брегзит на премиерката Тереза Меј.

“Критичен“ состанок на Тереза Меј со високи министри околу Брегзит

Пулс24 - 25.03.2019

Денес британската премиерка Тереза Меј ќе одржи многу важен состанок со членови на Владата. Тој би можел да ја реши иднината на проблематичниот процес Брегзит и нејзината судбина како премиерка.

Илузионист со телепатија ќе го стопира Брегзит

А1 On - 25.03.2019

Израелско-британскиот илузионист Ури Гелер ѝ порача на британската премиерка Тереза Меј дека нема да дозволи Велика Британија да излезе од Европската Унија и дека за таа цел ќе употреби и телепатија врз неа самата.

Филип Хамонд: Смена на Меј нема да ги реши проблемите околу Брегзит

Н.Македонија - 24.03.2019

Британскиот министер за финансии Филип Хамонд денеска ги отфрли како неточни тврдењата на некои лондонски весници дека министри во Владата во Лондон „отворено се побуниле“ против премиерката Тереза Меј и дека ќе бараат нејзина смена и избор на ...

Тереза Меј под притисок да поднесе оставка

Канал5 - 24.03.2019

Британската премиерка, Тереза Меј, се наоѓа под притисок од нејзината партија да поднесе оставка или да одреди датум за оставка со цел обезбедување на поддршка за нејзиниот план за Брегзит.

Британски медиуми: Оставка на Тереза Меј ќе го спаси Брегзит

Нова ТВ - 24.03.2019

Министрите во британската Влада отворено се побунија против премиерката Тереза Меј и побарале нејзина смена, а преговорите за Брегзит би ги завршил привремен премиер, јавуваат британските медиуми.

Британски министер: Ако не се одобри договорот на Меј, следува уставна криза

Независен - 25.03.2019

Британскиот министер за трговија Лајам Фокс изјави денеска дека Велика Британија можеби нема да ја напушти ЕУ доколку Парламентот не го одобри договорот за Брегзит на премиерката Тереза Меј.

Илузионист ѝ се закани на Меј: Преку телепатија ќе го запрам Брегзит

Кајгана - 25.03.2019

Лондон, 25 март 2019 (МИА) – Израелско-британскиот илузионист Ури Гелер ѝ порача на британската премиерка Тереза Меј дека нема да дозволи Велика Британија да излезе од Европската Унија и дека за таа цел ќе употреби и телепатија врз неа самата.

Филип Хамонд: Смена на Меј нема да ги реши проблемите околу Брегзит

MakPress - 24.03.2019

Британскиот министер за финансии Филип Хамонд денеска ги отфрли како неточни тврдењата на некои лондонски весници дека министри во Владата во Лондон „отворено се побуниле“ против премиерката Тереза Меј и дека ќе бараат нејзина смена и избор на ...

Тереза Меј соочена со притисок да поднесе оставка

Centar - 24.03.2019

Британската премиерка, Тереза Меј, е соочена со зголемен притисок од нејзината партија да поднесе оставка или да одреди датум за оставка со цел обезбедување на поддршка за нејзиниот план за брегзит.

Британски медиуми: Оставка на Тереза Меј ќе го спаси Брегзит

Н.Македонија - 24.03.2019

Министрите во британската Влада отворено се побунија против премиерката Тереза Меј и побарале нејзина смена, а преговорите за Брегзит би ги завршил привремен премиер, јавуваат британските медиуми.

Британски министер: Ако не се одобри договорот на Меј, следува уставна криза

Либертас - 25.03.2019

Британскиот министер за трговија Лајам Фокс изјави денеска дека Велика Британија можеби нема да ја напушти ЕУ доколку Парламентот не го одобри договорот за Брегзит на премиерката Тереза Меј.

Илузионист со телепатија ќе го стопира Брегзит

MakPress - 25.03.2019

Израелско-британскиот илузионист Ури Гелер ѝ порача на британската премиерка Тереза Меј дека нема да дозволи Велика Британија да излезе од Европската Унија и дека за таа цел ќе употреби и телепатија врз неа самата.

Нема бунт против Меј, тврдат британски министри

Р.С.Европа - 24.03.2019

Неколкумина британски министри, меѓу кои и министерот за финансии Филип Хамонд, денеска ги отфрлија како неточни тврдењата на некои лондонски весници дека министри во Владата во Лондон „отворено се побуниле“ против премиерката Тереза Меј и дека ќе ...

Оставка на Тереза Меј ќе го спаси Брегзит?

+инфо - 24.03.2019

Министрите во британската Влада отворено се побунија против премиерката Тереза Меј и побарале нејзина смена, а преговорите за Брегзит би ги завршил привремен премиер, јавуваат британските медиуми.

Британски министер: Ако не се одобри договорот на Меј, следува уставна криза

А1 On - 25.03.2019

Британскиот министер за трговија Лајам Фокс изјави денеска дека Велика Британија можеби нема да ја напушти ЕУ доколку Парламентот не го одобри договорот за Брегзит на премиерката Тереза Меј.

Илузионист со телепатија ќе го стопира Брегзит

Опсервер - 25.03.2019

Израелско-британскиот илузионист Ури Гелер ѝ порача на британската премиерка Тереза Меј дека нема да дозволи Велика Британија да излезе од Европската Унија и дека за таа цел ќе употреби и телепатија врз неа самата.

Филип Хамонд: Смена на Меј нема да ги реши проблемите околу Брегзит

А1 On - 24.03.2019

Британскиот министер за финансии Филип Хамонд денеска ги отфрли како неточни тврдењата на некои лондонски весници дека министри во Владата во Лондон „отворено се побуниле“ против премиерката Тереза Меј и дека ќе бараат нејзина смена и избор на ...

Британски медиуми: Оставка на Тереза Меј ќе го спаси Брегзит

1tv - 24.03.2019

Министрите во британската Влада отворено се побунија против премиерката Тереза Меј и побарале нејзина смена, а преговорите за Брегзит би ги завршил привремен премиер, јавуваат британските медиуми.

Британски министер: Ако не се одобри договорот на Меј, следува уставна криза

Опсервер - 25.03.2019

Британскиот министер за трговија Лајам Фокс изјави денеска дека Велика Британија можеби нема да ја напушти ЕУ доколку Парламентот не го одобри договорот за Брегзит на премиерката Тереза Меј.

Филип Хамонд: Смена на Меј нема да ги реши проблемите околу Брегзит

Либертас - 24.03.2019

Британскиот министер за финансии Филип Хамонд денеска ги отфрли како неточни тврдењата на некои лондонски весници дека министри во Владата во Лондон „отворено се побуниле“ против премиерката Тереза Меј и дека ќе бараат нејзина смена и избор на ...