TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Врховен го укина притворот на таткото на Вања, определи куќен притвор и мерка на претпазливост

Канал5 - 25.04.2024

Врховен го укина притворот на Александар Ѓорчевски, таткото на убиената Вања Ѓорчевска и му определи куќен притвор и мерки на претпазливост.. Александар Ѓорчевски, таткото на убиената Вања заминува во домашен притвор.

Таткото на Вања повторно бара слобода од Врховниот суд

Сител

Таткото на Вања, Александар Ѓорчевски оди во куќен притвор

Слободен Печат

Таткото на Вања нема контакт со другата ќерка: Не сум веќе ни родител, ни татко – ехо од човек остана од мене

Слободен Печат

Врховен во четврток со втора јавна седница по жалбата на Александар Ѓорчевски, татко на убиената Вања

Телма

Врховен суд денеска со втора јавна седница по жалбата на таткото на убиената Вања

Канал5

Александар Ѓорчевски со нова жалба пред Врховен

Сител

Бриф А1 On Press24 Курир Либертас Нова ТВ Н.Македонија Zoom

Таткото на Вања Ѓорчевска оди во куќен притвор

Сител - 25.04.2024

Таткото на убиената Вања, излегува од Шутка. Врховниот суд му го укина притворот на Александар Ѓорчевски и го замени со куќен притвор. Одлуката следи по само два часа откако тој утринава на јавна седница побара врховните судии да му одредат поблаги ...

Таткото на Вања со нова жалба пред Врховен против мерката притвор

Алсат-М

Врховен го укина притворот на таткото на Вања, определи куќен притвор и мерка на претпазливост Тој досега нема право да ја види и помалата ќерка

Либертас

Врховен определи куќен притвор за таткото на Вања

Независен

Врховен го укина притворот на таткото на Вања, определи куќен притвор и мерка на претпазливост

Сител

Врховен одлучи: Таткото на убиената Вања оди во домашен притвор

А1 On

Врховен го укина притворот на таткото на Вања, определи куќен притвор и мерка на претпазливост

Бриф

Алсат-М Н.Македонија Република Курир Фактор Нова ТВ Нетпрес +инфо

Таткото на Вања излегува од Шутка и оди во домашен притвор

Телма - 25.04.2024

Врховниот суд ја уважи жалбата за пртиворот на таткото на Вања, Александар Ѓорчевски. Тој од Шутка оди во домашен притвор. На одлуката претходеше јавната седница во Врховниот суд. Ѓорчевски е осомничен дека помагал при грабнувањето на неговата ќерка ...

Таткото на Вања излегува од затворот во Шутка и оди во куќен притвор

Скопје1

Таткото на убиената Вања оди во куќен притвор, одлучи Врховен

ТВ21

Врховен ја уважи жалбата на таткото на Вања, излегува од притвор

Канал5

Таткото на убиената Вања оди во куќен притвор

4NEWS

Таткото на Вања ќе оди во куќен притвор, Врховниот суд му ја уважи жалбата

Макфакс

Таткото на Вања, Александар Ѓорчевски оди во домашен притвор

еМагазин

Сакам да кажам Фокус Опсервер Press24 Скопје инфо Кајгана Точка Глас на Америка

Врховен задутре ќе одржи јавна седница по жалбата на таткото на Вања против мерката притвор

А1 On - 23.04.2024

Врховниот суд в четврток ќе одржи јавна седница по изјавената жалба на осомничениот Александар Ѓорчевски, татко на убиената Вања Ѓорчевска, против решението на Апелацискиот суд Скопје за мерката притвор.

Врховен задутре ќе одржи јавна седница по жалбата на таткото на Вања против мерката притвор

4NEWS

Врховен задутре ќе одржи јавна седница по жалбата на таткото на Вања против мерката притвор

Zoom

Врховен задутре ќе одржи јавна седница по жалбата на таткото на Вања Ѓорчевска

Н.Македонија

Врховен суд задутре на јавна седница ќе одлучува по жалбата на таткото на Вања Ѓорчевска

ТВ21

Врховен задутре ќе одржи јавна седница по жалбата на таткото на Вања против мерката притвор

Бриф

Врховен задутре ќе одржи јавна седница по жалбата на таткото на Вања против мерката притвор

Во Центар

Република Слободен Печат Либертас Press24 Курир Сител МКД MakPress