TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Банкарката Љубица ранета пред својата зграда во Белград - полицијата ја испитува причината

Press24 - 19.07.2019

Љубица Мичиќ беше ранета вчера утрината во Ѕвездара, Белград, кога непознат маж на скутер ѝ пришол, ја тргнал кацигата и потоа испукал повеќе куршуми во нејзин правец. Љубица се здобила со три прострелни рани на ногата.

ФОТО: Ова е директорката на банка која утринава беше застрелана во Белград - напаќачот ја погодил со 3 куршуми

Press24 - 18.07.2019

Љубица Мичиќ, вработена во Сбербанка, ранета е утринава рано во Ѕвездара, кога непознат маж на скутер ѝ пришол, ја тргнал кацигата и потоа испукал повеќе куршуми кон неа. Се се одиграло кога тргнала на работа, на само дваесетина метри од зградата во ...

Ранета српска директорка на банка, напаѓачот ја извадил кацигата за да го види пред да пука

+инфо - 18.07.2019

Директорка на банка била ранета утрово во Србија, пренесува „ Курир.рс “. Непознатиот напаѓач со скутер се доближил до неа, ја симнал кацигата и потоа пукал кон неа. Љубица Мичиќ требало да оде на работа, кога некој пукал во неа.

ФОТО: Пукање среде улица во Белград - жена погодена со 3 куршуми, итно однесена на реанимација

Press24 - 18.07.2019

Утринава во пукање во Ѕвездара ранета е 40-годишната Љубица М. со три куршуми во ногата. Кон неа било пукано со огнено оружје. Инцидентот се случил утринава во околу 07:30 часот, а жената со прострелни рани на потколеницата била итно префрлена на ...

Маж со скутер ја симнал кацигата, па почнал да пука – Детали за крвавиот инцидент во Белград

Република - 18.07.2019

Машко лице кое било на скутер се приближило, ја симналo кацигата по што испукало неколку пати кон Љубица М. додека таа влегувала во својот автомобил, раскажал очевидец за пукањето кое утрово ги вознемири жителите на Белград.

ФОТО: Ова е директорката на банка која утринава беше застрелана во Белград – напаќачот ја погодил со 3 куршуми

Фокус - 18.07.2019

Љубица Мичиќ, вработена во Сбербанка, ранета е утринава рано во Ѕвездара, кога непознат маж на скутер ѝ пришол, ја тргнал кацигата и потоа испукал повеќе куршуми кон неа. Се се одиграло кога тргнала на работа, на само дваесетина метри од зградата во ...

Пукање утрово во Белград: 40-годишна жена застрелана со три куршуми

Република - 18.07.2019

Утринава во пукање во белградската населба Ѕвездара ранета е 40-годишната Љубица М. која завршила со три куршуми во ногата. Инцидентот се случил околу 07.30 часот, а жената со прострелни рани на потколеницата била итно префрлена на Ургентниот центар.

ФОТО: Ова е директорката на банка која утринава беше застрелана во Белград- напаѓачот ја погодил со 3 куршуми

Курир - 18.07.2019

Љубица Мичиќ, вработена во Сбербанка, ранета е утринава рано во Ѕвездара, кога непознат маж на скутер ѝ пришол, ја тргнал кацигата и потоа испукал повеќе куршуми кон неа. Се се одиграло кога тргнала на работа, на само дваесетина метри од зградата во ...

Жена застрелана утринава во Белград

Нетпрес - 18.07.2019

Утринава во пукање во белградската населба Ѕвездара ранета е 40-годишната Љубица М. која завршила со три куршуми во ногата. Инцидентот се случил околу 07.30 часот, а жената со прострелни рани на потколеницата била итно префрлена на Ургентниот центар.

Ова е директорката на банка која утринава беше застрелана во Белград- напаѓачот ја погодил со 3 куршуми

Пулс24 - 18.07.2019

Љубица Мичиќ, вработена во Сбербанка, ранета е утринава рано во Ѕвездара, кога непознат маж на скутер ѝ пришол, ја тргнал кацигата и потоа испукал повеќе куршуми кон неа. Се се одиграло кога тргнала на работа, на само дваесетина метри од зградата во ...

Директорка на банка утринава застрелана во Белград, напаѓачот ја погодил со 3 куршуми

Слободен Печат - 18.07.2019

Во разговор за Курир.рс соседите откриваат дека Љубица била директорка во новобелградската филијала на Сбербанка, дека е разведена и мајка на една ќерка која во моментов е на летување. Љубица Мичиќ, вработена во Сбербанка, ранета е утринава рано во ...

(ФОТО) Ова е директорката на банка која утринава беше застрелана

Скопје1 - 18.07.2019

Љубица Мичиќ, вработена во Сбербанка, ранета е утринава рано во Ѕвездара, кога непознат маж на скутер ѝ пришол, ја тргнал кацигата и потоа испукал повеќе куршуми кон неа. Се се одиграло на само дваесетина метри од зградата во која живее.