Вардар имаше два гола предност до 70-та минута, па на крај остана без победа

Sport 1 - 28.07.2021

Најтрофејниот македонски клуб Вардар ремизираше со Ренова во контролката во Охрид (2-2) во овие летни подготовки пред стартот на новата сезона, иако црвено-црните до 70-та минута имаа два гола предност, но не успеаа да стигнат до триумф.

Вардар водеше со два гола, Ренова на крајот извлече реми

Gol.mk - 28.07.2021

Македонскиот клуб Вардар го одигра вториот пријателски натпревар во текот на подготвителниот период и одигра реми (2-2) со прволигашот Ренова . „Црвено-црните“ одиграа доста допадлив натпревар во кој водеа со два гола, а Ренова се спаси од пораз.

Вардар испушти победа против Ренова во Охрид

Спортски - 28.07.2021

Денес во Охрид пријателски натпревар одиграа Ренова и Вардар. Дуелот помеѓу Ренова и Вардар заврши 2:2 и тоа може да се каже дека е мало изненадување со оглед на тоа дека во овој момент Вардар е второлигаш.

Реми на Ренова и Вардар на тестот во Охрид

Екипа - 28.07.2021

Ренова и Вардар одиграа натпревар без победник (2-2) на контролниот дуел кој се одигра во Охрид. „Вардарци“ одиграле одлично прво полувреме, со головите на Гроздановски во 4. минута и Блажевски од пенал во 36. минута доаѓајќи до предност од 0-2.

Ренова се спасуваше од пораз со Вардар во Охрид!

SportSport - 28.07.2021

Утринската пријателска средба меѓу Ренова и Вардар, одиграна во Охрид, заврши без победник, со резултат 2:2. Се разбира ова е мало изненадување ако се знае дека Ренова е прволигаш а Вардар второлигаш.