TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Недозволиви „политички дијагнози“

24 Вести - 29.03.2023

Не стивнуваат реакциите по вчерашната реторика на седницата за пратенички прашања откако пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Ковачки читаше специјалистички извештаи за состојбата во која се наоѓа министерката за одбрана Славјанка Петровска за која посочи дека ...

Злоупотреба на пратеничкиот имунитет за навреди и дискредитации

Р.С.Европа

ДНО: НЕКУЛТУРЕН И НЕДОЗВОЛИВ ГОВОР - професорката Павловска-Данева со жестока реакција за Ковачки

Фактор

„Дно! Говоров е некоректен и недозволив“, професорката Данева со критики за пратеникот Ковачки

Скопје1

„ЕДЕН МИЛИОН МАКЕДОНЦИ ЗЕМААТ СЕДАТИВИ, ТОКМУ ПОРАДИ НИВ“ - Милески со жестока критика за наводите на Ковачки за ...

Фактор - 29.03.2023

Роберт Милески, познат бизнисмен кој потекнува од Македонија, а живее и работи во Германија, но и кој често се осврнува на политички случувања во земјава, а знае да биде и критички настроен, вчера излезе со прилично остра реакција кон настапот на , ...

Цветковиќ: Чинот на Ковачки не само што е грозен туку е и казнив со закон

Бриф

Јовановиќ за Ковачки: Обично сите насилници имаат ултимативен, заканувачки говор

Frontline

(ВИДЕО) Ковачки вели дека Петровска е нестабилна и опседната, таа му одговори дека тој е виновен за нејзината состојба

А1 On

Славјанка Петровска секојдневно користи седативи и е опседната, рече Ковачки покажувајќи документ од психијатар

Макфакс

Ковачки до Ковачевски: Дали ќе ја разрешите Министерката за одбрана, која според вешт наод на психијатар е на седативи, се чувствува бесцелно, опседната е и има инхибиција

Курир

Пратеникот Ковачки: Министерката Петровска секој ден користи седативи

Фактор

Фокус Press24 24Инфо MakPress Нетпрес Скопје1 Lider Локално

Митева: Методите на СДС за заплашување, замолчување и претставување на жртва се залудни, вештачењето е документ лично ...

Курир - 29.03.2023

Реакцијата на власта за наводна одбрана на Славјанка Петровска е уште еден доказ за нивните манипулативни методи, со кои се обидуваат пред се да ја сокријат вистината, а со тоа да презентираат лажна жртва на министерка од нивната влада.

Митева: Методите на СДС за заплашување, замолчување и претставување на жртва се залудни

Канал5

Митева: Ковачки читаше дел од вештачењето што Петровска сама го нарачала за да и биде поверодостојна тужбата во која бара 10 илјади евра

А1 On

Митева: Методите на СДС за заплашување, замолчување и претставување на жртва се залудни, вештачењето е документ лично од Славјанка

Lider

Митева: Методите на СДС за заплашување, замолчување и претставување на жртва се залудни, вештачењето е документ лично од Славјанка

MakPress

(Видео) Митева: Методите на СДС за заплашување се залудни, вештачењето е документ лично од Славјанка

Макфакс

ПЕТРОВСКА САМА СИ ГО НАРАЧАЛА ВЕШТАЧЕЊЕТО Од ВМРО-ДПМНЕ застанаа зад пратеникот Ковачки од кого се бара 10.000 евра отштета

+инфо

MTM Во Центар Локално 24Инфо Опсервер

СДСМ: Срамна е хајката која ВМРО-ДПМНЕ преку Ковачки ја води против Петровска

А1 On - 29.03.2023

Овие невистини беа веднаш демантирани од страна на министерката за одбрана Славјанка Петровска.Не сум изненадена бидејќи ВМРО-ДПМНЕ во континуитет води антиЕУ и антиНАТО кампања, хајка против министерката за одбрана рече на прес конференција ...

Тасевска: Срамна е хајката којашто ВМРО-ДПМНЕ преку Ковачки ја води против Петровска

Centar

Тасевска: Срамна е хајката којашто ВМРО-ДПМНЕ преку Ковачки ја води против Петровска

Вести плус

Осуда од јавноста за навредите кон министерката Петровска од пратеникот на ВМРО ДПМНЕ, Ковачки

Телма - 29.03.2023

По навредите од пратеникот на ВМРО ДПМНЕ, Ковачки, кон министерката за одбрана Славјанка Петровска не престануваат реакциите во јавноста. Ковачки ја обвини Петровска дека е опседната и под ...

Дали Ковачки со нападите кон министерката Петровска работи за трета агенда?

Frontline

Петровска бара 10.000 евра од Ковачки затоа што психички ја вознемирил

Фокус

Ковачки прочита психијатриски наод за Петровска, а министерката одговори дека е предизвикана од неговите лаги

МКД

Ковачки во Собранието читаше психијатриско вештачење за Петровска – таа му рече дека го направила поради неговите лаги

360 степени

Ковачки читаше детали од психијатриско вештачење за Петровска, таа му одговори дека состојбата ѝ била предизвикана од неговите лаги

Сакам да кажам

Ковачки од собраниската говорница: Петровска е на седативи, конфузна и опседната

Слободен Печат

+инфо Centar Независен Скопје1 Centar Фокус Либертас Фактор

СДСМ: Мицкоски преку Ковачки води анти-НАТО хајка против министерката Петровска

Нетпрес - 29.03.2023

Интегрално соопштение од СДСМ: Христијан Мицкоски, очаен и фрустриран што државата предводена од СДСМ оди напред, преку дезертерот Драган Ковачки води анти-НАТО хајка против министерката за одбрана Славјанка Петровска.

СДСМ: Мицкоски преку Ковачки води анти-НАТО хајка против министерката Петровска

24Инфо

СДСМ: Мицкоски преку Ковачки води анти-НАТО хајка против министерката Петровска

А1 On

Мицкоски преку Ковачки води анти-НАТО хајка против министерката Петровска, вели СДСМ

Скопје1

СДСМ: Мицкоски преку Ковачки води анти-НАТО хајка против министерката Петровска

Zoom

Мицкоски е фрустриран и преку дезертерот Ковачки води хајка против министерката Петровска, велат од СДСМ

Фокус

СДСМ: Мицкоски преку Ковачки води анти-НАТО хајка против Петровска

Локално

Press24