TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Притвореникот во Шутка бил позитивен на корона вирус, починал од срцев удар

Фокус - 09.04.2020

Во текот на вчерашниот ден излезе информација дека притвореник во затворот Шутка починал, со што веднаш му бил направен тест, истакна министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција.

Филипче: Обдукцијата покажа дека притвореникот од Шутка бил позитивен на ковид-19

+инфо - 09.04.2020

Притвореникот во затворот во Шутка кој почина од срцев удар немал симптоми на коронавирусот, но обдукцијата покажала дека тој е позитивен на ковид-19, соопшти министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција.

Починатиот притвореник од „Шутка“ имал коронавирус, 12 заболени на респиратори

24Инфо - 09.04.2020

Дванаесет пациенти се во критична состојба и се на респиратори, а притвореникот од затворот во Шутка, кој починал вчера е утврдено дека имал коронавирус, изјави министерот за здравство, Венко Филипче.

Притвореникот во Шутка кој починал, имал позитивен тест на коронавирус

ТВ21 - 09.04.2020

Притвореникот кој вчера рано утрото беше најден починат во затворот во Шутка, имал позитивен тест на коронавирус по направената обдукција, потврди министерот Филипче. „Притвореникот во затворот Шутка, кој починал од срцен удар, бил примен на 8-ми ...

(ВИДЕО) Филипче: Посмртно утврдено дека притвореникот во Шутка кој почина од срцев удар имал коронавирус

Либертас - 09.04.2020

„Има еден притвореник во затворот во Шутка којшто починал практично од срцев удар, немал симптоми, немал висока температура, примен таму на 8 март, меѓутоа на обдукцијата после земениот брис тој е позитивен на вирусот и сега во овој момент се прават ...

Притвореник во Шутка позитивен на корона вирус

Независен - 09.04.2020

Фото: Б. Грданоски Министерот Венко Филипче соопшти дека еден притвореник во затворот во Шутка починал од срцен удар, но тестот потоа покажал дека бил заболен од корона вирус. Во затворот се преземаат мерки за да се спречи ширењето на епидемијата.

ИТНО: Притвореникот од Шутка што почина бил позитивен на КОРОНА

Пулс24 - 09.04.2020

Филипче само што изјави на прес конференција дека во Шутка починатиот притвореник бил позитивен на КОРОНА ВИРУСОТ. Што тоа значи сега за оваа установа не кажа. ПРОЧИТАЈТЕ УШТЕ ...

Притвореник во Шутка починал од срцев удар, но постсмртно се покажал позитивен на корона вирусот

еМагазин - 09.04.2020

Министерот за здравство, Венко Филипче на денешната прес конференција информираше дека во затворот „Скопје“ во Шуто Оризари починал затвореник од срцев удар. Но, постсмртно бил тестиран на корона вирусот и се покажал позитивен.

Ресенчанец во притвор починал во затворот во Шуто Оризари

Макфакс - 08.04.2020

Четириесет и седумгодишен маж бил пронајден мртов рано утрово во притворското одделение во скопскиот затвор во населбата Шуто Оризари. Безживотното тело го пронашол вработен во затворот, кој констатирал дека починатиот е А.Е.

Притвореник почина во затворот „Шутка“

OhridNews - 08.04.2020

Притвореник од Ресен роден 1973 година, починал денеска во Истражниот заврор во Скопје. Информацијата за OhridNews ја потврди притвореник, кој бил сведок на настанот. Како што дознаваме, на несреќниот притвореник кој бил заедно во соба со уште ...

Утринава пронајден мртов затвореник во „Шутка“, се врши обдукција на телото

ТВ21 - 08.04.2020

На 08.04.2020 во 04.30 часот во СВР Скопје, А.Ѓ. вработен во Затвор Скопје пријавил дека во притворско одделение во Затвор Скопје бил пронајден починат А.Е.(47), од с.Горна бела црква, ресенско.

Почина притвореник во “Шутка”

Скопје инфо - 08.04.2020

Најновата вест од истражниот затвор Шутка е дека починал притвореник. Се работи за маж на 46 години од Ресен. Бил во соба со уште четворица притвореници. Претходните денови не се жалел на никакви тегоби.

Почина затвореник во „Идризово“

360 степени - 07.04.2020

Седумдесети и двегодишниот С.П. кој издржувал казна затвор во казнено-поправната установа „Идризово“ вчера е пронајден мртов. Според информациите на полицијата, во текот на вчерашниот ден било пријавено дека околу 09 часот, лицето С.П.

Мртов затвореник пронајден во КПУ „Идрзово“

Press24 - 07.04.2020

Министерството за внатрешни работи соопшти дека вчера во затворот „Идризово“ бил пронајден мртов затвореник. -Вчера во 10:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека околу 09:00 часот во КПУ „Идризово“ бил пронајден починат 72-годишниот затвореник ...

Во Идризово починал затвореник

Пулс24 - 08.04.2020

Министерството за внатрешни работи извести дека вчера во затворот „Идризово“ бил пронајден мртов затвореник. Седумдесет и двегодишниот С.П., кој издржувал казна затвор вчера е пронајден мртов, без траги на насилство на телото.

Почина затвореник во Идризово, но не од Ковид 19

24Инфо - 07.04.2020

На 06.04.2020 во 10.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека околу 09.00 часот во КПУ „Идризово“ бил пронајден починат затвореник С.П.(72) од Скопје, без траги на насилство. На местото на настанот увид извршила екипа од СВР Скопје, а за настанот е ...

Затвореник пронајден починат во „Идризово“

еМагазин - 07.04.2020

На 06.04.2020 во 10.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека околу 09.00 часот во КПУ„Идризово“ бил пронајден починат затвореник С.П.(72) од Скопје, без траги на насилство, информира МВР.

Пронајден починат затвореник во Идризово, телото предадено на обдукција

ТВ21 - 07.04.2020

На 06.04.2020 во 10.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека околу 09.00 часот во КПУ „Идризово“ бил пронајден починат затвореник С.П.(72) од Скопје, без траги на насилство. На местото на настанот увид извршила екипа од СВР Скопје, а за настанот е ...

Починат затвореник најден во затворот „Идризово“

Макфакс - 07.04.2020

Седумдесет и двегодишен скопјанец вчера бил пронајден мртов во затворот „Идризово“. Како што се наведува, затвореникот С.П. бил најден мртов без траги на насилство. На местото на настанот увид извршила екипа од СВР Скопје, а за настанот е известен и ...

Почина затвореник во Идризово

Независен - 07.04.2020

Затвореник од затворот во Идризово, починал во понеделникот утрото, а телото е предадено на обдукција. Според билтенот на МВР, во понеделникот, во 10 часот во СВР Скопје било пријавено дека околу 9 часот истиот ден, во КПУ „Идризово“ бил пронајден ...

Почина затвореник во „Идризово“, телото на обдукција

Република - 07.04.2020

Вчера во СВР Скопје било пријавено дека околу 09.00 часот во КПУ „Идризово“ бил пронајден починат затвореник С.П.(72) од Скопје, без траги на насилство. На местото на настанот увид извршила екипа од СВР Скопје, а за настанот е известен и Јавен ...

Почина затвореник во Идризово

Локално - 07.04.2020

Вчера во 10:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека околу 09:00 часот во КПУ „Идризово“ бил пронајден починат 72-годишниот затвореник С.П. од Скопје, без траги на насилство. На местото на настанот увид извршила екипа од СВР Скопје, а за настанот ...

Почина затвореник во затворот Идризово- обдукцијата допрва ќе ја открие причината

Курир - 07.04.2020

На 06.04.2020 во 10.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека околу 09.00 часот во КПУ „Идризово“ бил пронајден починат затвореник С.П.(72) од Скопје, без траги на насилство. На местото на настанот увид извршила екипа од СВР Скопје, а за настанот е ...

Починат затвореник најден во затворот „Идризово“

Н.Македонија - 07.04.2020

Седумдесет и двегодишен скопјанец вчера бил пронајден мртов во затворот „Идризово“. Како што се наведува, затвореникот С.П. бил најден мртов без траги на насилство. На местото на настанот увид извршила екипа од СВР Скопје, а за настанот е известен и ...

Почина затвореник во Идризово

Фокус - 07.04.2020

Затвореник на возраст од 72 години вчера околу 9 часот бил пронајде мртов во затворот во Идризово, соопшти МВР. Случајот бил пријавен во СВР Скопје еден час потоа без траги на насилство. На местото на настанот увид извршила екипа од СВР Скопје, а за ...

Во КПУ „Идризово“ пронајден починат затвореник

Опсервер - 08.04.2020

На 06.04.2020 во 10.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека околу 09.00 часот во КПУ „Идризово“ бил пронајден починат затвореник С.П.(72) од Скопје, без траги на насилство. На местото на настанот увид извршила екипа од СВР Скопје, а за настанот е ...

Во КПУ „Идризово“ пронајден починат затвореник

Скопје инфо - 08.04.2020

На 06.04.2020 во 10.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека околу 09.00 часот во КПУ „Идризово“ бил пронајден починат затвореник С.П.(72) од Скопје, без траги на насилство. На местото на настанот увид извршила екипа од СВР Скопје, а за настанот е ...

Во затворот во Скопје почина притвореник од Ресен

МКД - 08.04.2020

Рано утрово во СВР Скопје, А.Ѓ. вработен во Затвор Скопје пријавил дека во притворско одделение во бил пронајден починат А.Е.(47), од село Горна Бела Црква, ресенско. Од лекар од Итна медицинска помош била констатирана смрт, а по наредба на Јавен ...

Затвореник пронајден мртов во затвор Скопје

Press24 - 08.04.2020

Рано утринава во 04 часот и 30 минути во СВР Скопје, А.Ѓ. вработен во Затвор Скопје пријавил дека во притворско одделение во Затвор Скопје бил пронајден починат А.Е.(47), од село Горна бела црква, ресенско.

Починал притвореник во затворот „Шутка“

24Инфо - 08.04.2020

На 08.04.2020 во 04.30 часот во СВР Скопје, А.Ѓ. вработен во Затвор Скопје пријавил дека во притворско одделение во Затвор Скопје бил пронајден починат А.Е.(47), од село Горна бела црква, ресенско.

Утринава пронајден мртов затвореник во „Шутка“

Локално - 08.04.2020

Во затворот Скопје во Шутка, рано утрово околу 4:30 во келија е најден починат 47-годишен притвореник од Ресен. На 08.04.2020 во 04.30 часот во СВР Скопје, А.Ѓ. вработен во Затвор Скопје пријавил дека во притворско одделение во Затвор Скопје бил ...

Почина затвореник во притворското одделение

+инфо - 08.04.2020

Утрово во 04,30 часот во СВР Скопје, А.Ѓ. вработен во Затвор Скопје пријавил дека во притворско одделение бил пронајден починат А.Е.(47), од село Горна бела црква, ресенско. Од лекар од Итна медицинска помош била констатирана смрт, а по наредба на ...

Ресенчанец починал во затворот во Шуто Оризари

Н.Македонија - 08.04.2020

Четириесет и седумгодишен маж бил пронајден мртов рано утрово во притворско одделение во скопскиот затвор во населбата Шуто Оризари. Безживотното тело го пронашол вработен во затворот, кој констатирал дека починатиот е А.Е.

Ресенчанец во притвор починал во затворот во Шуто Оризари

Точка - 08.04.2020

Четириесет и седумгодишен маж бил пронајден мртов рано утрово во притворското одделение во скопскиот затвор во населбата Шуто Оризари. Безживотното тело го пронашол вработен во затворот, кој констатирал дека починатиот е А.Е.

Почина затвореник во притворското одделение

Нетпрес - 08.04.2020

Утрово во 04,30 часот во СВР Скопје, А.Ѓ. вработен во Затвор Скопје пријавил дека во притворско одделение бил пронајден починат А.Е.(47), од село Горна Бела Црква, ресенско. Од лекар од Итна медицинска помош била констатирана смрт, а по наредба на ...

Маж починал во Затворот Скопје

еМагазин - 08.04.2020

На 08.04.2020 во 04.30 часот во СВР Скопје, А.Ѓ. вработен во Затвор Скопје пријавил дека во притворско одделение во Затвор Скопје бил пронајден починат А.Е.(47), од с.Горна бела црква, ресенско, информира МВР.

Почина притвореник во затворот во Шутка

Независен - 08.04.2020

Фото: Б. Грданоски Во истражниот затвор Шутка починал притвореник. Се работи за маж на возраст од 46 години од Ресен. Бил во соба со уште четворица притвореници. Претходните денови не се жалел на никакви тегоби.

Ресенчанец пронајден починат во притворското одделение во Шутка

MakPress - 08.04.2020

На 08.04.2020 во 04.30 часот во СВР Скопје, А.Ѓ. вработен во Затвор Скопје пријавил дека во притворско одделение во Затвор Скопје бил пронајден починат А.Е.(47), од с.Горна бела црква, ресенско.

Почина затвореник во Затвор Скопје

Опсервер - 09.04.2020

На 08.04.2020 во 04.30 часот во СВР Скопје, А.Ѓ. вработен во Затвор Скопје пријавил дека во притворско одделение во Затвор Скопје бил пронајден починат А.Е.(47), од с.Горна бела црква, ресенско.