TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

AMD ја претстави втората генерација на Ryzen процесори

Телефони.мк - 16.04.2018

Во светот на десктоп процесорите, Intel имаше огромна доминација една цела деценија, но лани, со лансирањето на Ryzen чиповите, AMD конечно го возврати ударот. Сега, Ryzen процесорите не само што се конкурентни на Core серијата на Intel, туку нудат ...

AMD ја претстави втората генерација од одличните Ryzen процесори

Smartportal - 16.04.2018

Можеби една од најдобрите новости минатата година, барем на оваа тема, беше враќањето на AMD на сцената со сериозни конкуренти на доминантните Intel процесори. Компанијата со новите AMD Ryzen процесори конечно после повеќе години претстави серија ...