TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Притвор за еден од лидерите на Грчец мафијата - Скопската полиција објави војна на крими групите

Press24 - 28.01.2020

Единицата за насилен криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава против 35-годишниот Зекирија Љатифи и 41-годишниот Абдулрахим Љатифи од Грчец,скопско, за „Недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи" за ...

Во Грчец акција на МВР

Скопје инфо - 28.01.2020

Во акција на скопската полиција во селото Грчец, уапсено е едно лице, додека по друго се уште се трага. Против двајцата, коишто се роднини, се поднесени кривични пријави за недозволено поседување и тргување со огнено оружје. Зекирија Љ.

Кривична за две лица од Грчец за поседување оружје

Слободен Печат - 27.01.2020

Првопријавениот З.Љ. се пријавил во Полициската станица Ѓорче Петров, по што е предаден до надлежното Основно јавно обвинителство за понатамошно постапување, додека за второпријавениот А.Љ., е распишан централен распис.

Кривична пријава за две лица од Грчец за поседување оружје

Скопје1 - 27.01.2020

СВР Скопје-Единица за насилен криминал со кривична пријава, до надлежното ОЈО Скопје, поднесе кривична пријава против З.Љ.(35) и А.Љ.(41) поради постоење основи на сомнение дека сториле кривично дело „недозволено изработување, држење и тргување со ...

Бегале со џип од рација во Грчец, па оставиле „калашников“ и два пиштола

24Инфо - 27.01.2020

СВР Скопје-Единица за насилен криминал со кривична пријава, до надлежното ОЈО Скопје, поднесе кривична пријава против З.Љ.(35) и А.Љ.(41) поради постоење основи на сомнение дека сториле кривично дело „недозволено изработување, држење и тргување со ...

Кривична пријава за две лица од Грчец за поседување оружје

Макфакс - 27.01.2020

СВР Скопје-Единица за насилен криминал со кривична пријава, до надлежното ОЈО Скопје, поднесе кривична пријава против З.Љ.(35) и А.Љ.(41) поради постоење основи на сомнение дека сториле кривично дело недозволено изработување, држење и тргување со ...

Кривична пријава за две лица од Грчец за поседување оружје

+инфо - 27.01.2020

СВР Скопје-Единица за насилен криминал, до надлежното ОЈО Скопје, поднесе кривична пријава против 35-годишниот З.Љ. и 41-годишниот А.Љ. поради постоење основи на сомнение дека сториле кривично дело „недозволено изработување, држење и тргување со ...

Кривична пријава за две лица од Грчец за поседување оружје

Н.Македонија - 27.01.2020

СВР Скопје-Единица за насилен криминал со кривична пријава, до надлежното ОЈО Скопје, поднесе кривична пријава против З.Љ.(35) и А.Љ.(41) поради постоење основи на сомнение дека сториле кривично дело недозволено изработување, држење и тргување со ...

Кривична пријава за две лица од Грчец за поседување оружје

Опсервер - 27.01.2020

СВР Скопје-Единица за насилен криминал, до надлежното ОЈО Скопје, поднесе кривична пријава против З.Љ.(35) и А.Љ.(41) поради постоење основи на сомнение дека сториле кривично дело „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или ...

Кривична пријава за две лица од Грчец за поседување оружје

МКД - 27.01.2020

СВР Скопје-Единица за насилен криминал, до надлежното ОЈО Скопје, поднесе кривична пријава против З.Љ.(35) и А.Љ.(41) поради постоење основи на сомнение дека сториле кривично дело „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или ...

Кривична пријава за две лица од Грчец за поседување оружје

Локално - 27.01.2020

СВР Скопје-Единица за насилен криминал, до надлежното ОЈО Скопје, поднесе кривична пријава против З.Љ.(35) и А.Љ.(41) поради постоење основи на сомнение дека сториле кривично дело „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или ...

Кривична пријава за две лица од Грчец за поседување оружје

Канал5 - 27.01.2020

СВР Скопје-Единица за насилен криминал, до надлежното ОЈО Скопје, поднесе кривична пријава против З.Љ.(35) и А.Љ.(41). Кривична пријава е поднесена поради постоење основи на сомнение дека сториле кривично дело „недозволено изработување, држење и ...

Кривична пријава за две лица од Грчец за поседување оружје

Фокус - 27.01.2020

СВР Скопје-Единица за насилен криминал, до надлежното ОЈО Скопје, поднесе кривична пријава против З.Љ.(35) и А.Љ.(41) поради постоење основи на сомнение дека сториле кривично дело „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или ...

Кривична пријава за две лица од Грчец за поседување оружје

Либертас - 27.01.2020

Како што соопшти МВР, на 7 декември 2019 во 05.45 часот, кога на повеќе локации во село Грчец, меѓу кои и во домовите на пријавените, се извршени претреси врз основа на судска наредба, полициски службеници не ги затекнале пријавените во своите ...

Кривична пријава за две лица од Грчец за поседување оружје

MakPress - 27.01.2020

СВР Скопје-Единица за насилен криминал, до надлежното ОЈО Скопје, поднесе кривична пријава против З.Љ.(35) и А.Љ.(41) поради постоење основи на сомнение дека сториле кривично дело „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или ...

МВР апси во Грчец

Република - 28.01.2020

Во акција на скопската полиција во селото Грчец, уапсено е едно лице, додека по друго се уште се трага. Против двајцата, коишто се роднини, се поднесени кривични пријави за недозволено поседување и тргување со огнено оружје. Зекирија Љ.

Притвор од 30 дена за Зекирија Љатифи од Грчец

Република - 28.01.2020

Единицата за насилен криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава против 35-годишниот Зекирија Љатифи и 41-годишниот Абдулрахим Љатифи од Грчец,скопско, за „Недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи” за ...

МВР откри детали за акцијата во Грчец: Бегајќи од полицијата оставиле арсенал оружје

еМагазин - 28.01.2020

СВР Скопје-Единица за насилен криминал со кривична пријава, до надлежното ОЈО Скопје, поднесе кривична пријава против З.Љ.(35) и А.Љ.(41) поради постоење основи на сомнение дека сториле кривично дело „недозволено изработување, држење и тргување со ...

Скопската полиција упадна во селото Грчец: Од ова ли се плашеше СДСМ кога беше против именувањето на Ставревски?

Курир - 28.01.2020

Дали акциите на СВР Скопје против мафијата беа главната причина поради која именувањето на Ристо Ставревски за началник на СВР Скопје им пречеше на СДСМ? Скопските полицајци направиле акција во селото Грчец, вчера, и поднеле кривична пријава против ...

Апсење во Грчец

Сител - 28.01.2020

Во акција на скопската полиција во селото Грчец, уапсено е едно лице, додека по друго се уште се трага. Против двајцата, коишто се роднини, се поднесени кривични пријави за недозволено поседување и тргување со огнено оружје. Зекирија Љ.

Апсење во Грчец

4NEWS - 28.01.2020

Во акција на скопската полиција во селото Грчец, уапсено е едно лице, додека по друго се уште се трага. Против двајцата, коишто се роднини, се поднесени кривични пријави за недозволено поседување и тргување со огнено оружје. Зекирија Љ.

Скопската полиција упадна во селото Грчец

Нетпрес - 28.01.2020

Скопските полицајци направиле акција во селото Грчец, вчера, и поднеле кривична пријава против две лица, роднини, кои се сомничат за недозволено поседување и тргување со огнено оружје. Зекирија Љ.

Полицијата ноќеска влегла во селото Грчец

Expres - 28.01.2020

Две лица се во притвор по акцијата во селото Грчец повеќе пати споменуван како место на живеење на луѓе од бизнисот со украдени коло и дрога. Скопските полицајци вчера направиле акција во селото Грчец и поднеле кривична пријава против две лица, ...