TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гласањето за претседател во затворот Идризово се одвива без проблеми

Бизнис Вести - 23.04.2024

Во затворот Идризово гласањето за претседателските избори денеска се одвива без проблеми, иформираат за МИА од Избирачкиот одбор. -Подготвките за гласањето завршија одлично. Гласањето започна во 7 часот и се одвива без проблеми.

Тековно се спроведува гласањето на болните и немоќните лица во Куманово, Липково и Старо Нагоричане

Курир

И во Битола денеска гласаат болни и немоќни лица и лица во затворот

Тера

Се распределува избирачкиот материјал на ИО во Гостивар, гласаат болни и немоќни

Gostivarpress.mk

Во општина Маврово Ростуше ќе гласаат 38 болни и изнемоштени лица

MakPress

Во Гостивар за гласање пријавени 129 болни и изнемоштени лица

MakPress

Куманово: За гласање пријавени 180 болни и немоќни лица

Курир

Zoom MakPress Gostivarpress.mk Слободен Печат Кумановски м. Kumanovo News Нетпрес Слободен Печат

Вкупно 113 болни и изнемоштени од Росоман и Демир Капија ќе гласаат утре, петмина од затвор

Либертас - 22.04.2024

Вкупно 113 болни и изнемоштени од Росоман и Демир Капија ќе гласаат утре, петмина од затвор. Сите тие ќе гласаат еден ден пред изборите за претседател на државата, што ќе се одржат во среда, согласно на законот.

Вкупно 113 болни и изнемоштени од Росоман и Демир Капија ќе гласаат утре, петмина од затвор

Курир

Вкупно 113 болни и изнемоштени од Росоман и Демир Капија ќе гласаат утре, петмина од затвор

Република

Вкупно 113 болни и изнемоштени од Росоман и Демир Капија ќе гласаат во вторник, петмина од затвор

Нетпрес

Вкупно 113 болни и изнемоштени од Росоман и Демир Капија ќе гласаат утре, петмина од затвор

Frontline

Вкупно 113 болни и изнемоштени од Росоман и Демир Капија ќе гласаат утре, петмина од затвор

ММС

113 болни и изнемоштени од Росоман и Демир Капија ќе гласаат утре, петмина од затвор

Press24

Слободен Печат Вечер Прес Zoom

Утре гласа дијаспората, затворениците и болните и изнемоштени лица

Република - 22.04.2024

Дијаспората, затворениците, лицата во старските домови, болните и изнемоштените лица гласаат ден пред изборите односно во вторник на 23 април. Гласањето за претседател почна со членовите на избирачките одбори кои отпатуваа да го спроведат гласањето ...

Утре гласа дијаспората, затворениците и болните и изнемоштени лица

Либертас

Утре гласа дијаспората, затворениците и болните и изнемоштени лица

Алсат-М