TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Биткоинот го надмина нивото од 25.000 долари за прв пат од почетокот на јуни но не за долго

Пари - 15.08.2022

Цената на биткоинот се искачи над нивото од 25.000 долари за прв пат од 13 јуни, бидејќи забрзувањето продолжи со олабавувањето на стравот од инфлацијата во САД и напредокот кон големата надградба на Ethereum.

Криптовалутите повторно во пораст

Банкарство.мк - 15.08.2022

Цената на биткоинот повторно се намали откако во изминатите 24 часа го достигна највисокото ниво од средината на јуни, поради оптимизмот дека инфлацијата полека се намалува. Биткоинот достигна највисока вредност во последните 30 дена и се тргуваше ...

Поранешниот шеф на Њујоршката берза: Биткоинот ќе биде дел од сите инвестициски портфолија

Локално - 15.08.2022

Поранешниот претседател на Њујоршката берза, Томас Фарли коментираше за Биткоин за време на интервјуто за Squawk Box. Тој рече дека средството е „сигурно, отпорно на цензура, ќе има само 21 милион и треба да биде дел од сечиј паричник“.

РУДАРЕЊЕТО БИТКОИН ПОВТОРНО Е ПРОФИТАБИЛНО: Приходите скокнаа за речиси 69%

Локално - 15.08.2022

Индустријата за рударство (копање) на Биткоин претрпе огромни финансиски турбуленции оваа година, бидејќи долготрајниот „мечкин“ пазар директно влијаеше на нивната заработка деноминирана во долари.

Цената на биткоинот повторно порасна

Локално - 15.08.2022

Биткоинот поскапе за време на трговската сесија утринава, тргувајќи се за 25,06 илјади долари, според податоците на Coindesk. Биткоинот е децентрализиран криптовалутен систем базиран на блокчејн технологија што може да биде „ископан“ од секој ...

Рударењето биткоини повторно е профитабилно

Денар - 15.08.2022

Индустријата за рударење биткоини претрпе огромни финансиски турбуленции оваа година, бидејќи долготрајниот “мечкин” пазар директно влијаеше на нивната заработка деноминирана во долари. Сепак, рударите кои го „преживеаја“ денот со најниски приходи ...

Цената на биткоинот повторно порасна

Вечер Прес - 15.08.2022

Биткоинот поскапе за време на трговската сесија утринава, тргувајќи се за 25,06 илјади долари, според податоците на Coindesk. Биткоинот е децентрализиран криптовалутен систем базиран на блокчејн технологија што може да биде „ископан“ од секој ...

Повторен пораст на криптовалутите

Скопје24 - 15.08.2022

Повторно намалување на цената на биткоинот откако во изминатите 24 часа го достигна своето највисоко ниво од средината на јуни, поради оптимизмот дека инфлацијата полека се намалува. Биткоинот достигна највисока вредност во последните 30 дена и се ...