TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Од 22 до 27 јуни: Со “Кармен“ стартува Фестивалот на монодрама во Битола

Вечер Прес - 21.06.2021

Претставата “Кармен“ на НУ Драмски театар Скопје, во режија на Дејан Пројковски и во изведба на Биљана Драгиќевиќ – Пројковска, вечерва (22. јуни) во 20 часот го отвора меѓународниот фестивал на Монодрамата во Битола, што ќе трае до 27 јуни.

Драмски театар со „Кармен“ го отвора Фестивалот на монодрама во Битола

Република - 21.06.2021

Драмски театар Скопје со претставата „Кармен“ од шпанскиот автор Мигел Делибес, а во режија на Дејан Пројковски ќе го отвори меѓународниот Фестивал на монодрамата во Битола утревечер, 22 јуни, на сцената на Народниот театар во Битола.

Драмски театар со „Кармен“ го отвора Фестивалот на монодрама во Битола

Вистина.мк - 21.06.2021

Драмски театар Скопје со претставата „Кармен“ од шпанскиот автор Мигел Делибес, а во режија на Дејан Пројковски ќе го отвори меѓународниот Фестивал на монодрамата во Битола утревечер, 22 јуни, на сцената на Народниот театар во Битола.

„Зад отворени врати“ е мотото на Интернационалниот Фестивал на монодрама кој ќе ќе се одржи во Битола од 22- 27и јуни

Република - 20.06.2021

Короната ги згасна рефлекторите минатата година за планираното издание. Но, организаторот Центарот за култура од Битола не дозволи пандемијата целосно да го замрзне актерското време. Сонувавме за оваа година и за Фестивалот кој сакавме да се одржи.