TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Осврт на кариерата на Џеф Безос

IT.mk - 27.02.2021

Еден од настаните кои го одбележаа овој месец е најавата за промена во врвот на Amazon. Основачот и досегашен директор на компанијата Џеф Безос ќе го отстапи местото извршен директор на компанијата.

Blue Origin го одложи првиот лет на ракетата New Glenn

Кајгана - 26.02.2021

Компанијата Blue Origin, во сопственост на милијардерот Џеф Безос, го одложи првото лансирање на орбиталната ракета New Glenn. Лансирањето е одложени за четвртиот квартал на 2022 година, се наведува во официјалното соопштение.