TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кавга меѓу градоначалникот на Кавадарци и советниците од ВМРО-ДПМНЕ?!

ММС - 15.11.2019

Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев искажа разочараност од советничката група на ВМРО-ДПМНЕ, поради напуштањето на седницата на кавадаречкиот совет. Јанчев смета дека тие си заминале од седницата кога требало да се даде поддршка на неколку ...

Јанчев, даде отчет за сработеното и ги искара советниците од ВМРО ДПМНЕ

Скопје1 - 15.11.2019

Градоначалникот на општина Кавадарци, Митко Јанчев упати јавна критика до советниците од ВМРО ДПМНЕ. То вели: Советниците од ВМРО-ДПМНЕ, според Јанчев, предвреме ја напуштиле седницата на Советот за да не гласаат за одредени точки на дневниот ред, ...

Митко Јанчев е од Венера, ВМРО-ДПМНЕ од Марс!

CivilMedia - 15.11.2019

пишува: Го одгледав вчера на интернет отчетното, по двегодишна градоначалничка работа, обраќање на Митко Јанчев, кметот на Кавадарци, на седницата на градскиот Совет. Никогаш не сум го сретнал човекот и баш ме интересираше за што суртук станува ...

Јанчев: ВМРО-ДПМНЕ не прифати да стои на прес конференција заедно со СДСМ, ова е недозволиво

Фокус - 14.11.2019

Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев на денешната седница на Советот на општина Кавадарци упати јавна критика до советниците од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, кои не сакале да застанат на прес конференција заедно со советниците од СДСМ.

Јанчев: За две години реализиравме деведесет отсто од програмата ВИДЕО

+инфо - 14.11.2019

Градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев денеска пред своите сограѓани даде отчет за сработеното во двегодишниот мандат и најави реализација на нови проекти кои ќе го направат градот, место во кое и пред младите ќе се отворат нови перспективи.

Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев, даде отчет за сработеното

Канал5 - 14.11.2019

Градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев дрнеска даде отчет за сработеното во изминатите две години од мандатот. Тој нагласи дека за овој период, реализирани се 90 проценти од четиригодишната програма.

Јанчев даде отчет за сработеното во изминатите две години

MakPress - 14.11.2019

Градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев дрнеска даде отчет за сработеното во изминатите две години од мандатот. Тој нагласи дека за овој период, реализирани се 90 проценти од четиригодишната програма.

(ВИДЕО) Јанчев: ВМРО-ДПМНЕ не прифати да стои на прес конференција заедно со СДСМ, ова е недозволиво

Либертас - 14.11.2019

Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев на денешната седница на Советот на општина Кавадарци упати јавна критика до советниците од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, кои не сакале да застанат на прес конференција заедно со советниците од СДСМ.

Митко Јанчев упати јавна критика до советниците од редовите на ВМРО-ДПМНЕ

Република - 14.11.2019

ВМРО-ДПМНЕ не прифати да стои на прес конференцијата за две години од радоначалничкиот и советнички мандат, заедно со советниците од СДСМ, рече на денешната седница на Советот на општина Кавадарци градоначалникот Митко Јанчев, кој поради ова упати ...

Митко Јанчев е од Венера, ВМРО-ДПМНЕ од Марс!

Либертас - 15.11.2019

Го одгледав вчера на интернет отчетното, по двегодишна градоначалничка работа, обраќање на Митко Јанчев, кметот на Кавадарци, на седницата на градскиот Совет. Никогаш не сум го сретнал човекот и баш ме интересираше за што суртук станува збор, ...

Митко Јанчев до советниците од ВМРО-ДПМНЕ: Ти го каниш на свадба, тој те прашува со кого ќе седам на маса!

Вечер Прес - 15.11.2019

Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев искажа разочараност од советничката група на ВМРО-ДПМНЕ, поради напуштањето на седницата на кавадаречкиот совет. Јанчев смета дека тие си заминале од седницата кога требало да се даде поддршка на неколку ...