TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Почина Бил Витерс, човекот што ги отпеа најубавите песни на сите времиња

Република - 04.04.2020

Соул-пејачот Бил Витерс почина на 81-годишна возраст од срцеви проблеми, на кои со години им се спротиставуваше. Тој имаше срце што правеше мостови меѓу поезијата и музиката, зборуваше искрено со луѓето и ги поврзуваше.

Нема заљубен кој не го слушал: Почина легендата на соул музиката

Женски магазин - 04.04.2020

Бил Витерс, кој ги напиша и испеа едни од најубавите соул песни во 1970-тите, вклучувајќи ги „ Lean on Me“, „Lovely Day" и „Ain't No Sunshine, почина на 81 година од компликации со срцето, објави неговата фамилија.

Почина легендарниот музичар Били Витерс

OhridNews - 04.04.2020

Во 82 година во животот, во својот дом во Лос Анџелес, САД, почина познатиот соул музичар Били Витерс. Веста ја објави семејството на пејачот. Били Винтерс зад себе остави бројни мкузички хитови, меѓу кои и планетарно популарните: „Ain’t No ...

Почина пејачот Бил Витерс, автор на „Lean On Me“, „Lovely Day“ и „Ain’t No Sunshine“ (видео)

Независен - 04.04.2020

Почина пејачот Бил Витерс, кој напиша и пееше повеќе духовни песни во 1970-тите кои и денес се слушаат , вклучувајќи ги „Lean On Me“, „Lovely Day “ и „ Ain’t No Sunshine “ . Според изјавата објавена од неговото семејство за „Асошиетед Прес“, ...

Почина пејачот Бил Витерс, авторот на хитот „Ain’t No Sunshine”

Слободен Печат - 04.04.2020

Бил Витерс, американскиот соул пејач, кој ги напиша и отпеа хитовите како „Lean on Me”,„Ain’t No Sunshine” и „Lovely Day” почина на 82 годишна возраст поради срцеви проблеми, потврдија членовите на неговото семејство.

Почина авторот на најнежните љубовни балади

Канал5 - 03.04.2020

Американскиот соул пејач Бил Витерс, кој ги напиша и испеа песните Lean on Me, Aint No Sunshine и Lovely Day, почина на 82-годишна возраст. Причината за смртта биле проблеми со срцето, потврди неговото семејство, пренесува „Гардијан“.

Почина соул легендата Бил Витерс, авторот на „Ain’t No Sunshine“ и „Lean on Me“ ВИДЕО

+инфо - 03.04.2020

Бил Витхерс, американскиот соул пејач, кој ги напиша и испеја хитовите како „Lean on Me“, „Ain’t No Sunshine“, „Just The Two of Us“ и „Lovely Day“, почина на 82-годишна возраст поради проблеми со срцето, потврдија членовите на неговото семејство, ...

Почина влијателниот соул музичар Бил Витерс

Радио МОФ - 03.04.2020

Фамилијата на музичарот кој ќе се памети по песните „ Ain’t No Sunshine“, „Just the two of us“ и „Lean on me“, соопштила дека тој починал поради срцеви компликации. Витерс има напишано неколку големи хитови меѓу кои и „Use me“ и освоено три „Греми“ ...

На 81 година почина Бил Видерс кој во седумдесетите ги испеа ,,Lean On Me“, ,,Ain’t No Sunshine“ и други вонвременски ...

AKO - 03.04.2020

Бил Видерс(Bill Wethers), познатиот пејач од седумдесеттите години на минатиот век, кој стои зад хитовите ,,Не е сонце“ оригинално ,,Ain’t No Sunshine“ и ,,Потпри се на мене“, оригинален наслов ,,Lean On Me“, почина од срцеви компликации на возраст ...

Почина Бил Витерс, авторот на хитовите „Ain’t No Sunshine“ и „Lean on Me“

Вечер - 04.04.2020

Авторот и изведувачот на вонвременските хитови „Lean on Me“, „Ain’t No Sunshine“, „Just The Two of Us“ и „Lovely Day“, американскиот соул пејач Бил Витерс почина во Лос Анџелес од компликации со срцето, пренесоа странските медиуми.

Почина легендата на соул музиката

Нетпрес - 05.04.2020

Бил Витерс, кој ги напиша и испеа едни од најубавите соул песни во 1970-тите, вклучувајќи ги „Lean on Me“, „Lovely Day” и „Ain’t No Sunshine, почина на 81 година од компликации со срцето, објави неговата фамилија.