TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Со „Форд Мондео“ излетал од патот Охрид-Кичево, возачот итно пренесен во болница

Курир - 18.04.2021

На 17.04.2021 година во 09,50 часот, на магистралниот пат Охрид –Кичево кај селото Ново село патничко моторно возило „Форд Мондео“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од С.Џ.(47) од Тетово, излетало надвор од коловозот.

Тетовец со автомобил излетал од патот Охрид-Кичево

24Инфо - 18.04.2021

Тетовец е тешко повреден откако вчера со автомобил излетал од патот Охрид –Кичево кај селото Ново село. Според информациите од МВР, се работи за С.Џ. (47) од Тетово, кој управувал автомобил „Форд Мондео“.

Тетовец со автомобил излетал од патот Охрид-Кичево

Точка - 18.04.2021

Тетовец е тешко повреден откако вчера со автомобил излетал од патот Охрид –Кичево кај селото Ново село. Според информациите од МВР, се работи за С.Џ. (47) од Тетово, кој управувал автомобил „Форд Мондео“.

Автомобил излета од патот Охрид - Кичево, едно лице е повредено

Сител - 18.04.2021

На 17.04.2021 во 09,50 часот било пријавено дека на магистралниот пат Охрид–Кичево кај с.Ново село патничко моторно возило “форд мондео“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од С.Џ.(47) од Тетово излетало надвор од коловозот.

Тетовец со автомобил излетал од патот Охрид-Кичево - итно пренесен во болница

Press24 - 18.04.2021

Тетовец е тешко повреден откако вчера со автомобил излетал од патот Охрид –Кичево кај селото Ново село. Според информациите од МВР, се работи за С.Џ. (47) од Тетово, кој управувал автомобил „Форд Мондео“.

Тетовец со автомобил излетал од патот Охрид-Кичево

Centar - 18.04.2021

Тетовец е тешко повреден откако вчера со автомобил излетал од патот Охрид –Кичево кај селото Ново село. Според информациите од МВР, се работи за С.Џ. (47) од Тетово, кој управувал автомобил „Форд Мондео“.

Со „форд мондео“ излетал од патот Охрид-Кичево, возачот е пренесен во болница

Нетпрес - 18.04.2021

На 17.04.2021 година во 09,50 часот, на магистралниот пат Охрид –Кичево кај селото Ново село патничко моторно возило „форд мондео“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од С.Џ.(47) од Тетово, излетало надвор од коловозот.

Тетовец со автомобил излетал од патот Охрид-Кичево

Н.Македонија - 18.04.2021

Тетовец е тешко повреден откако вчера со автомобил излетал од патот Охрид –Кичево кај селото Ново село. Според информациите од МВР, се работи за С.Џ. (47) од Тетово, кој управувал автомобил „Форд Мондео“.