TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МИЦКОСКИ: Од денеска почнува последната пресметка, трпението заврши!

Денешен - 17.10.2019

Мицкоски денеска во Гевгелија: Ние рековме ќе му дадеме шанса на процесот 17 октомври е денот кога завршува концесијата, 17 октомври е денот кога завршува трпението на ВМРО-ДПМНЕ, 17 октомври е денот денешен кога јас овде пред вас стојам и ви велам ...

Мицкоски: Заврши трпението на ВМРО-ДПМНЕ, од денеска започнува последната пресметка

Фокус - 17.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Гевгелија им порача на сите граѓани на земјава да веруваат во подобра иднина и најави дека од денеска опозицијата излегува на улиците и плоштадите.

Мицкоски: Досега бевме конструктивна опозиција само заради Европската иднина на Македонија

MakPress - 17.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ,Христијан Мицкоски се обрати на настанот за кампањата „Разговори за Обнова на Македонија - Проблеми, решенија и програма" во Гевгелија. Тој во својот говор истакна дека досега како опозиција биле критикувани заради тоа ...

Мицкоски: Нивната неспособност не смее да стане неспособност на сите

Република - 17.10.2019

Престседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари состанок со Општинскиот Комитет Гевгелија, по што го посети и населеното место Богородица. , порача оттаму Мицкоски. ...

СДСМ: И на локално ниво ВМРО-ДПМНЕ е заглавена во режимската матрица и нуди само обнова на криминалот

А1 On - 17.10.2019

После се она што Сокол Митровски и ВМРО-ДПМНЕ му го направија на Ѓорче Петров, опозициската партија нема никаков кредибилитет да зборува за работата на локалната самоуправа, реагираат од СДСМ на прес-конференцијата на Бојан Стојановски од ВМРО-ДПМНЕ ...

Мицкоски: Сите што мислат дека не можеме подобро се жртви на пропагандата на СДСМ и Зоран Заев

Република - 17.10.2019

Караванот на ВМРО-ДПМНЕ „Разговори за Обнова на Македонија – Проблеми, решенија и програма“ на чело со лидерот Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Гевгелија. Како што рече Мицкоски, веќе неколку недели теренската активност на ВМРО-ДПМНЕ и ...

Мицкоски: Сите ние веруваме во европска иднина и ќе продолжиме да веруваме, но нема да нè водат политичари лажливци

Скопје1 - 17.10.2019

Караванот на ВМРО-ДПМНЕ „Разговори за Обнова на Македонија – Проблеми, решенија и програма“ на чело со лидерот Христијан Мицкоски денеска беше во посета на ...

ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се единствените кои работат против преговори со ЕУ, но нема да ја вратат државата назад во ...

Centar - 17.10.2019

– ВМРО-ДПМНЕ се единствените кои се против ЕУ и НАТО, против сигурна и стабилна иднина на државата, регираат од СДСМ на соопштение за јавност на ВМРО-ДПМНЕ. „ВМРО-ДППМНЕ и Христијан Мицкоски не само што навиваат државата да не започне прегвори со ...

Мицкоски: Очекуваме чист датум за преговори

Канал5 - 16.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва изјави дека очекува препорака и чист датум за почеток на пристапните преговори со ЕУ, а во спротивно формирање техничка влада и предвремени парламентрани избори.

Мицкоски од Кисела Вода: До сега повеќе од 15.000 наши сограѓани ги артикулираа своите проблеми до ВМРО-ДПМНЕ

Канал5 - 16.10.2019

Лидерот на ВМРО- ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска имаше средби со граѓаните на скопската општина Кисела Вода. ,,Поради големиот интерес кој што последните денови владее ширум нашата држава а е побрзан со акцијата и теренските активности кои што ги ...

Мицкоски: Ако немаме чист датум за ЕУ, владата на Заев е делегитимирана

Телма - 16.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, оцени дека очекува чист датум за почнување преговори со ЕУ, иако оваа влада тоа најмалку го заслужува. Се што е надвор од тоа , ќе биде голем неуспех и делегитимирање на владата на Заев, изјави ...

(ВИДЕО) Мицкоски: ВМРО – ДПМНЕ апелира да се добие чист датум

360 степени - 16.10.2019

Претседателот на ВМРО – ДПМНЕ очекува земјава да добие чист датум за отпочнување на преговори за членство во Европската Унија. Сѐ што е надвор од тоа, ќе биде голем неуспех на Владата на Зоран Заев и коалицијата која ја предводи тој, порача Мицкоски ...

Ѓорѓиевски: За жал во Македонија изминативе три години владее беда и хаос, а ние сме спремни да подадеме рака на сите ...

Курир - 16.10.2019

Денеска се наоѓаме во општина Прилеп во рамки на нашата активност од страна на ВМРО-ДПМНЕ за Обнова на Македонија каде што практично може да забележите дека наидовме на огромен интерес на прилепчани, не само на членови на ВМРО-ДПМНЕ, тука имаме и ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да каже колку заработил Микцоски од бизнисот со хидроцентралите и да побара да ги врати парите

А1 On - 16.10.2019

ВМРО-ДПМНЕ упорно шири невистини и лажни обвинувања преку нивниот портпарол. Наместо да лаже, ВМРО ДПМНЕ да каже колку заработил Христијан Мицкоски од бизнисот со хидроцентрали и да побара од него да ги врати парите кај граѓаните, реагираат од СДСМ ...

Трајановски: Мора да престане агонијата  која што  ја има во Република Македонија и мора оваа власт да си замине

Курир - 16.10.2019

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со акцијата „Разговори за обнова на Македонија“. Ме радува големиот одѕив на народот на овие средби коишто ги има ВМРО-ДПМНЕ. Ние мораме да го вратиме достоинството на народот во Република Македонија, ова денеска во изјава за ...

Мицкоски: Посакувам датум, не затоа што Владата го заслужува туку затоа што тоа е важно за граѓаните и иднината

Курир - 16.10.2019

Очекуваме се разбира тоа што цело време го зборуваме да добиеме чиста дата за отпочнување на преговори со ЕУ. Иако ќе кажам оваа влада најмалку го заслужува, сепак граѓаните на Македонија тоа го заслужуваат и нашата држава тоа го заслужува.

Државата е на вистинскиот пат, само ВМРО-ДПМНЕ работи против НАТО и ЕУ

24Инфо - 16.10.2019

Соопштение за јавност од СДСМ, реакција на одговор на новинарско прашање на Наум Стоилковски. „Не само што се против евроинтеграциите и членството во НАТО, туку ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски дури и навиваат против напредокот.

Посакувам датум не затоа што владата заслужува, туку затоа што тоа е важно за граѓаните и иднината

Република - 16.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва беше во посета на штабот во Кисела Вода, а по средбата со жителите во изјава за медиумите ја коментира изјавата на премиерот Зоран Заев дадена во Куманово дека ВМРО-ДПМНЕ има проблем со срцето, ...

ВМРО-ДПМНЕ ги отвора штабовите за граѓаните

Република - 16.10.2019

ВМРО-ДПМНЕ ги отвора штабовите за граѓаните, најави денеска од Кисела Вода претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. На средбата со граѓаните на Кисела Вода Мицкоски изрази задоволство што интересот на граѓаните е голем и што постои огромна ...

ВМРО-ДПМНЕ под мотото „Обнова за Македонија“ ги запозна кавадарчани со идните планови на партијата (ФОТО)

Курир - 16.10.2019

Владимир Нелоски од ВМРО-ДПМНЕ денеска беше во посета на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Кавадарци. Тој таму се сретна со членовите на општинскиот комитет, како и многу симпатизери и граѓани кои дојдоа да ги слушнат идните цели на партијата.

СДСМ: Цел свет ни призна дека сме на прав пат

Република - 16.10.2019

Целиот свет го призна нашиот прав пат, само Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се против и стојат на страна, се истакнува во денешното соопштение владејачката СДСМ. се вели во соопштението. ...

Мицкоски денеска во Кисела Вода

Курир - 16.10.2019

Денес во 17:30 часот во просториите на ОК Кисела Вода, ќе се одржи настанот „Отворени денови во општинските комитети“ во рамките на акцијата „Разговори за обнова на Македонија“. На настанот ќе присуствува претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...

Тимови на ВМРО-ДПМНЕ и денеска со богата агенда: Започнува „Отворени денови во општинските комитети”, продолжува ...

Курир - 16.10.2019

Денес ќе започне акцијата „Отворени денови во општинските комитети”. Тимови на ВМРО-ДПМНЕ денес ќе бидат во општините Велес и Куманово. – во 17:30 во општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Велес ќе присуствува Генералниот Секретар на ВМРО- ДПМНЕ, Игор ...

Државата е на вистинскиот пат, само ВМРО-ДПМНЕ работи против НАТО и ЕУ, реагираат од СДСМ

Centar - 16.10.2019

-Не само што се против евроинтеграциите и членството во НАТО, туку ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски дури и навиваат против напредокот, реагираат од СДСМ на одговор на новинарско прашање на Наум Стоилковски.

СДСМ: Целиот свет го призна нашиот прав пат, само Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ стојат на страна

Макфакс - 16.10.2019

Не само што се против евроинтеграциите и членството во НАТО, туку ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски дури и навиваат против напредокот, велат од СДСМ како реакција на изјавата на портпаролот на опозициската партија, Наум Стоилковски, кој обвини дека ...

ВМРО-ДПМНЕ да каже колку заработил Микцоски од бизнисот со хидроцентралите и да побара да ги врати парите, реагира СДСМ

Centar - 16.10.2019

-ВМРО-ДПМНЕ упорно шири невистини и лажни обвинувања преку нивниот портпарол. Наместо да лаже, ВМРО ДПМНЕ да каже колку заработил Христијан Мицкоски од бизнисот со хидроцентрали и да побара од него да ги врати парите кај граѓаните, реагираат од СДСМ ...

СДСМ: Државата е на вистинскиот пат, само ВМРО-ДПМНЕ работи против НАТО и ЕУ

Канал5 - 16.10.2019

Не само што се против евроинтеграциите и членството во НАТО, туку ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски дури и навиваат против напредокот. ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се против ЕУ и НАТО, против реформите, против концептот со кој парите се враќаат на граѓаните, ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да каже колку заработил Мицкоски од бизнисот со хидроцентралите и да побара да ги врати парите

24Инфо - 16.10.2019

ВМРО-ДПМНЕ да каже колку заработил Микцоски од бизнисот со хидроцентралите и да побара да ги врати парите ВМРО-ДПМНЕ упорно шири невистини и лажни обвинувања преку нивниот портпарол. Наместо да лаже, ВМРО ДПМНЕ да каже колку заработил Христијан ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да каже колку заработил Микцоски од бизнисот со хидроцентралите и да побара да ги врати парите

Опсервер - 16.10.2019

ВМРО-ДПМНЕ да каже колку заработил Микцоски од бизнисот со хидроцентралите и да побара да ги врати парите ВМРО-ДПМНЕ упорно шири невистини и лажни обвинувања преку нивниот портпарол. Наместо да лаже, ВМРО ДПМНЕ да каже колку заработил Христијан ...

СДСМ: Цел свет ни призна дека сме на прав пат

Денешен - 16.10.2019

Целиот свет го призна нашиот прав пат, само Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се против и стојат на страна, истакнува во денешното соопштение владејачкиот СДСМ. – Не само што се против евроинтеграциите и членството во НАТО, туку ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски ...

Мицкоски: До сега повеќе од 15.000 наши сограѓани ги артикулираа своите проблеми до ВМРО-ДПМНЕ

Скопје1 - 16.10.2019

Поради големиот интерес кој што последните денови владее ширум нашата држава а е побрзан со акцијата и теренските активности кои што ги води ВМРО-ДПМНЕ тоа е разговорите за обнова на Македонија, од денеска започнуваме уште две нови активности.

Мицкоски: Граѓаните заслужија датум за почеток на преговори

Макфакс - 16.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва беше на средба со граѓани во Кисела Вода, каде од страна на присутните новинари беше запрашан за неговите очекувања околу датумот со преговорите со ЕУ.

Мицкоски смета дека граѓаните заслужуваат чист датум за старт на преговори со ЕУ

Нетпрес - 16.10.2019

„Очекуваме, тоа што цело време го зборуваме, да добиеме чист датум за отпочнување на преговори со ЕУ. Иако ќе кажам оваа Влада најмалку тоа го заслужува, сепак граѓаните на Македонија тоа го заслужуваат.

Мицкоски од Кисела Вода: Почнуваме со отворен ден во штабовите на ВМРО-ДПМНЕ, постои огромна поддршка од граѓаните за ...

Курир - 16.10.2019

Поради големиот интерес кој што последните денови владее ширум нашата држава а е побрзан со акцијата и теренските активности кои што ги води ВМРО-ДПМНЕ тоа е разговорите за обнова на Македонија, од денеска започнуваме уште две нови активности.

Мицкоски: Владата не заслужува датум за преговори, ама граѓаните и државата заслужуваат

Фокус - 16.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва по посетата на Кисела Вода, изјави дека Македонија треба да добие чиста датум за почнување на преговори, иако Владата тоа не го заслужува.

Очекуваме датум за преговори, иако оваа влада тоа најмалку го заслужува – вели Мицкоски (Видео)

ММС - 16.10.2019

Опозицијата очекува чист датум за отпочнување преговори со ЕУ, иако како што смета лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, актуелната влада тоа најмалку го заслужува: „Сепак граѓаните на Македонија тоа го заслужуваат и нашата држава тоа го ...

Над 15.000 граѓани ги кажале своите проблеми на ВМРО ДПМНЕ

Нетпрес - 16.10.2019

„Поради големиот интерес што последните денови владее ширум нашата држава, а е поврзан со акцијата и теренските активности што ги води ВМРО-ДПМНЕ, тоа се разговорите за обнова на Македонија, од денеска започнуваме уште две нови активности“, рече ...

(Видео) Мицкоски: Голем интерес за акцијата на ВМРО-ДПМНЕ, над 15.000 граѓани посочија на проблеми

Макфакс - 16.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, вечерва оствари средба со граѓаните од Кисела Вода, на која порача дека партијата започнува нови активности, поради, како што кажа, големиот интерес во државата во врска со акцијата и теренските активности што ги води ...

Мицкоски: Очекуваме да добиеме датум за почнување на преговори со ЕУ

Слободен Печат - 16.10.2019

Според партискиот лидер, граѓаните на Македонија и државата заслужуваат таква разврска. Христијан Мицкоски, лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, на вечерашната средба со граѓани во Општина Кисела Вода, потенцираше дека тој и неговата партиа очекуваат ...

Мицкоски на средби со граѓани во Општина Кисела Вода

Алфа - 16.10.2019

Поради големиот интерес кој што последните денови владее ширум нашата држава, а е побрзан со акцијата и теренските активности кои што ги води ВМРО-ДПМНЕ тоа е разговорите за обнова на Македонија, од денеска започнуваме уште две нови активности.

Мицкоски: Граѓаните заслужија датум за почеток на преговори

24Инфо - 16.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва беше на средба со граѓани во Кисела Вода, каде од страна на присутните новинари беше прашан за неговите очекувања околу датумот со преговорите со ЕУ.

Мицкоски: Граѓаните заслужија датум за почеток на преговори

MTM - 16.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва беше на средба со граѓани во Кисела Вода, каде од страна на присутните новинари беше прашан за неговите очекувања околу датумот со преговорите со ЕУ.

Мицкоски: Сѐ што е надвор од чистиот датум, е целосно делeгитимирање на овие камиказа арамиски политики на Заев (ВИДЕО)

+инфо - 16.10.2019

Секој ден штабовите на ВМРО-ДПМНЕ ширум нашата татковина ќе бидат отворени за граѓаните да можат да дојдат, да бидат сослушан, пречекани од страна на активистите на ВМРО-ДПМНЕ, најави Мицкоски.

Мицкоски од Кисела Вода: Гледаме колку Владата „блеска“ потребни се итни предвремени избори

MakPress - 16.10.2019

Поради големиот интерес кој што последните денови владее ширум нашата држава а е побрзан со акцијата и теренските активности кои што ги води ВМРО-ДПМНЕ тоа е разговорите за обнова на Македонија, од денеска започнуваме уште две нови активности.

Мицкоски: Граѓаните заслужија датум за почеток на преговори

Точка - 16.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва беше на средба со граѓани во Кисела Вода, каде од страна на присутните новинари беше прашан за неговите очекувања околу датумот со преговорите со ЕУ.

Мицкоски: Граѓаните заслужија датум за почеток на преговори

Н.Македонија - 16.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва беше на средба со граѓани во Кисела Вода, каде од страна на присутните новинари беше прашан за неговите очекувања околу датумот со преговорите со ЕУ.

Мицкоски: Очекуваме чист датум за преговори

Нова ТВ - 16.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва изјави дека очекува препорака и чист датум за почеток на пристапните преговори со ЕУ, а во спротивно формирање техничка влада и предвремени парламентрани избори.

Мицкоски: Очекуваме да добиеме чиста дата за отпочнување на преговори со ЕУ (ВИДЕО)

Локално - 16.10.2019

„Очекуваме се разбира тоа што цело време го зборуваме да добиеме чиста дата за отпочнување на преговори со ЕУ. Иако ќе кажам оваа влада најмалку го заслужува, сепак граѓаните на Македонија тоа го заслужуваат и нашата држава тоа го заслужува.

Мицкоски: Очекуваме чист датум за преговори

Независен - 16.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва изјави дека очекува препорака и чист датум за почеток на пристапните преговори со ЕУ, а во спротивно формирање техничка влада и предвремени парламентрани избори.