TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Руски пранкери тврдат дека разговарале со Заев, претставувајќи се како Порошенко и Столтенберг

Канал5 - 09.07.2019

Дали македонскиот премиер Заев е последниот во низата политичари кои наседнаа на руските комичари Владимир Кузнецов и Алексеј Столаров, во јавноста познати како Пранкерите Вован и Лексус? Тие синоќа на својот Јутјуб канал објавија снимка во должина ...

[Аудио] Руски комичари еден час разговараат со премиерот Заев претставувајќи се како Столтенберг и Порошенко

Радио МОФ - 09.07.2019

Двајца руски комичари Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Столаров (Лексус), објавија аудио снимка во која се пофалија го прелажале премиерот Зоран Заев објавувајќи три телефонски разговори во кои тие се претставуваат како генералниот секретар на ...

Заев три пати разговарал со руски комичари мислејќи дека се Порошенко и Столтенберг

Сакам да кажам - 09.07.2019

Руските комичари Владимир Кузнецов и Алексеј Столјаров, познати како Вован и Лексус, велат дека успеале да дојдат до премиерот Зоран Заев и да разговараат телефонски со него, претставувајќи се како поранешниот украински претседател Петро Порошенко и ...

Милошоски: Разговорот со лажниот Порошенко е сериозен дипломатски скандал

Expres - 09.07.2019

„Заев морал да знае дека разговор меѓу двајца државници се договара официјално преку амбасадорите на/во двете земји, се потврдува преку дипломатските советници во двата кабинети, а потоа се архивира/ споделува со министерот за надворешни работи.

Милошоски: Пред да си даде оставка, Заев да ги разреши Никола Димитров и Дане Талески

Република - 09.07.2019

Поминаа повеќе од 12 часа од објавувањето на видеата во кои Зоран Заев на светски познати руски комичари им открива државни тајни, телефонски броеви, прифаќа да даде мито, мислејќи дека разговара со генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг и ...

Заев си правел муабет со руски комичари, убеден дека разговара со Столтенберг и со Порошенко (ВИДЕО)

+инфо - 09.07.2019

На интернет се појави аудио снимка од разговори на премиерот Зоран Заев со руски комичари, убеден дека разговара со Столтенберг и со Порошенко. Плусинфо побара став од Владата пред еден час, но не доби никаков одговор.

Очекувам вечер Груевски да му се јави на Заев од скриен број и да му диши на телефон, се вели на Твитер

Скопје1 - 09.07.2019

Огромен број реакции на социјалните мрежи има по објавените три телефонски разговор меѓу Зоран Заев и двајцата руски комичари кои му се претставиле како доскорешниот украински претседател Петро Порошенко и првиот човек на НАТО, Јенс Столтенберг.

ВИДЕО: Двајца руски комичари се претставиле како Столтенберг и Порошенко и еден час разговарале со Заев

ТВ21 - 09.07.2019

Двајца руски комичари Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Столаров (Лексус), објавија аудио снимка од телефонски разговори направени во последните неколку месеци, на кои разговараат со разни политичари, меѓу кои и со премиерот на Северна Македонија, ...

(Видео) Руски комичари разговарале телефонски со Заев претставувајќи се како Порошенко и Столтенберг

Макфакс - 09.07.2019

Руските комичари Вован (Владимир Кузенцов) и Лексус (Алексеј Столаров) објавија видео во кое од името на поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, разговараат со македонскиот премиер, Зоран Заев.

(аудио-транскрипт со руските комичари) Заев го открива и телефонскиот број на Вес Мичел американскиот помошник државен ...

Магазин - 09.07.2019

Светски познатите руски „пpaнкepи“ објавија цел телефонски разговор кој трае речиси цел час со Зоран Заев, на кој му се претставиле како порaнешниот (во моментот на разговорот актуелен) украински претседател Петро Порошенко и генералниот секретар на ...

Разговорите на Заев со лажните Столтенберг и Порошенко ги „запалија“ социјалните мрежи

Expres - 09.07.2019

Лавина реракции на социјалните мрежи предизвика лажниот разговор на премиерот Заев со шефот на НАТО, Јенс Столтенберг и поранешниот украински претседател Петро Пороченко. Снимките одтелефонските разговори што ги направиле руските пpaнкepи Вован ...

Заев на „лажните“ Порошенко и Столтенберг им дал телефонски броеви од Вес Мичел и Рамуш Харадинај

еМагазин - 09.07.2019

Македонскиот премиер Зоран Заев на познатите руски комичари Вован ( Владимир Кузенцов ) и Лексус ( Алексеј Столаров ), со кои разговарал три пати им дал телефонски број на поранешниот американски помошен државен секретар Вес Мичел и на косовскиот ...

Еуфорија на Твитер за местенката на Заев: „Кој знае колку стоел мирно до телефонот кога зборел со Столтенберг“

еМагазин - 09.07.2019

Огромен број реакции на социјалните мрежи има по објавениот телефонски разговор меѓу Зоран Заев и двајцата руски комичари кои му се претставиле како доскорешниот украински претседател Петро Порошенко и првиот човек на НАТО Јенс Столтенберг.

Заев е сниман додека разговарал преку фиксната линија во неговиот кабинет

Скопје1 - 09.07.2019

Првиот телефонски разговор меѓу премиерот Зоран Заев и руските комичари кои се претставија како Порошенко и Столтенбер е правен преку фиксната линија. На самиот почеток се слуша дека повикот е на чекање, односно дека повикот се префрла на друг ...

Заев зборува за: 100 000 евра мито за Вартоломеј, автономија за Татарите, решенија за Косово

Скопје1 - 09.07.2019

Премиерот на Македонија Зоран Заев во серија телефонски разговори во кои е измамен од комедијанти од Русија дека зборува со Јан Столтенберг и Петро Порошенко, разговара за повеќе актуелни прашња.

(АУДИО) Руски комичари три пати разговарале со Заев преставувајќи му се како Порошенко и Столтенберг

еМагазин - 09.07.2019

Македонскиот премиер Зоран Заев е најновата „жртва“ на познатите руски комичари Вован ( Владимир Кузенцов ) и Лексус ( Алексеј Столаров ), кои во три телефонски разговори му се преставуваат како поранешниот претседател на Украина, Петро Порошенко , ...

Премиерот Заев разговарал со пранкери кои му се претставиле дека се Порошенко и Столтенберг (Видео)

MakPress - 09.07.2019

Владимир Кузнецов и Алексеј Столаров, во јавноста познати како пранкерите Вован и Лексус на својот јутјуб канал објавија нов „пранк“ овојпат со македонскиот премиер Зоран Заев. Разговорите се направени во период од нецела година односно првиот е ...

Двајца руски комичари му се претставиле на Заев како Столтенберг и Порошенко и разговарале еден час на телефон(аудио)

AKO - 09.07.2019

Руските комичари Вован ( Владимир Кузнецов) и Лексус (Алексеј Столаров), објавија аудио снимка од телефонски разговори направени минатата година во август и оваа година во април со премиерот на Македонија , Зоран Заев .

Последниот дијалог меѓу Заев и Вес Мичел: И не го давај мојот број на никого!

Денешен - 09.07.2019

Објавата на разговорот меѓу двајцата руски комичари и Зоран Заев на Ју туб по што беше преземен од македонските портали, предизвика вистинки бран на реакции на социјалните мрежи. Еве два часот по полноќ е, а илјадици луѓе се уште не можат да ...

(АУДИО) Украински комичари телефонски го извозиле Заев

Нетпрес - 09.07.2019

Украински комичари успешно го одглумиле претседателот на Украина Петро Порошенко и неколку пати комуницирале со премиерот Зоран Заев. Нашиот премиер и поверувал дека од другата страна на телефонот е претседателот Порошенко, па убаво почнал да кажува ...

Заев на лажниот Порошенко: 100 илјади евра за Вартоломеј да ја реши МПЦ не се проблем 2 (ВИДЕО)

Expres - 09.07.2019

Покрај лажниот разговор на премиерот Заев со шефот на НАТО руските пpaнkepи Вован (Владимир Кузнецов) и Лексус (Алексеј Столјаров) објавија снимка и од телефонски разговор во која Заев мисли дека разговара и со пopaнeшниот претседател на Украина ...

(ВИДЕО) И ОВА НИ СЕ СЛУЧИ: Три разговори на Заев со лажниот Порошенко, се снимено и објавено! Станавме светски мајтап!

Денешен - 09.07.2019

Ова се 54 минути од три разговори на Владимир Кузнецов и Алексеј Столаров со Зоран Заев, како премиер на Македонија, односно како што тие го претставуваат премиер на Република Северна Македонија.

(АУДИО) Руси се пошегуваа со Заев, во телефонски разговор му се претставиле како Столтенберг, а тој ги поверувал

Скопје1 - 09.07.2019

Светски познатите руски „пpaнkepи“ објавија цел телефонски разговор со премиерот Зоран Заев, а на кого му се претставиле како генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг. Разговорот трае речиси еден час.

Шегаџии го натерале Заев да изнесе безбедносно критични информации 1 (ВИДЕО)

Expres - 09.07.2019

Руските комичари и шегаџии познати како Вова и Лексус денеска објавиле вистински телефонски разговори со македонскиот премиер Зоран Заев. Во првиот разговор кој на социјалните мрежи се нарекува “Пренк” или шеговита измама еден од нив со со Заев ...

Заев наседна: Македонскиот премиер „нeмa пpoблeм“ да плати 100.000 евра митo на патријархот Вартоломеј

Република - 09.07.2019

Руските пpaнкepи Вован (Владимир Кузнецов) и Лексус (Алексеј Столјаров) објавија снимка од телефонски разговор во која во име на пopaнeшниот претседател на Украина Петро Порошенко разговараат со премиерот на Македонија, Зоран Заев.

Заев е хит во Русија: Објавен телефонски разговор помеѓу него и Столтенберг, кој го глyмaт пранкерите Вова и Лексус

Република - 08.07.2019

Светски познатите руски „пранкери“ објавија цел телефонски разговор кој трае речиси цел час со Зоран Заев, на кој му се претставиле како генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг. Вова и Лексус се познати во светот по шeгитe кои досега му ги ...

По Макрон, Џонсон и низа конгресмени, и Заев „жртва“ на руски пранкери?

1tv - 09.07.2019

Дали шефот на македонската Влада, Зоран Заев е последниот од многуте светски политичари кои наседнаа на руските комичари Владимир Кузнецов и Алексеј Столаров, во јавноста познати како пранкерите Вован и Лексус? Синоќа на Јутјуб каналот е објавена ...

Милошоски: Ова што се случило со Заев и “лажниот Порошенко” е сериозен дипломатски скандал со реална мерлива штета за ...

Опсервер - 09.07.2019

Заев не само што ТРИ ПАТИ е насамарен од пренк-комичари од Русија (тел.разг август 2018, јан 2019 и април 2019), туку како премиер ги има нарушено дипломатските протоколи за меѓудржавна комуникација, а со тоа ја има нарушено тајноста на државните ...

Заев „падна“ на руски комичари кои телефонски му се претставиле како Порошенко и Столтенберг

Фокус - 09.07.2019

Руските комичари Вован (Владимир Кузенцов) и Лексус (Алексеј Столаров) објавија видео во кое од името на поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, разговараат со македонскиот премиер, Зоран Заев.

Заев му го издава бројот на Вес Мичел на лажниот Порошенко

Република - 09.07.2019

Светски познатите „пpaнкepи“ Вован (Владимир Кузнецов) и Лексус (Алексеј Столјаров) објавија цел телефонски разговор, кој трае речиси цел час, во кој лажно му се претставуваат на македонскиот премиер.

НЕ МУ Е ПРВПАТ ДА ГО НАСАМАРАТ: Со Заев се мајтапеа новинар, лажен принц и комичари (ВИДЕО)

Курир - 09.07.2019

Комичари несакајќи го фатија премиерот како договара мито од 100 илјади евра. Ова не е првпат Зоран Заев да биде насамарен. Со него, во минатото, се мајтапеа и новинар и лажен принц. Покрај лажниот разговор на премиерот Заев со шефот на НАТО Јенс ...

МИЛОШОСКИ ЗА СКАНДАЛОТ: Заев нанесе огромна штета на угледот на Македонија и на довербата од Германија, САД и Русија

Денешен - 09.07.2019

Заев не само што три пати е насамарен од пренк-комичари од Русија (тел. разг август 2018, јан 2019 и април 2019), туку како премиер ги има нарушено дипломатските протоколи за меѓудржавна комуникација, а со тоа ја има нарушено тајноста на државните ...

Руски комичари разговарале телефонски со Заев претставувајќи се како Порошенко и Столтенберг (ВИДЕО)

Press24 - 09.07.2019

Руските комичари Вован (Владимир Кузенцов) и Лексус (Алексеј Столаров) објавија видео во кое од името на поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, разговараат со македонскиот премиер, Зоран Заев.

Постојат ли и други разговори во кои што Заев открива државни тајни и ја оддава комуникацијата со стратешки партнери?

Курир - 09.07.2019

Откако вчера украински комичари споделија видео во кое откриваат телефонски разговор со премиерот Зоран Заев јавноста остана во неверување од разговорот во кој премиерот договара мито од 100 илјади евра.

(аудио бомба) Заев “фатен” од комичари како е спремен да даде 100 илјади евра во кеш за вселенскиот патријарх ...

Магазин - 09.07.2019

Аудио бомба од комичари кои се претставиле како поранешниот украински претседател Порошенко објавена е на youtube каналот a ja пренесува порталот kurir.mk Покрај лажниот разговор на премиерот Заев со шефот на НАТО Јенс Столтенберг, руските пpaнkepи ...

Милошоски: Заев требаше да наседне само еднаш, а не три пати

Фактор - 09.07.2019

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, се јави со своја детална анализа за објавените разговори со премиерот Зоран Заев во кои е во заблуда дека разговара со поранешпниот претседател на Украин, петро Порошенко, и генералниот секретар на НАТО, ...

Заев наседна на руски комичари кои преку телефон му се претставија како Порошенко и Столтенберг (ВИДЕО)

Слободен Печат - 09.07.2019

Заев со комичарите разговара за надворешната политика – преспанскиот договор, односите Србија-Косово, Украина, односите со Русија, ЕУ и НАТО. Руските комичари Вован (Владимир Кузенцов) и Лексус (Алексеј Столаров) објавија видео во кое од името на ...

Милошоски го објасни протоколот за телефонски разговор меѓу двајца државници

MakPress - 09.07.2019

Поранешниот министер за надворешни работи, Антонио Милошоски на својот ФБ профил ја објасни процедурата која треба да биде испочитувана при остварување на телефонски разговор помеѓу двајца високи државни претставници.

(Видео) Руски комичари разговарале телефонски со Заев претставувајќи се како Порошенко и Столтенберг

24Инфо - 09.07.2019

Руските комичари Вован (Владимир Кузенцов) и Лексус (Алексеј Столаров) објавија видео во кое од името на поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, разговараат со македонскиот премиер, Зоран Заев.

Милошоски: Разговорите на Заев со лажниот Порошенко се тежок дипломатски скандал

Press24 - 09.07.2019

Откако во јавноста излезе веста дека руските комичари Вован (Владимир Кузенцов) и Лексус (Алексеј Столаров) од името на поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, разговараат со македонскиот премиер, Зоран Заев се огласи и Антонио Милошоски ...

ВИДЕО: Руски комичари објавија снимка со Заев, се претставиле како Порошенко и Столтенберг

А1 On - 09.07.2019

Руските комичари Вован (Владимир Кузенцов) и Лексус (Алексеј Столаров) објавија видео во кое претставувајќи се како поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, разговараат со македонскиот премиер, Зоран Заев.

Заев наседна на руски комичари кои телефонски му се претставиле како Порошенко и Столтенберг

Либертас - 09.07.2019

Руските комичари Вован (Владимир Кузенцов) и Лексус (Алексеј Столаров) објавија видео во кое од името на поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, разговараат со македонскиот премиер, Зоран Заев.

(ВИДЕО) Заев наседнал на руски комичари кои се претставиле дека се Порошенко и Столтенберг

ММС - 09.07.2019

Руските комичари Вован (Владимир Кузенцов) и Лексус (Алексеј Столаров) објавија видео во кое од името на поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, разговараат со македонскиот премиер, Зоран Заев.

(Видео) Заев разговарал со руски комичари кои телефонски му се претставиле како Порошенко и Столтенберг

Независен - 09.07.2019

Руските комичари Вован (Владимир Кузенцов) и Лексус (Алексеј Столаров) објавија видео во кое од името на поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, разговараат со македонскиот премиер, Зоран Заев.

Руски комичари му се претставија на Заев како Порошенко и Столтенберг, разговараа за Петро Македонски и Вартоломеј

Сител - 09.07.2019

На ЈуТјуб руските комичари Вован (Владимир Кузенцов) и Лексус (Алексеј Столаров) вчера објавија видео во кое од името на поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, разговараат со македонскиот премиер, Зоран Заев.

Руските комичари Вован и Лексус разговарале телефонски со Заев претставувајќи се како Порошенко и Столтенберг

24 Вести - 09.07.2019

Руските комичари Владимир Кузенцов и Алексеј Столаров познати како Вован и Лексус објавија видео во кое од името на поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, разговараат со македонскиот ремиер, Зоран Заев.

(ВИДЕО)Заев три пати разговарал со руски комичари мислејќи дека се Порошенко и Столтенберг

Вечер - 09.07.2019

Руските комичари Вован (Владимир Кузенцов) и Лексус (Алексеј Столаров) на Јутјуб вчера објавија видео во кое од името на поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, разговараат со македонскиот премиер, Зоран Заев.

(ВИДЕО) Комичари од Русија оствариле разговор со премиерот Зоран Заев претставувајќи се како Петро Порошенко и Јенс ...

Опсервер - 09.07.2019

Комичарите од Русија Вован (Владимир Кузенцов) и Лексус (Алексеј Столаров) објавија видео во кое остваруваат разговорсо македонскиот премиер, Зоран Заев од името на поранешниот украински претседател Петро Порошенко.