TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Леклер го уништи болидот, но се извлече без повреди на тренингот во Џеда (Видео)

Дерби - 03.12.2021

Вториот слободен тренинг за Формула 1 трката во Саудиска Арабија беше прекинат во самиот финиш поради големиот инцидент кој го предизвика Шарл Леклер. Возачот на Ферари заврши во заштитната ограда со голема брзина и буквално го уништи својот болид, ...

ВИДЕО: Хамилтон покажува „заби“ Леклер го уништи својот болид

Дриблинг - 03.12.2021

Вториот слободен тренинг пред Формула А трката во Саудиска Арабија мина во знакот на Луис Хамилтон кој имаше најдобар резултат. Но, покрај ова внимание привлече и настапот на Шарл Леклер од Ферари кој заврши во заштитната ограда, го унисшти болидот, ...

Се подготвува драматичната завршница во Ф1: Хамилтон повторно најбрз на тренингот

Спортклуб - 03.12.2021

Седумкратниот светски првак Британецот Луис Хамилтон беше најбрз на првиот слободен тренинг за Големата награда на Саудиска Арабија. Зад Британецот, на кого за 6,1 километар долгиот круг му беа потребни 29,768 секунди, беше неговиот најголем ривал ...

Светскиот првак најавува дека утре ќе биде најбрз во Саудиска Арабија

Спортманија - 03.12.2021

Луис Хамилтон имаше најбрзо време на двата денешни тренинзи на трката за Големата награда на Саудиска Арабија. На првиот тренинг, Британецот беше најбрз пред главниот ривал за титулата Макс Ферстапен, а потоа следуваа Валтери Ботас и Пјер Гасли.

ВИДЕО: Леклер удри во ѕид, болидот целосно уништен

Sport M - 03.12.2021

На крајот од вториот тренинг на Формула 1 трката во Саудиска Арабија, Шарл Леклер доживеа несреќа, во која, за среќа, остана неповреден. Тој удрил во ѕид, по што неговиот болид бил целосно ...

Хамилтон: Дали се чувствувам пријатно во Саудиска Арабија? Не би рекол...

Gol.mk - 03.12.2021

Шампионот на Формула 1, Луис Хамилтон даде изјава која може да му донесе свирежи на патеката во Џеда, каде што се вози претпоследната трка оваа сезона. Тој изјави дека неспортски причини, не се чувствува пријатно во Саудиска Арабија.

Хамилтон за „влакно“ побрз од Верстапен на првиот тренинг во Џеда

Gol.mk - 03.12.2021

Луис Хамилтон беше најбрз на првиот тренинг на патеката во Саудиска Арабија, која ќе биде домаќин на претпоследната трка во тековната Формула 1 сезона. Британецот во завршницата стигна до време од 1:29.786 и зад себе го остави директниот ривал за ...

Луис Хамилтон: Законот во Саудиска Арабија е застршувачки

Вечер Прес - 03.12.2021

Светскиот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон, ги коментираше човековите права во Саудиска Арабија пред трката што викендов ќе се вози во оваа земја. Тоа ќе биде претпоследната трка во сезоната во која Британецот заостанува осум бода зад Макс ...

Хамилтон сака чиста битка за титулата до крајот со Верстапен

Gol.mk - 03.12.2021

Актуелниот Ф1-шампион Луис Хамилтон може да доживее детронизација во најбрзиот автомото спорт, затоа што неговиот главен конкурент Макс Верстапен во последните две трки влегува со повеќе бодови на салдото.