TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ако ја сакате титулата во ЛШ, купете си Хрват во тимот

Gol.mk - 29.05.2022

Хрватските фудбалери ја продолжија традицијата и десетта година по ред имаат европски шампион. Лука Модриќ со Реал Мадрид беше подобар од Ливерпул (0-1) во Париз и ја крена 14-тата титула во историјата на клубот.

ВИДЕО/ Две блескави одбрани на Куртуа во финалето

Алсат-М - 28.05.2022

Белгиецот изведе две магични одбрани и покажа рефлекс на ниво. Првата шанса ја имаше Мохамед Салах со обид по земја, ама Белгиецот го спаси голот, а онаа втората, на Садио Мане, беше уште подобра, затоа што Куртоа се испружи колку што е долг и со ...

ВИДЕО/ Две блескави одбрани на Куртуа во финалето

Zoom

ВИДЕО / Реал е „кралот“ во Лигата на шампионите!

Алсат-М

ВИДЕО / Реал е „кралот“ во Лигата на шампионите!

Zoom