TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Приватните превозници до доцна попладне на протест на Илинденска, чекаат средба со Арсовска

360 степени - 02.12.2022

Превозниците велат дека нема да се откажат од намерата да разговараат со градоначалничката и дека ќе ги искористат сите механизми за да ги добијат парите кои во моментов им ги должат надлежните Приватните превозници на „Слобода превоз“ и ...

ВИДЕО: Превозниците ги паркираа автобусите на Илинденска, од понеделник најавуваат радикализација на протестите

Слободен Печат

Приватниците со 200 автобуси ја блокираа илинденска, ќе го тужат градот откако Арсовска го раскина договорот И со „Слобода превоз“

Сакам да кажам

„Флотата“ на приватните превозници пред Градско Собрание

Вечер Прес

(видео)Почна блокадата на „Илинденска“- приватните превозници на протест

Телма

(ФОТО) Протест на приватните превозници на Илинденска

Бриф

Приватните превозници на протест, сообраќајот во главниот град речиси оневозможен

Мета

Р.С.Европа 24 Вести Телма Слободен Печат Слободен Печат Мета Press24 Слободен Печат

Блокирана е десната лента од ,,Илинденска’’, булеварот е прооден

Канал5 - 02.12.2022

Приватните превозници со 200 автобуси го блокираат булеварот Илинден од пред Владата до крстосницата кај МИ-ДА, каде што се наоѓа Градското собрание. Посебен сообраќаен режим има од крстосницата на бул „Илинден“ со бул. „св.

Приватните превозници утрово на протест на „Илинденска“

Макфакс

ФОТОВЕСТ: Моменталната атмосфера од протестот на „Илинденска“ на приватните превозници

Press24

Приватните превозници со 200 автобуси ја блокираат Илинденска

Точка

ФОТО: Почна протестот на приватните превозници на „Илинденска“

Press24

Од утрово Скопје делумно блокирано, приватните превозници на протест на Илинденска

360 степени

Приватните превозници со 200 автобуси во нова блокада на Скопје

Deutsche Welle

Скопје инфо Фактор Centar Локално ТВ21 Алсат-М Сител

Остануваме до попладне пред Град Скопје, велат приватните превозници

МКД - 02.12.2022

Дојдовме со сите наши автобуси и остануваме до доцните попладневни часови за да види градоначалничата Данела Арсовска дека не се работи за педесетина автобуси, туку за 200 превозници и да ѝ кажеме дека е незаконско раскинувањето на договорите со ...

Радикализација и блокирање на крстосници од понеделник доколку денес нема средба со Арсовска: „Семејствата ни трпат, гладни се“

Локално

Приватните автобуски превозници бараат средба со градоначалничката Арсовска, блокадата продолжува

OhridNews

БЛОКАДАТА ПРОДОЛЖУВА: Приватните автобуски превозници бараат средба со градоначалничката Арсовска

Курир

Приватните автобуски превозници бараат средба со градоначалничката Арсовска, блокадата продолжува

Бизнис Вести

Приватните автобуски превозници бараат средба со градоначалничката Арсовска, блокадата продолжува

Сител

НЕ СЕ МРДАМЕ ДО КРАЈОТ НА РАБОТНОТО ВРЕМЕ Приватниците бараат средба со градоначалничката Арсовска

+инфо

Опсервер Фокус 24Инфо Денешен Република CivilMedia ММС Скопје инфо

(ВИДЕО) Јовановски: Арсовска манипулира со бројот на приватни превозници во Скопје

Lider - 02.12.2022

Утрово директорот на „Слобода превоз“, Ленин Јовановски беше гостин во утринската емисија на „Радио Лидер“ каде со Љупчо Златев и Ивица Боцевски зборуваа на актуелните теми поврзани со јавниот превоз во главниот град.

Данела му го раскина договорот, Ленин вели дека се однесува уличарски!

Вечер Прес

Приватните превозници утре ќе го блокираат сообраќајот во центарот на Скопје

Канал5

Арсовска се однесува уличарски, рече Ленин Јовановски и за утре најави блокада на Илинденска со 200 приватни автобуси

Сакам да кажам

Приватните превозници утре ќе ја блокираат Илинденска, ако нема решение, од понеделник најавуваат целосна блокада на Скопје

360 степени

Приватните превозници на протест на „Илинденска“

А1 On

Приватните превозници утре од 6 часот повторно ќе го блокираат Скопје

ТВ21

Курир Локално Вечер Прес 24Инфо Нова ТВ Нетпрес 4NEWS Press24

Приватните превозници на протест на „Илинденска“, Град Скопје апелира да се откажат од блокадите

Бизнис Вести - 02.12.2022

Со блокадата на десната страна од булеварот „Илинден“ со автобуси, приватните превозници на „Слобода превоз“ и „Мак-експрес“ и денеска го изразуваат својот протест и незадоволство поради неисплатениот долг од страна на ЈСП „Скопје“.

Приватните превозници на протест на „Илинденска“, Град Скопје апелира да се откажат од блокадите

Независен

Приватните превозници на протест на „Илинденска”, Град Скопје апелира да се откажат од блокадите

Либертас

Приватните превозници на протест на „Илинденсkа”, Град Скопје апелира да се откажат од блокадите

24Инфо

Приватните превозници на протест на „Илинденска“, Град Скопје апелира да се откажат од блокадите

Опсервер

Приватните превозници на протест на „Илинденска”, Град Скопје апелира да се откажат од блокадите

Слободен Печат

Блокирана Илинденска, посебен сообраќаен режим во Скопје

МКД

Сител Алсат-М еМагазин Денешен Кајгана 4NEWS Бриф Канал5

Скопскиот автобуски превоз како кула од карти

Р.С.Европа - 01.12.2022

Откако градот ги раскина договорите со двата приватни превозници, сите линии сега ги вози ЈСП. Автобусите се нередовни и преполни, а турканиците се големи. Приватниците бараат исплата на долгот кон нив, од Градот пак најавуваат нови индивидиуални ...

ОДБИВАВМЕ ДА ПРОДАВАМЕ БИЛЕТИ БЕЗ ФИСКАЛНИ Ленин со документи ги негираше обвинувањата на Арсовска

+инфо

Приватните превозници утре од 6 часот ќе блокираат дел од „Илинденска“, в понеделник најавуваат целосна блокада на Скопје

Опсервер

Приватните превозници во понеделник најавуваат целосна блокада на Скопје

Сител

Утре делумна блокада, а во понеделник е можна целосна блокада на Скопје

МКД

Доколку утрешната блокада нема исход, Скопје ќе биде целосно блокирано в понеделник

Кајгана

Приватните превозници утре од 6 часот ќе блокираат дел од „Илинденска“, в понеделник најавуваат целосна блокада на Скопје

Вечер Прес

Во Центар MakPress

Приватните превозници утре од 6 часот ќе ја блокираат „Илинденска“ на потегот од Влада до МИ-ДА

Фактор - 01.12.2022

Приватните превозници од „Слобода превоз“ и „Макекспрес“ утре од шест часот ќе го блокираат сообраќајот во Скопје на десната лента на ул. „Илинден“ на потегот од Владата до МИ-ДА, а околу 200 автобуси ќе бидат паркирани пред Градското Собрание, ...

Утре од 6 часот приватните превозници ќе ја блокираат десната лента на Илинденска

Сител

Приватните превозници утре од 6 часот ќе ја блокираат „Илинденска“ од Влада до МИ-ДА

Независен

Приватните превозници утре од 6 часот ќе ја блокираат „Илинденска“ на потегот од Влада до МИ-ДА

Скопје инфо

Приватниците утре ќе протестираат со 200 автобуси

Фокус

Приватните превозници најавија нов протест за утре, еве кои улици ќе ги блокираат со нивните автобуси

Zoom

Приватните превозници утре од 6 часот ќе ја блокираат „Илинденска“ на потегот од Влада до МИ-ДА

Канал5

24Инфо Опсервер еМагазин CivilMedia МКД Бриф Факултети Скопје24