TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Изградбата на новиот клинички ќе почне вгодина, ќе чини 500 милиони евра и ќе заврши за 7 години

Сакам да кажам - 31.07.2019

На почетокот на следната година ќе почне изградбата на новиот Универзитетски клинички центар, а проценетата вредност за јавната набавка која треба да ја спроведе Министерството за здравство е 500 милиони евра.

Државата ја почна постапката за изградба на новиот Клинички центар

Сител - 31.07.2019

Со заем од 500 милиони евра ќе биде изграден новиот Клинички центар. Кредитот е обезбеден од конзорциум што го сочинуваат три странски банки кои дале најповолни услови. Пред да почне градбата на медицинскиот комплекс, локацијата Веле Поле треба да ...

Половина милијарда евра за новата клиника, проектот ќе заврши за 7 години

ТВ21 - 31.07.2019

Новиот клинички центар ќе се гради во Скопје и ќе чини 500 милиони евра. Парите ќе се обезбедат од линијата комерцијални банки Ерсте Груп, Рајфазен Банк и Уникредит, известуваат од Министерството за здравство.

Половина милијарда евра заем од три странски банки за новиот клинички центар

Телма - 31.07.2019

Владата го отпочнува вториот најскап државен проект по „Скопје 2014-та“. Чисти 500 милиони евра плус камати, непредвидени трошоци и буџетски вложувања за патишта и комунални приклучоци ќе проголата идниот клинички центар во општина Ѓорче Петров.

Филипче: Новиот клинички центар ќе биде готов за 7 години, ќе чини половина милијарда евра

Канал5 - 31.07.2019

За новиот Клинички центар кој е предвиден да се изгради за седум години, проблемите со лековите на рецепт, центарот за наркозависници и боледувањето на Катица Јанева Интервју за вестите на Канал 5 со министерот за здравство, Венко Филипче.

Темелите на Клинички на почеток на идната година-Филипче не знае детали за кредитот

Нова ТВ - 31.07.2019

Стартот на изградбата на новиот Клинички центар од крајот на оваа година како што беше најавено вчера, се пролонгира на почетокот на наредната година. Новиот Клинички центар ќе чини 500 000 евра, а парите од кредитната линија ќе бидат обезбедени од ...

Новиот Клинички ќе биде готов во 2027, први ќе се селат Ургентен и хируршките клиники

+инфо - 31.07.2019

Министерот појасни дека изградбата на клиничкиот центар ќе се одвива во три фази и дека првата фаза би завршила по 3,5 години, а последната по седум години.Според него, се планира најпрво да се префрлат хируршките клиники, операционите сали и ...

Половина милијарда евра и 7 години до нов Клинички центар

Expres - 31.07.2019

Дури 500 милиони евра плус камати и други непредвидени трошоци за патишта и комунални приклучоци ќе чини идниот клинички центар во општина Ѓорче Петров. Владата дала зелено светло, министерството за финансии да се задолжи кај странски банкарски ...

Со заем од 500 милиони евра ќе се гради новиот Клинички центар

Сител - 31.07.2019

Конзорциум од три странски банки ќе го дадат заемот за новиот Клинички центар. Тие понудиле најповолни услови а кредитот е 500 милиони евра. Министерот за здравство не одговори на колку години ќе го враќаат кредитот и кажа дека тие табели и бројки ...

(Видео) Филипче: Новиот клинички центар во Ѓорче Петров се очекува да биде завршен за 7 години

Макфакс - 31.07.2019

Новиот клинички центар во Ѓорче Петров ќе чини 500 милиони евра, а ќе се финансира по кредитна линија од три комерцијални банки, кои доставија најдобра понуда, информира министерот Венко Филипче.

Изградбата на новиот Клинички центар ќе трае седум години, ќе чини 500 милиони евра

Мета - 31.07.2019

Новиот клинички центар ќе биде целосно готов за седум години, а целиот проект ќе чини 500 милиони евра, пари кои ќе ги обезбедиме преку банките ,,Ерсте груп”, ,,Рајфајзен банк” и ,,Уникредит банка”, информира министерот за здравство Венко Филипче.

Новиот Клинички центар ќе чини 500 милиони евра, ќе биде готов за седум години

Фактор - 31.07.2019

Кредит од 500 милиони евра од комерцијални банки ќе позајми државата за да го изгради новиот Клинички центар во Ѓорче Петров во Скопје. Со овие пари ќе се покрие проектирањето, изведбата, обуката на лекарите и медицинскиот персонал кој ќе работи во ...

Половина милијарда евра за новата клиника, проектот ќе заврши за 7 години

4NEWS - 31.07.2019

Новиот клинички центар ќе се гради во Скопје и ќе чини 500 милиони евра. Парите ќе се обезбедат од линијата комерцијални банки Ерсте Груп, Рајфазен Банк и Уникредит, известуваат од Министерството за здравство.

Новиот Клинички центар за седум години

Скопје инфо - 31.07.2019

Изградбата на новиот Универзитетски клинички центар во Општина Ѓорче Петров ќе стартува на почетокот на следната година, ќе биде завршен за седум години, а целиот проект ќе чини 500 милиони евра, пари што ќе се обезбедат со кредит од комерцијалните ...

ВИДЕО: Државата ќе се задолжи со половина милијарда евра за изградба на новиот клинички во Ѓорче Петров

А1 On - 31.07.2019

Новиот клинички центар во Ѓорче Петров ќе чини 500 милиони евра, а ќе се финансира со кредитна линија од три комерцијални банки, кои веќе доставиле најдобра понуда, информира министерот Венко Филипче.

Филипче: Новиот клинички центар ќе чини 500 милиони евра и ќе биде готов за 7 години

Р.С.Европа - 31.07.2019

Министерот за здравство, Венко Филипче, денеска информираше дека новиот клинички центар ќе биде целосно готов за седум години, а целиот проект ќе чини 500 милиони евра. Според министерот, парите ќе бидат обезбедени преку банките Ерсте груп, ...

Новиот Клинички центар за седум години

24Инфо - 31.07.2019

Изградбата на новиот Универзитетски клинички центар во Општина Ѓорче Петров ќе стартува на почетокот на следната година, ќе биде завршен за седум години, а целиот проект ќе чини 500 милиони евра, пари што ќе се обезбедат со кредит од комерцијалните ...

Филипче: Новиот клинички центар во Ѓорче се очекува да биде завршен за 7 години

Точка - 31.07.2019

Новиот клинички центар во Ѓорче Петров ќе чини 500 милиони евра, а ќе се финансира по кредитна линија од три комерцијални банки кои доставиле најдобра понуда, информираше министерот, Венко Филипче.

Изградбата на новиот Клинички центар ќе трае седум години, ќе чини 500 милиони евра

Либертас - 31.07.2019

Новиот клинички центар ќе биде целосно готов за седум години, а целиот проект ќе чини 500 милиони евра, пари кои ќе ги обезбедиме преку банките ,,Ерсте груп”, ,,Рајфајзен банк” и ,,Уникредит банка”, информира министерот за здравство Венко Филипче.

Новиот Клинички центар за седум години

Независен - 31.07.2019

Фото: Б. Грданоски Изградбата на новиот Универзитетски клинички центар во Општина Ѓорче Петров ќе стартува на почетокот на следната година, ќе биде завршен за седум години, а целиот проект ќе чини 500 милиони евра.

Филипче: Ќе имаме нов клинички за седум години

Нетпрес - 31.07.2019

Новиот клинички центар во Ѓорче Петров ќе чини 500 милиони евра, а ќе се финансира по кредитна линија од три комерцијални банки кои доставиле најдобра понуда, информираше министерот, Венко Филипче.

Изградбата на новиот Клинички центар ќе трае седум години, ќе чини 500 милиони евра

Окно - 01.08.2019

Новиот клинички центар ќе биде целосно готов за седум години, а целиот проект ќе чини 500 милиони евра, пари кои ќе ги обезбедиме преку банките ,,Ерсте груп”, ,,Рајфајзен банк” и ,,Уникредит банка”, информира министерот за здравство Венко Филипче.

Новиот Клинички центар за седум години

MTM - 31.07.2019

Изградбата на новиот Универзитетски клинички центар во Општина Ѓорче Петров ќе стартува на почетокот на следната година, ќе биде завршен за седум години, а целиот проект ќе чини 500 милиони евра, пари што ќе се обезбедат со кредит од комерцијалните ...

Новиот Клинички центар за седум години

Локално - 31.07.2019

Изградбата на новиот Универзитетски клинички центар во Општина Ѓорче Петров ќе стартува на почетокот на следната година, ќе биде завршен за седум години, а целиот проект ќе чини 500 милиони евра, пари што ќе се обезбедат со кредит од комерцијалните ...

Новиот Клинички центар за седум години

1tv - 31.07.2019

Изградбата на новиот Универзитетски клинички центар во Општина Ѓорче Петров ќе стартува на почетокот на следната година, ќе биде завршен за седум години, а целиот проект ќе чини 500 милиони евра, пари што ќе се обезбедат со кредит од комерцијалните ...

Филипче: Новиот Клинички центар за седум години

iPortal - 31.07.2019

Изградбата на новиот Универзитетски клинички центар во Општина Ѓорче Петров ќе стартува на почетокот на следната година, ќе биде завршен за седум години, а целиот проект ќе чини 500 милиони евра, пари што ќе се обезбедат со кредит од комерцијалните ...

Филипче: Новиот Клинички центар ќе биде завршен за 7 години

Press24 - 31.07.2019

Изградбата на новиот Универзитетски клинички центар во Општина Ѓорче Петров ќе стартува на почетокот на следната година, ќе биде завршен за седум години, а целиот проект ќе чини 500 милиони евра, пари што ќе се обезбедат со кредит од комерцијалните ...

Филипче: Новиот клинички центар ќе почне да се гради догодина, а ќе биде готов во 2027

МКД - 31.07.2019

Изградбата на новиот Универзитетски клинички центар во општина Ѓорче Петров ќе стартува на почетокот на следната година, ќе биде завршен за седум години, а целиот проект ќе чини 500 милиони евра, пари што ќе се обезбедат со кредит од комерцијалните ...

Новиот Клинички центар за седум години

ММС - 31.07.2019

Изградбата на новиот Универзитетски клинички центар во Општина Ѓорче Петров ќе стартува на почетокот на следната година, ќе биде завршен за седум години, а целиот проект ќе чини 500 милиони евра, пари што ќе се обезбедат со кредит од комерцијалните ...

Клиничкиот центар во Општина Ѓорче Петров најрано готов за 7 години

MakPress - 31.07.2019

Изградбата на новиот Универзитетски клинички центар во Општина Ѓорче Петров ќе стартува на почетокот на следната година, ќе биде завршен за седум години, а целиот проект ќе чини 500 милиони евра, пари што ќе се обезбедат со кредит од комерцијалните ...

Новиот Клинички центар ќе биде готов за седум години

PressingTV - 31.07.2019

Изградбата на новиот Универзитетски клинички центар во Општина Ѓорче Петров ќе стартува на почетокот на следната година, ќе биде завршен за седум години, а целиот проект ќе чини 500 милиони евра, пари што ќе се обезбедат со кредит од комерцијалните ...

Новиот Клинички центар за седум години

Опсервер - 31.07.2019

Изградбата на новиот Универзитетски клинички центар во Општина Ѓорче Петров ќе стартува на почетокот на следната година, ќе биде завршен за седум години, а целиот проект ќе чини 500 милиони евра, пари што ќе се обезбедат со кредит од комерцијалните ...

Новиот Клинички центар за седум години

Бриф - 31.07.2019

Изградбата на новиот Универзитетски клинички центар во Општина Ѓорче Петров ќе стартува на почетокот на следната година, ќе биде завршен за седум години, а целиот проект ќе чини 500 милиони евра, пари што ќе се обезбедат со кредит од комерцијалните ...

За лекување во новиот клинички центар, здравје уште седум години!

Вечер Прес - 31.07.2019

Изградбата на новиот Универзитетски клинички центар во Општина Ѓорче Петров ќе стартува на почетокот на следната година, ќе биде завршен за седум години, а целиот проект ќе чини 500 милиони евра, пари што ќе се обезбедат со кредит од комерцијалните ...

Новиот Клинички центар за седум години

Денар - 31.07.2019

Изградбата на новиот Универзитетски клинички центар во Општина Ѓорче Петров ќе стартува на почетокот на следната година, ќе биде завршен за седум години, а целиот проект ќе чини 500 милиони евра, пари што ќе се обезбедат со кредит од комерцијалните ...