TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Анри: Салах е број еден во Премиер лигата, ама друг играч е најдобар во светот

Спортманија - 22.10.2021

Легендарниот француски напаѓач го кажа своето мислење. Тјери Анри важеше за еден од најдобрите напаѓачи во првата декада од 21 век. Легендарниот француски центарфор, кој со голем успех ги носеше дресовите на Арсенал и Барселона, го кажа своето ...

„Салах е најдобар во Премиер лигата, но Бензема е најдобар во светот“

Спортклуб

Анри: Салах е најдобар играч во Премиер лигата, но во Европа има еден подобар од него во моментов!

Дерби