TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Samsung Galaxy Note 9 ќе има побрзо безжично полнење

Телефони.мк - 13.06.2018

Претстојниот моќник Samsung Galaxy Note 9 се очекува да биде еден од најнапредните фаблети на пазарот со мега батерија и бројни подобрувања во хардверот, софтверот и перформансите. Меѓу нив се споменува и новитетот на супер брзо безжично полнење на ...

Samsung ја враќа хоризонталната камера кај Galaxy Note 9

Телефони.мк - 12.06.2018

Samsung Galaxy S9 воведе двојна вертикална камера годинава, која изгледа дека ќе се смени повторно кај Galaxy Note 9. Зошто? Изгледа дека дека хоризонталната камера и сензорот за отпечатоци ќе бидат разместени поради поголемата батерија.

Хоризонталната камера се враќа во Galaxy Note 9 поради поголема батерија

Стандард - 11.06.2018

Минатата година Galaxy S8 и Galaxy Note 8 беа силно критикувани поради поставеноста на скенерот за отпечатоци, иако тоа на крајот беше корегирано со Galaxy S9 претходно оваа година, откако се воведе нова вертикална поставка.

Samsung Galaxy S9 Plus е најпродаваниот смартфон во април

Локално - 11.06.2018

Според последните податоци на агенцијата Counterpoint Research, Samsung Galaxy S9 Plus е најпродаван смартфон во светот во април. Второто место пак се зазема од другото издание на актуелниот предводник на Корејците, како и двата модела имаат удел од ...