TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ахмети викаше и тропаше во студиото на ТВ21 незадоволен од бројноста на албански претставници на лидерски средби

AKO - 22.10.2019

За Ахмети е неприфатливо да присуствуваат толку делегации на политичките партии на Албанците на лидерска или некоја друга средба. Тој смета дека ова покажува разединетост кај Албанците во Македонија и губење на нивната реална политичка моќ.

(ВИДЕО) Лажна вест: Ахмети нервозно тропаше по маса по лидерската средба

А1 On - 21.10.2019

На голем број веб-портали беше објавена вест дека лидерот на ДУИ Али Ахмети вчера по лидерската средба гостувал во емисија на ТВ 21 каде нервозно тропал по масата, незадоволен од бројноста на албанските претставници кои дошле на средбата кај ...

Бујар Османи реобјави видео од лутиот Ахмети од емисија емитувана пред две години и внесе забуна

AKO - 21.10.2019

Бујар Османи вчера по завршување на лидерската средба кај претседателот Стево Пендаровски, всушност објави дел од стара емисија на ТВ 21, во обид веројатно да го реафирмира ставот за тоа дека Албанците се разединети.

За „лутиот Ахмети“ владините додворувачи ја обвинија опозицијата дека шири лажни вести

Република - 21.10.2019

Речиси и да не остана медиум во целиот макдонски медиумски простор, поделен на провладин и опозициски, македонски и албански, кој не ја пренесе видеовеста за лутиот Ахмети, кој беснее во студиото на ТВ21 прашувајќи кој ги подели Албанците.

(видео) Како старо видео од 2017-та во кое Али Ахмети е нервозен и удира по маса стана главна вест на македонските ...

Centar - 21.10.2019

Медиумите блиски на опозицијата вчера почнаа со објавување на видео старо повеќе од две години, на кое Али Ахмети е видно нервозен. Ахмети во видеото незадоволен и запраша кој толку ги разединил Албанците за да имаат толку многу политички партии.

Ахмети лут, удираше по маса: Кој толку ги разедини Албанците? (ВИДЕО)

Слободен Печат - 21.10.2019

Ахмети беше незадоволен и запраша кој толку ги разединил Албанците за да имаат толку многу политички партии. Првиот човек на ДУИ, Али Ахмети жестоко реагираше во студиото на ТВ21 после лидерската средба кај претседателот Стево Пендаровски каде беа ...

Ахмети нервозен удри на маса: Ова е срамно за Албанците, Македонците доаѓаат со 2 делегации, а ние со 6

Точка - 21.10.2019

Првиот човек на ДУИ, Али Ахмети жестоко реагираше во студиото на ТВ21 после лидерската средба кај претседателот Стево Пендаровски каде беа договорени парламентарни избори. Ахмети беше незадоволен и запраша кој толку ги разединил Албанците за да ...

Видео: Ахмети нервозно удира на маса во емисија на живо незадоволен од политичката поделба на Албанците

OhridNews - 21.10.2019

Лидерот на ДУИ Али Ахмети во интервју за телевизијата 21 нервозно удираше на маса, незадоволен што на лидерската средба кај претседателот Пендаровски имало претставници на шест политички партии на Албанците.

Ахмети викаше и трескаше по маса, нервозен зашто има многу партии на Албанците ВИДЕО

+инфо - 21.10.2019

Со викотници и удирање по маса Лидерот на ДУИ Али Ахмети изрази незадоволство и лутуна дека лидери и претставници на пет партии на Албанците седеле на лидерската средба кај шефот на државата Стево Пендаровски, наспроти двајцата македонски лидери ...

(ВИДЕО) Ахмети лут, удираше по маса: Кој толку ги разедини Албанците?Македонците дојдоа со 2 делегации, а ние со 6 – ...

Локално - 21.10.2019

По средбата кај претседателот Стево Пендаровски, лидерот на ДУИ, Али Ахмети, во интервју за ТВ21 ,збесна пред камерите и жестоко реагираше на состојбите во албанскиот политички блок , реалноста и поделеноста кај албанскиот граѓанин.

Еве што порача Али Ахмети по лидерската средба

Бизнис Вести - 21.10.2019

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети по лидерската средба на иницијатива на претседателот Стево Пендаровски изјави дека важно е изборите да бидат фер и демократски. Со лидерите разговаравме за прво да се ратификуваат сите протоколи за НАТО во земјите членки и ...

(ВИДЕО) Али Ахмети невидено нервозен

Нетпрес - 21.10.2019

Се срамам на средбите како кај претседателот Стево Пендаровски, ние Албанците одиме со шест, а Македонците со две делегации, рече лидерот на владејачката ДУИ, Али Ахмети одговорарајќи на забелешките дека ги навредил другите лидери на албанските ...

Ахмети: Да се испочитува датумот за изборите и потоа да зборуваме за пописот

Канал5 - 20.10.2019

Битно е предвремените парламентарни изборите да се демократски и да победи најдобриот, изјави лидерот на ДУИ, Али Ахмети по лидерската средба што вечерва се одржа вечерва во вилата „Водно" на иницијатива на претседателот Стево Пендаровски.

Ахмети во исклучително нервозно издание, маваше по маса во гостување на ТВ21 (Видео)

MakPress - 21.10.2019

По завршувањето на лидерската средба во Вила Водно, Претседателот на ДУИ Али Ахмети гостуваше во емисијата Клик Плус на Телевизија 21. Иако тој најчесто ја избегнува јавноста, во своето гостување изгледаше доста нервозно, разговараше со повишен тон ...

Али Ахмети: Прво избори на 12 април, па попис

МКД - 20.10.2019

Сите политички партии се согласија со тоа дека единстената наша алтернатива е ЕУ и да не биде загрозен нашиот евроатлантски пат. Заеднички интерес е најпрво да се ратификува протоколот за наше членство во НАТО од сите земји членки и од нашето ...

Тачи: Договорен е датум за предвремени избори

МКД - 20.10.2019

„За првиот дел и од кабинетот ви соопштија добра вест иако имавме тешка ситуација, но едногласни сме дека треба да се продолжи по патот на ЕУ. Се договоривме на 12 април, следната година да имаме предвремени избори, иако првично имавме предлог да ...

Ахмети: Важно е да победи најдобриот!

Фокус - 20.10.2019

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, по денешната лидерска средба порача дека со останатите шефови на партиите се разговарало на најдобар можен начин, без загрозување на европскиот пат. „Сите политички партии се определија дека наша опција е ЕУ.

Предложив изборите да бидат во декември, Но ВМРО-ДПМНЕ сакаше техничка влада 100 дена пред избори, рече Заев по ...

Сакам да кажам - 20.10.2019

Премиерот Зоран Заев на лидерската средба предложил предвремените избори да бидат на 22 или на 29 декември. Како што изјави Заев по завршување на средбата во претседателската вила Водно, опозицијата овој предлог го одбила бидејќи немало услови за ...

Ахмети: Нека победи најдобриот

Алсат-М - 20.10.2019

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети по завршувањето на лидерската средба рече дека состанокот поминал конструктивно, со едногласна одлука за продолжување на евроатлантскиот курс на земјава. „Можам да кажам дека ова е најконструктивниот состанок што сум го ...

(ВИДЕО) Ахмети лут, удираше по маса: Кој толку ги разедини Албанците? Македонците дојдоа со 2 делегации, а ние со 6 – ...

Либертас - 20.10.2019

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, во интервју за ТВ21 видно лут и нервозен, дури и удираше по масата, прашувајќи ги кој толку ги разединил Албанците во Македонија. Повод за ова беа повеќето делегации на партии на етничките Албанци кои дојдоа на лидерската ...

Тачи: На земјата и се потребни фер и демократски избори

24 Вести - 20.10.2019

Се договориме на 12 април да имаме избори, изјави лидерот на ДПА, Мендух Тачи по лидерската средба што се одржа вечерва во вилата „Водно“ на иницијатива на претседателот Стево Пендаровски.

(ВИДЕО) Тачи: Изборите се поклопуваат со пописот, мислам дека тешко изводливо е да имаме попис

А1 On - 20.10.2019

Релевантните политички партии во Македонија не гледаат ни една друга алтернатива освен да продолжат по патот на интеграција кон НАТО и ЕУ, рече лидерот на ДПА, Мендух Тачи. Тој нагласи дека на средбата лидерите ја разгледале ситуацијата за можноста ...

(ВИДЕО) Заев: Договорени избори на 12 април

А1 On - 20.10.2019

Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев по лидерската средба кај претседателот Стево Пендаровски рече дека нивниот предлог бил 22 декември да има предвремени парламентарни избори, но опозицијата барала сто дена влада.

(Видео) Ахмети: Важно е изборите да бидат демократски, нека победи најдобриот

Макфакс - 20.10.2019

Лидерот на ДУИ Али Ахмети, по лидерската средба изјави дека одлуката изборите да се одржат на 12 април следната година била донесена заеднички, и важно е изборите да бидат демократски и согласно сите стандарди.

Заев предложил избори на 22 или 29 декември годинава, кога нема ништо важно во државата

Нетпрес - 20.10.2019

Премиерот Зоран Заев по лидерската средба кај претседателот Стево Пендаровски рече дека предлогот на СДСМ за предвремени избори бил на 22 декември годинава, но опозицијата барала сто дена влада.

Ахмети: изборите се најдобро решение

Бриф - 20.10.2019

Лидерот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети изјави дека изборите се најдобро решение, по недобивањето на датумот за започнување на преговорите. – Мислам дека најдоброто решение за нашата земја е да се оди на вонредни избори.

Ахмети: Најважно е изборите да се демократски

Слободен Печат - 20.10.2019

Ахмети потврди како што соопшти претседателот Пендаровски дека сите политички партии во државава се едногласни дека државата мора да започне преговори со ЕУ. Лидерот на ДУИ, Али Ахмети по лидерската средба на иницијатива на претседателот Стево ...

Заев: Избори на 12 април

Локално - 20.10.2019

Не прифаќаме замена за ЕУ, аспирациите остануваат, рече премиерот Зоран Заев по лидерската средба и додаде дека очекува Европската Унија да ја прими Северна Македонија како членка. „Имавме дискусија сите, имав чест како премиер да го дадам предлогот.

Ахмети: Битно е изборите да бидат фер и демократски

Локално - 20.10.2019

Со лидерите дебатиравме за важноста прво да се ратификуваат сите протоколи за НАТО во змејите членки и овој парламент да го ратификува протоколот кај нас, па потоа да има избори, рече лидерот на ДУИ, Али Ахмети по лидерската средба.

Срам ми е да одам на средби со 6 албански партии: Ахмети бесен, удира по маса, се вика во студио

Република - 20.10.2019

Вечерва по завршување на лидерската средба во вилата Водно, лидерот на ДУИ Али Ахмети гостуваше во Клик на ТВ21. Видно бесен, Ахмети рече дека му е срам да оди на средби во 6 албански партии кога Македонците доаѓаат со 2, една од власта и една од ...

Ахмети: Сите се согласивме да не го загрозиме евроатлантскиот пат

CivilMedia - 20.10.2019

Лидерот на ДУИ Али Ахмети, по лидерската средба изјави дека е задоволен од консензусот околу евроатлантските аспирации на земјата. За изборите изјави дека е договорено да се ратификува членството во НАТО, па потоа да се одржат изборите.

Тачи: Договоривме избори на 12 април

iPortal - 20.10.2019

Лидерот на ДПА, Мендух Тачи по лидерската средба изјави дека за првиот дел од разговорите, на кои зборувале за евроатланскиот пат, имале консензус дека мора да се продолжи по тој пат. „Договоривме на 12 април да имаме предвремени избори, иако ...

Тачи: За жал, пописот повторно ќе мора да се одложи

CivilMedia - 20.10.2019

Лидерот на ДПА, Мендух Тачи, со идентични позиции и ставови, како и останатите лидери од лидерската средба. Тачи изјави дека, за жал, пописот повторно ќе мора да одложи по предвремените парламентарни избори кои ќе се одржат на 12 ...

Али Ахмети: Прво избори на 12 април, па попис

Курир - 20.10.2019

Сите политички партии се согласија со тоа дека единстената наша алтернатива е ЕУ и да не биде загрозен нашиот евроатлантски пат. Заеднички интерес е најпрво да се ратификува протоколот за наше членство во НАТО од сите земји членки и од нашето ...

Ахмети: Најважно е изборите да се демократски

Република - 20.10.2019

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети по лидерската средба изјави дека ова бил најконструктивен состанок до сега. Тој потврди дека сите политички партии во државава се едногласни дека државата мора да започне преговори со ЕУ.

Заев: Изборите ќе се одржат на 12 април

iPortal - 20.10.2019

Не прифаќаме замена за ЕУ, аспирациите остануваат, рече премиерот Зоран Заев по лидерската средба и додаде дека очекува Европската Унија да ја прими Северна Македонија како членка. „Имавме дискусија сите, имав чест како премиер да го дадам предлогот.

Ахмети: Сите се согласивме датумот за избори да биде 12 април

iPortal - 20.10.2019

Со лидерите дебатиравме за важноста прво да се ратификуваат сите протоколи за НАТО во змејите членки и овој парламент да го ратификува протоколот кај нас, па потоа да има избори, рече лидерот на ДУИ, Али Ахмети по лидерската средба.

Ахмети: Значајно е да се почитува датумот за изборите, а потоа попис

Скопје1 - 20.10.2019

Сите политички партии се согласија со тоа дека единстената наша алтернатива е ЕУ и да не биде загрозен нашиот евроатлантски пат. „Заеднички интерес е најпрво да се ратификува протоколот за наше членство во НАТО од сите земји членки и од нашето ...

Ахмети: Нека победи најдобриот

Точка - 20.10.2019

Лидерот на ДУИ Али Ахмети, по лидерската средба изјави дека одлуката изборите да се одржат на 12 април следната година била донесена заеднички, и важно е изборите да бидат демократски и согласно сите стандарди.

Тачи: Се совпаднаа датумите за избори и попис – се одлучивме за избори

Република - 20.10.2019

За првиот дел и од кабинетот ви соопштија добра вест иако имавме тешка ситуација, но едногласни сме дека треба да се продолжи по патот на ЕУ. Се договоривме на 12 април, следната година да имаме предвремени избори, иако првично имавме предлог да ...

Ахмети: Важно е да победи најдобриот

24Инфо - 20.10.2019

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, по денешната лидерска средба порача дека ова бил најконструктивен состанок до сега и со останатите шефови на партиите се разговарало на најдобар можен начин, без загрозување на европскиот пат -Сите политички партии се ...

Тачи: За жал се совпаѓаат датумите за избори и попис

Локално - 20.10.2019

Лидерот на ДПА, Мендух Тачи по лидерската средба изјави дека за првиот дел од разговорите, на кои зборувале за евроатланскиот пат, имале консензус дека мора да се продолжи по тој пат. „Договоривме на 12 април да имаме предвремени избори, иако ...

(Видео) Тачи: Изборите се поклопуваат со пописот, мислам дека тешко изводливо е да имаме попис

Макфакс - 20.10.2019

Релевантните политички партии во Македонија не гледаат ни една друга алтернатива освен да продолжат по патот на интеграција кон НАТО и ЕУ, рече лидерот на ДПА, Мендух Тачи. „Договоривме на 12-ти април да имаме предвремени избори.

Ахмети: Да се испочитува датумот за изборите и потоа да зборуваме за пописот

24 Вести - 20.10.2019

Битно е предвремените парламентарни изборите да се демократски и да победи најдобриот, изјави лидерот на ДУИ, Али Ахмети по лидерската средба што вечерва се одржа вечерва во вилата „Водно“ на иницијатива на претседателот Стево Пендаровски.

Ахмети: Да се испочитува датумот за изборите и потоа да зборуваме за пописот

Вечер Прес - 20.10.2019

Битно е предвремените парламентарни изборите да се демократски и да победи најдобриот, изјави лидерот на ДУИ, Али Ахмети по лидерската средба што вечерва се одржа вечерва во вилата „Водно” на иницијатива на претседателот Стево Пендаровски.

АХМЕТИ: Попис по изборите на 12 април

Денешен - 20.10.2019

Сите политички партии се согласија со тоа дека единстената наша алтернатива е ЕУ и да не биде загрозен нашиот евроатлантски пат. Заеднички интерес е најпрво да се ратификува протоколот за наше членство во НАТО од сите земји членки и од нашето ...

Тачи: Фер и демократски избори и се потребни на Македонија

Слободен Печат - 20.10.2019

Се договориме на 12 април да имаме избори, изјави лидерот на ДПА, Мендух Тачи по лидерската средба што се одржа вечерва во вилата Водно на иницијатива на претседателот Стево Пендаровски. – Фер и демократски избори и се потребни на Македонија, ...

Тачи: На Македонија и се потребни фер и демократски избори

Фокус - 20.10.2019

Се договориме на 12 април да имаме избори, изјави лидерот на ДПА, Мендух Тачи по лидерската средба што се одржа вечерва во вилата „Водно“ на иницијатива на претседателот Стево Пендаровски.

Ахмети: Да се испочитува датумот за изборите и потоа да зборуваме за пописот

Независен - 20.10.2019

Битно е предвремените парламентарни изборите да се демократски и да победи најдобриот, изјави лидерот на ДУИ, Али Ахмети по лидерската средба што вечерва се одржа вечерва во вилата „Водно“ на иницијатива на претседателот Стево Пендаровски.

Тачи: На земјата и се потребни фер и демократски избори

Независен - 20.10.2019

Се договориме на 12 април да имаме избори, изјави лидерот на ДПА, Мендух Тачи по лидерската средба што се одржа вечерва во вилата „Водно“ на иницијатива на претседателот Стево Пендаровски.