TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Водителката Деа на својот роденден ги покажа лузните од тешката сообраќајка

+инфо - 22.07.2019

На Деа пред неколку дена ѝ ги тргнале завоите и од нозете од каде што во текот на операциите што ги имала за побрзо заздравување ѝ пресадиле нерви во повредената рака. Деа синоќа во еден ресторан во Белград ги собрала семејството, пријателите и ...

Деа Ѓурѓевиќ гордо ги покажа своите лузни – Многу луѓе во светот гордо ги носат, зошто не и јас?

Слободен Печат - 22.07.2019

Неколку месеци по несреќата Деа е голем победник на кој воопшто не му е грижа за останатите лузни. Погледнете... Деа Ѓурѓевиќ пет месеци откако доживеа страотна сообраќајна несреќа кога на неа налета автобус и и ја откина раката ги покажа и своите ...

Дачиќ и водителката Деа ги дигнаа сите на нозе со „Кад замиришу јорговани“ (ВИДЕО)

+инфо - 22.07.2019

Водителката Деа Ѓурѓевиќ го славеше својот 27-ми роденден и во таа чест, го зема микрофонот и запеа со министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ, пренесуваат српските медиуми.

(ФОТО) Деа Ѓурѓевиќ ги покажа лузните: Ќе ги носам со гордост, тие се симбол на мојата победа

Женски магазин - 22.07.2019

Водителката Деа Ѓурѓевиќ од Србија, која во февруари доживеа тешка сообраќајна несреќа, во која ѝ беше откината раката, го прослави својот 28-ми роденден. Новите околности ја натераа Деа да го промени својот стил на облекување и високите потпетици ...

Водителката Деа на својот роденден ги покажа лузните од тешката сообраќајка: „Тие се симбол на мојата победа“

ММС - 22.07.2019

Фото: ATA Images Српската водителка, Деа Ѓурѓевиќ викендов го прослави својот дваесет и осми роденден, кога впрочем и за првпат, јавно ги покажа лузните од сообраќајната незгода што ја доживеа во февруари годинава.

Деа Ѓурѓевиќ на својот роденден ги покажа лузните од тешката сообраќајна несреќа: „Тие се симбол на мојата победа“

Вистина.мк - 22.07.2019

Водителката на „Пинк“, Деа Ѓурѓевиќ во февруари доживеа тешка сообраќајна несреќа во која автобус и ја откина раката. Благодарение на стурчниот тим на доктори, тие успејаа да и ја вратат раката на место.

ВИДЕО: Српската водителка на која автобус и ја откина раката имаше причина да слави- Дачиќ пееше за неа

Курир - 22.07.2019

Пред пет месеци водителката Деа Ѓурѓевиќ доживеа страшна несреќа кога на неа налета автобус и ѝ ја откина раката. По неколку тешки операции, Ѓурѓевиќ се врати на работа. Викендов водителката го славеше својот 28-ми роденден, а само неколку дена ...