TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Прво го шокираа Алжир, а сега го елиминираа Мали од Купот на Африкански нации (ВИДЕО)

Дерби - 26.01.2022

Познати се сите парови за четвртфиналето на Купот на Африкански нации со тоа што последниот билет го обезбеди селекцијата на Екваторска Гвинеја. Имено оваа селекција иако важеше за аутсајдер успеа да го елиминира Мали и тоа по изведувањето на удари ...

ВИДЕО: Екваторијална Гвинеја за полуфинале против Сенегал во Африканскиот куп на нации

Слободен Печат - 27.01.2022

Репрезентацијата на Екваторијална Гвинеја се пласираше во четвртфиналето во Африканскиот куп на нации со победата над Мали после изведувањето на пенал серијата. Немаше голови после 120 минути игра на теренот во Лимбе, а на пенали Екваторијална ...

Екваторијална Гвинеја закажа четвртфинале со Сенегал на Африканскиот куп на нациите

Sport 1 - 26.01.2022

Екваторијална Гвинеја е последниот патник во четвртфиналето на Африканскиот куп на нациите и ќе се судри со Сенегал во битката за полуфинале, после вечерашниот трилер со осум серии во пенал-рулетот, по кој со 6-5 го елиминираа Мали.

Екваторска Гвинеја е последниот четврт-финалист по нова пенал-драма

Макфакс - 26.01.2022

По вториот меч денеска кој заврши без голови по 120 минути игра, го добивме последниот четврт-финалист на Африканскиот куп на нации, откако аутсајдерот Екваторска Гвинеја по осум пенал серии беше подобра од Мали.

Екваторијална Гвинеја сензационален четврт-финалист

Телма - 26.01.2022

Со елиминацијата на фаворизираната селекција на Мали, репрезентацијата на Екваторијална Гвинеја се пласираше во четврт-финалето на Купот на Африкански нации и го постигна најголемиот успех во историјата.

Нов „пенал-трилер“ на Африканскиот куп – Екваторска Гвинеја го шокираше Мали (ВИДЕО)

Екипа - 26.01.2022

Екваторска Гвинеја стигна до сензационална победа над Мали по изведување на пенали со 6-5 во осминафиналето од Африканскиот куп на нации и со тоа стигна до голем успех и пласман меѓу осумте најдобри на шампионатот.

Екваторијална Гвинеја е последниот патник во 1/4-финалето на КАН 2022

SportMedia - 26.01.2022

По подобро изведување на пенали, фудбалската репрезентација на Екваторијална Гвинеја обезбеди место во четвртфиналето на Купот на Африканските нации. Како и на првиот меч одигра денеска, Мали и Екваторијална Гвинеја по 120 минути не успеаја ниту ...

Екваторска Гвинеја е „убиецот“ на великани на АФКОН – Сега настрада Мали, следен е Сенегал

Спортманија - 26.01.2022

Репрезентацијата на Екваторска Гвинеја се пласираше во четврт-финалето на Африканскиот куп на нации, откако по подобро изведување на пенали го победија Мали. Повеќе во наредните ...

Екваторијална Гвинеја е последниот патник во 1/4-финалето на КАН 2022

24Инфо - 26.01.2022

Репрезентацијата на Екваторска Гвинеја се пласираше во четврт-финалето на Африканскиот куп на нации, откако по подобро изведување на пенали го победија Мали. Дури ни по 120 минути немаше погодок, па така мораше да се пристапи кон изведување на ...

Африкански Куп: Голема битка за четвртфинале

Спортски - 26.01.2022

Последната осминафинална пресметка на Африканскиот куп на нации во која играат Мали и Екваторијална Гвинеја на стадионот Лимбе Омниспорт . Мали e воодушевен од досегашниот настап на Африканскиот куп на нации и ќе се надева дека ова ќе биде година ...

Комплетирани четвртфиналните двојки на Купот на нациите

Сител - 27.01.2022

По вториот меч денеска кој заврши без голови по 120 минути игра, го добивме последниот четврт-финалист на Африканскиот куп на нации, откако аутсајдерот Екваторска Гвинеја по осум пенал серии беше подобра од Мали.