TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Американскиот Сенат одобри гласање за воената помош за Украина

360 степени - 23.04.2024

Демократскиот претседател Џо Бајден вети дека ќе го потпише пакетот штом ќе помине во Сенатот Милијарди долари за помош за Украина, Израел и Тајван денеска добија зелено светло во американскиот Сенат, а пакетот оди на последно гласање неколку дена ...

Сенатот гласаше да се „скрши“ блокадата за пакетот помош од 95 милијарди долари, со што е еден чекор поблиску до усвојување

Слободен Печат

Долгоодложуваниот нацрт-закон за помош на Украина на гласање во aмериканскиот Сенат

Р.С.Европа

САД испраќа огромен пакет воена помош за Украина

А1 On

Американскиот Сенат гласа за помошта за Украина

Слободен Печат

САД испраќа огромен пакет помош за Украина, вклучува и тенкови и противвоздушна одбрана

Скопје1

Американскиоот Сенат гласа за помошта за Украина

Нова ТВ

МКД Канал5 Алсат-М

Пентагон испраќа милијарда долари воена помош за Украина

Макфакс - 23.04.2024

Пентагон е подготвен брзо да испрати пакет воена помош од милијарда долари за Украина, изјавија неколку американски претставници, додека горниот дом на американскиот Конгрес ја започнува расправата за долгоочекуваниот нацрт-закон за финансирање на ...

Пентагон подготвен да испрати милијарда долари воена помош за Украина откако законот ќе помине во Сенатот

Слободен Печат

Зеленски му се заблагодари на Бајден што најави „брза“ помош

Centar

Бајден ја нагласи поддршката на САД за Украина во разговор со Зеленски, кажа Белата куќа

Глас на Америка

Русија вели дека новата американска помош за Украина нема да ја промени ситуацијата на бојното поле

Глас на Америка

Украина може да ја запре руската офанзива ако помошта од САД дојде побрзо во земјата

Независен

Нема да бидеме напуштени како Авганистан, кажа Зеленски откако Украина доби помош од САД од 61 милијарда долари

Сакам да кажам

Фактор Нетпрес MakPress Вести плус Нетпрес Точка Курир Опсервер

Зеленски: Украина и САД ги финализираат сите детали во договорите за ракетните системи ATACMS

Во Центар - 23.04.2024

– Украинскиот претседател Владимир Зеленски изјави дека неговата земја и Соединетите Американски Држави (САД) ги финализирале „сите детали“ во договорите за тактичките ракетни системи ATACMS, за време на разговорите со неговиот американски колега Џо ...

Зеленски: Украина и САД ги финализираат сите детали во договорите за ракетните системи ATACMS

Пулс24