TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Притвор за 19 годишникот што нападнал и се обидел да ограби жена во Гостивар

Gostivarpress.mk - 03.10.2022

Попладнево (3 октомври) судија во претходна постапка на Основниот суд Гостивар на А.М.(19) од Гостивар му определил мерка притвор од 30 дена и тој веќе е спроведен во КПУ Затвор “Скопје” во Скопје за издржување на притворот.

Лишен од слобода 19 годишен гостиварец

Gostivarpress.mk - 03.10.2022

Полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар вчеравечер (2 октомври) околу 20 часот и 10 минути, на улица „Илинденска“ во Гостивар, го лишиле од слобода 19-годишен гостиварец.

Случаи на напад и закана кон полицајци во Гостивар

Gostivarpress.mk - 03.10.2022

Во еден ден во Гостивар регистрирани се два случаи на напад и закани кон полициски службеници. Како што соопшти СВР Тетово, вчера (2 октомври) околу 12 часот и 45 минути, полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар лишиле од ...

Приведен 19-годишник од Гостивар, сакал да украде паричник од сограѓанка

МКД - 03.10.2022

Вчера околу 20.10 часот на улица „Илинденска" во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 19-годишниот гостиварец А.М.. Тој се сомничи дека на 24.09.2022 со употреба на сила се обидел ...

Тинејџер од Гостивар се обидел да ограби сограѓанка, полицајци му влегоа дома

Курир - 03.10.2022

На 02.10.2022 околу 20:10 часот на улица „Илинденска“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 19-годишниот гостиварец А.М..

Тинејџер од Гостивар се обидел да ограби сограѓанка, полицајата му влезе дома

Нетпрес - 03.10.2022

На 02.10.2022 околу 20:10 часот на улица „Илинденска“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 19-годишниот гостиварец А.М..

Притвор за разбојникот кој пред една недела нападна гостиварка

Опсервер - 04.10.2022

Мерка притвор од триесет дена вчера попладне доби А.М.(19) од Гостивар. Тој е осомничен дека извршил разбојништво и од Основниот суд Гостивар е спроведен во КПУ Затвор „Скопје“ во Скопје за издржување на притворот.

Притвор за разбојникот кој пред една недела нападна гостиварка

24Инфо - 04.10.2022

Мерка притвор од триесет дена вчера попладне доби А.М.(19) од Гостивар. Тој е осомничен дека извршил разбојништво и од Основниот суд Гостивар е спроведен во КПУ Затвор „Скопје” во Скопје за издржување на притворот.

Притвор за разбојникот од Гостивар кој нападна сограѓанка

Слободен Печат - 04.10.2022

Мерка притвор од триесет дена вчера попладне доби А.М.(19) од Гостивар. Тој е осомничен дека извршил разбојништво и од Основниот суд Гостивар е спроведен во КПУ Затвор „Скопје” во Скопје за издржување на притворот.