TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Одекнаа нови прислушкувани бомби од албански политичари

Фактор - 26.09.2016

Снимки прислушкувани телефонски разговори од албански политичари одекнаа и во Косово, објавени преку социјалните мрежи. Во нив се вклучени Али Ахмети, лидерот на ДУИ, Муса Џафери и Ермира Мехмети која пак тврди дека нејзиниот глас е монтиран и дека ...

Нови „бомби“ од Косово ја разгоруваат политичката сцена кај албанскиот блок

24 Вести - 26.09.2016

СЈО, Јавното обвинителство и МВР најитно да поведат постапка за расветлување на последниот случај со објавените приватни разговори на фан страна на Фејсбук наречена Пронто.мк на кој наводно се слушаат гласовите на лидерот на ДУИ Али Ахмети, ...

Нови прислушувани разговори се објавуваат на Фејсбук - Протекуваат ли материјалите на Чаушот?

Сител - 26.09.2016

Нови снимки од незаконски прислушувани разговори се појавија на фан страна на Facebook. Оној кој ја уредува страната тврди дека станува збор за снимки на пратеничката Ермира Мехмети и екс вице премиерот Муса Џафери, како и останати високи ...

Јанева: Ниеден експерт не сака да ги вештачи снимките за кои пријави поднесоа Латас и Ермира Мехмети

Макфакс - 26.09.2016

Никој од домашните експерти не сака да ги вештачи снимките за коишто кривични пријави до Специјалното јавно обвинителство поднесоа новинарот Драган Павловиќ - Латас и пратеничката од ДУИ, Ермира Мехмети, изјави во понеделникот Специјалната јавна ...

Нови прислушувани разговори од македонски политичари се појавија на интернет

Press24 - 26.09.2016

Снимки од незаконски прислушувани разговори се појавија на фан страна на Facebook. Оној кој ја уредува страната тврди дека станува збор за снимки на пратеничката Ермира Мехмети и екс вице премиерот Муса Џафери, како и останати високи функционери на ...

Косовски „бомби“ го тресат ДУИ

Позитив.мк - 26.09.2016

По бомбите на опозициската СДСМ и косовски бомби ја тресат владејачката коалиција, овој пат албанскиот блок е на удар. СЈО, Јавното обвинителство и МВР најитно да поведат постапка за расветлување на последниот случај со објавените приватни разговори ...

СИТЕЛ: Нови прислушувани разговори се објавуваат на Фејсбук - Протекуваат ли материјалите на Чаушот?

Press24 - 26.09.2016

Нови снимки од незаконски прислушувани разговори се појавија на фан страна на Facebook. Оној кој ја уредува страната тврди дека станува збор за снимки на пратеничката Ермира Мехмети и екс вице премиерот Муса Џафери, како и останати високи ...

Јанева: Ниеден експерт не сака да ги вештачи снимките од прислушуваните разговори

Кајгана - 26.09.2016

Никој од домашните експерти не сака да ги вештачи снимките за коишто кривични пријави до Специјалното јавно обвинителство поднесоа новинарот Драган Павловиќ - Латас и пратеничката од ДУИ, Ермира Мехмети, изјави денеска Специјалната јавна ...

Нови прислушувани разговори од македонски политичари се појавија на интернет

Вечер - 26.09.2016

Дали станува збор за фајловите кои лидерот на СДСМ тврдеше дека и ги предаде на Специјалната обвинителка Катица Јанева се уште нема информација. Доколку е така, се поставува прашањето, како овие снимки се најдоа кај лица кои сега ги објавуваат на ...

Јанева: Ниеден експерт не сака да ги вештачи снимките за кои пријави поднесоа Латас и Ермира Мехмети

Точка - 26.09.2016

Никој од домашните експерти не сака да ги вештачи снимките за коишто кривични пријави до Специјалното јавно обвинителство поднесоа новинарот Драган Павловиќ - Латас и пратеничката од ДУИ, Ермира Мехмети, изјави во понеделникот Специјалната јавна ...

На интернет се појавија нови прислушувани разговори од македонски политичари

Пулс24 - 26.09.2016

Снимки од незаконски прислушувани разговори се појавија на фан страна на Facebook. Оној кој ја уредува страната тврди дека станува збор за снимки на пратеничката Ермира Мехмети и екс вице премиерот Муса Џафери, како и останати високи функционери на ...

Нови прислушувани разговори од македонски политичари се појавија на интернет

Сител - 26.09.2016

Снимки од незаконски прислушувани разговори се појавија на фан страна на Facebook. Оној кој ја уредува страната тврди дека станува збор за снимки на пратеничката Ермира Мехмети и екс вице премиерот Муса Џафери, како и останати високи функционери на ...

Нови прислушувани разговори од македонски политичари се појавија на интернет

МК News - 26.09.2016

Снимки од незаконски прислушувани разговори се појавија на фан страна на Facebook. Оној кој ја уредува страната тврди дека станува збор за снимки на пратеничката Ермира Мехмети и екс вице премиерот Муса Џафери, како и останати високи функционери на ...