TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Политичарка од Нов Зеланд, со породилни болки, самата се одвезе со велосипед до болница

Frontline - 29.11.2021

Пратеничката Џули Ен Гентер е политичарка од Нов Зеланд, родена во Америка, која е членка на Претставничкиот дом која ја претставува Зелената партија. Таа скокна на велосипед заедно со нејзиниот сопруг во 2 часот по полноќ до болница – каде што само ...

Несекојдневно – Политичарка од Нов Зеланд со велосипед отишла на породување

ММС - 29.11.2021

Пратеничката од Нов Зеланд, Џули Ен Гентер, утрото со велосипед пристигнала во породилиштето, каде што се породила еден час подоцна. Неколку часа подоцна политичарката на Зелените на својата Фејсбук страница објави дека утрово во 3.04 часот ...

Не планирав, но се случи: Политичарка во Нов Зеланд со велосипед отиде да се породи

Кајгана - 29.11.2021

Џули Ен Гентер е пратеничка во Нов Зеланд, а деновиве стана сензација на социјалните мрежи откако објави дека по силни породилни болки седнала на велосипед и возела до болница, за да се породи.

Породување на велосипед:Политичарката добила болки и со велосипед тргнала во болница (ФОТО)

Кумановски м. - 29.11.2021

Политичарката од Нов Зеланд, членка на Партијата на зелените, Џули Ен Гентер, го зела својот велосипед за да оди да се породи, успешно стигнала во болница и се породила еден час подоцна. Инаку, ова е второ раѓање и второ бебе на политичарката од Нов ...

Пратеничка од Нов Зеланд со велосипед стигнала во болница за да се породи/ФОТО

Вечер Прес - 28.11.2021

На балканските простори патните трошоци се важна ставка во дополнителниот буџет на народните избраници во Парламентот, но во некои други земји во светот парламентарците функционираа на малку поинаков начин.

(ФОТО) КАКВА КРАЛИЦА! Пратеничка од Нов Зеланд со велосипед отишла во болница да се породи

Екран - 28.11.2021

Пратеничката Џули Ен Гентер го возела својот велосипед до болницата каде се породила еден час подоцна. Пратеничката од Нов Зеланд, Џули Ен Гентер, се качила на својот велосипед во неделата наутро и итно одишла во болница.

Политичарка од Нов Зеланд на породување отишла со велосипед

4NEWS - 28.11.2021

Пратеничката од Нов Зеланд, Џули Ана Гентер, избрала необичен начин да стигне до болница за нејзиното породување. Политичарката се качила на велосипедот и отишла во болница иако веќе имала болки и се породила еден час подоцна.

Со породилни болки се качила на велосипед: Овој потег на политичарката го изненади светот (ФОТО)

Курир - 28.11.2021

Пратеничката од Нов Зеланд, Џули Ана Гентер, избрала необичен начин да стигне до болница за нејзиното породување. Политичарката се качила на велосипедот и отишла во болница иако веќе имала болки и се породила еден час подоцна.

Политичарка од Нов Зеланд со велосипед отишла во болница да се породи

Деца - 29.11.2021

Џули Ана Гентер, пратеничка од Нов Зеланд, се качила на нејзиниот велосипед и отишла во болница иако веќе имала болки, па се породила еден час подоцна. – Големи вести! – објави пратеничката на својот фејсбук-профил неколку часа подоцна.