TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Како се произведува електричниот Mercedes EQA / ВИДЕО

Додај Гас - 27.01.2021

Mercedes EQA е најмалиот електричен автомобил на германската компанија од создавањето на серијата EQ Германскиот производител минатата недела го претстави кросоверот EQA, како електрична алтернатива на конвенционалниот Mercedes GLA.

Погледнете како се прави електричниот Mercedes EQA

Кајгана - 27.01.2021

Mercedes EQA е најмалиот електричен автомобил на германската компанија од создавањето на серијата EQ. Германскиот автомобилски гигант го претстави кросоверот EQA минатата недела, како електрична алтернатива на конвенционалниот Mercedes GLA.

AMG – воведува електрификација

Авто Магазин - 26.01.2021

Делот на Daimler за перфромансни возила во скора иднина ќе понуди деривати на целосно електричните модели EQ. Ова го објави шефот за развој на Daimler, Маркус Шофер оваа недела во интервју по повод презентацијата на компактниот автомобил EQA.