TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Обвинителот Паноски ги демантира наводите на „Ла верита“, вели не дал таков исказ пред Јовески

МКД - 21.10.2019

Обвинителот Наум Паноски ги демантира наводите кои вчера се појавија во италијанскиот весник „Ла верита", а во кои се споменува и името на обвинителот од ОЈО за гонење на организиран криминал и корупција, како лице кое самоиницијативно, борејќи се ...

Ла верита: Заев и Рускоска вмешани во „Рекет“, ОЈО демантира - шпекулации и невистини

Сител - 20.10.2019

Италијанскиот аналитичар Ларис Гајсер тврди дека премиерот Зоран Заев е вмешан во случајот Рекет. Тој на ЛаВерита објави нов текст во кој пишува дека Заев ургирал кај обвинителката Вилма Рускоска да се одблокираат 750те илјади евра од бизнисменот ...

Обвинителство: Наводите на „Ла Верита“ се глупости

Алсат-М - 20.10.2019

Италијанскиот весник „Ла Верита“ излезе со обвинувања за вмешаност на премиерот Зоран Заев и обвинителката Вилма Русковска во случајот со Меѓународниот сојуз на Боки 13. Според пишувањата на весникот, повикувајќи се наводно на исказ што обвинителот ...

„Ла Верита“: „Заев и Рускоска вмешани во Рекет“? Обвинителството вели: „Тоа се лаги“

ТВ21 - 20.10.2019

Италијанскиот весник „Ла Верита“ со нови детали за случајот „Рекет“. Според последните написи на новинарот Ласер Гајсер, во „Рекет“ се вмешани и премиерот Заев и главната обвинителка на Обвинителството за организиран криминал и корупција Вилма ...

„Ла верита“ со нови обвинувања за Заев и за Русковска, тие со демант

24 Вести - 20.10.2019

Италијанскиот весник Ла верита, кој ги пушти снимките за „Рекет“ сега објавува дека премиерот Зоран Заев преку телефонски повик до Вилма Русковска „замешал прсти“ во истрагата. Се тврди дека Заев барал од обвинителката Русковска да одмрзне над ...

Кривичен од утре одлучува за обвинението за „Рекет“

Канал5 - 20.10.2019

Почнува неделата за расплет на случајот “Рекет”. Од утре ќе се знае дали тричлениот судечки совет при Кривичниот суд ќе го прифати обвинението на обвинителката Вилма Русковска во кое сеопфатени Бојан Јовановски, Катица Јанева и Зоран Милевски.

Обвинителство: „Ла Верита“ објави непроверени факти

Р.С.Европа - 20.10.2019

Основното јавно обвинитлство за гонење на организиран криминал и корупција денеска соопшти дека „најостро ги демантира“ наводите изнесени во италијанскиот весник „Ла Верита“, во кој според Обвинителството во текстот има невистинити и непроверени ...

ОЈО ги демантира Гајзер и Ла верита

24Инфо - 20.10.2019

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција најостро ги демантира наводите изнесени денес во италијанскиот весник „Ла Верита” во текстот под наслов „Искри помеѓу Париз и Берлин поради Скопје.

Како обвинителот Пановски можел да го „отчука“ Заев за „Рекет“

Expres - 20.10.2019

Откако „Ла Верита“ објави дека тој раскажал за улогата на премиерот Заев во случајот рекет анализираме кои се можните начини преку кои обвинителот Наум Пановски можел да се обиде да се спаси за неговата улога во случајот „Рекет“.

Наум Пановски за ДВ: „Ла верита“ пишува лаги!

Deutsche Welle - 20.10.2019

Парите не беа деблокирани за 48 часа, туку беа блокирани неколку месеци, а Рускоска тогаш не беше шеф на Обвинителството, вели обвинителот Пановски, кој е спомнат во нови „откритија“ на весникот „Ла верита“.

Нова бомба на италијанскиот “Ла Верита“ - Заев барал од Русковска да ги одблокира 750.000 евра на Силјан Мицевски

Точка - 20.10.2019

Се појавија нови информации од италијанскиот весник “Ла Верита“ во кои, како што тврдат тие, во случајот “Рекет“ поврзани се и премиерот Зоран Заев и шефицата на Обвинителството за организиран криминал Вилма Русковска.

Ла верита: Заев барал од Русковска да се одблокираат 750-те илјади евра од Силјан Мицевски

МКД - 20.10.2019

И покрај обидот со предвремени избори да ја избегне одговорноста и целата вина да ја насочи кон Европа, истрагта за случајот „Рекет“ ќе биде последниот удар за иднината на македонскиот премиер Зоран Заев, пишува италијанскиот весник Ла верита.

Нови обвинувања на „Ла Верита“ за „Рекет“ за вмешаност на Заев и Русковска, Обвинителство најавува демант!

Фокус - 20.10.2019

Италијанскиот весник „Ла Верита“ објави нови информации за случајот „Рекет“ и вмешаност на премиерот Зоран Заев и обвинителката Вилма Русковска. Според информациите на весникот, премиерот барал до Русковска да се одблокираат 750-те илјади евра на ...

Чисти глупости се пишувањата дека Заев барал да се одблокираат 750 илјади евра, тврди обвинителот Пановски

А1 On - 20.10.2019

Обвинителот во Јавното обвинителство за гонење организиран криминал, Наум Пановски за „А1он“ ги демантира пишувањата на италијанскиот весник „Ла Верита“ за инволвираност на премиерот Зоран Заев за случајот со одмрзнување на парите од „Меѓународниот ...

Обвинителот Пановски: „Ла Верита“ лаже, парите на Силјан Мицески беа блокирани неколку месеци!

+инфо - 20.10.2019

Обвинителот Наум Пановски, во изјава за Дојче Веле, ги дематира пишувањата на италијанскиот весник „Ла Верита“ во врска со тоа дека премиерот Зоран Заев барал од Вилма Русковска, а таа потоа му наредила на обвинителот да се одмрзнат парите од ...

Обвинителите Јовески и Пановски: Наводите на „Ла Верита“ се чиста шпекулација

360 степени - 20.10.2019

Државниот обвинител, Љубомир Јовески, и обвинителот во јавното обвинителство за гонење организиран криминал, Наум Пановски, велат дека тврдењата на италијанскиот весник „Ла Верита“ за случајот со Меѓународниот сојуз на Боки 13 се „чиста шпекулација“.

ЈОВЕСКИ: Наводите на „Ла Верита“ се чиста шпекулација, тогаш Рускоска не беше раководител на Ообвинителството за ...

Магазин - 20.10.2019

Државниот обвинител Љубомир Јовески во изјава за МИА ги означи како чиста шпекулација наводите што ги објави италијанскиот весник „Ла Верита“ во однос на трансакцијата од 750.000 евра на Меѓународниот сојуз и постапувањето на обвинителката Вилма ...

ЛА ВЕРИТА: Со стоп на членството во ЕУ, македонскиот премиер е во проблеми- нова истрага за корупција!

Магазин - 20.10.2019

Искри помеѓу Париз и Берлин поради Скопје. Канцеларката пробува да го спаси Заев. Блокирајќи го отворањето на преговорите на Македонија со ЕУ за време на последниот европски Совет, Макрон ги поткопа плановите за Балканот на Меркел.

„Ла Верита“: Заев вмешан во рекетот, ургирал кај Рускоска да се одблокираат 750-те илјади евра од Силјан Мицевски

Република - 20.10.2019

Весникот „Лаверита“ објави текст под наслов „Искри помеѓу Париз и Берлин поради Скопје. Канцеларката пробува да го спаси Заев.“, а во поднасловот дополнува: Со стоп на членството во ЕУ, македонскиот премиер е во проблеми. Нова истрага за корупција.

Ла Верита: Македонскиот премиер е во проблеми. Нова истрага за корупција

Курир - 20.10.2019

Италијанскиот весник Ла Верита во денешното издание, во текстот насловен како: “Искри помеѓу Париз и Берлин поради Скопје. Канцеларката пробува да го спаси Заев” пишува дека со стопирањето на членството во ЕУ, македонскиот премиер е во проблеми.

Ла верита: Заев барал од Русковска да се одблокираат 750-те илјади евра од Силјан Мицевски

Скопје1 - 20.10.2019

И покрај обидот со предвремени избори да ја избегне одговорноста и целата вина да ја насочи кон Европа, истрагата за случајот „Рекет“ ќе биде последниот удар за иднината на македонскиот премиер Зоран Заев, пишува италијанскиот весник Ла верита.

Ла верита: Заев барал од Русковска да се одблокираат 750-те илјади евра од Силјан Мицевски

24Инфо - 20.10.2019

И покрај обидот со предвремени избори да ја избегне одговорноста и целата вина да ја насочи кон Европа, истрагта за случајот „Рекет“ ќе биде последниот удар за иднината на македонскиот премиер Зоран Заев, пишува италијанскиот весник Ла верита.

Ла Верита открива поврзаност на Заев со “Рекет”

Expres - 20.10.2019

Во текст во кој се зборува за искри помеѓу Париз и Берлин поради Скопје а канцеларката Меркел пробува да го спаси Заев италијанскиот весник тврди дека со стоп на членството во ЕУ, македонскиот премиер е во проблеми.

Ла верита: Заев барал да се одблокираат 750.000 евра од Силјан Мицевски!?

Expres - 20.10.2019

Истрагата за случајот „Рекет“ ќе биде последниот удар за иднината на македонскиот премиер Зоран Заев и покрај обидот со предвремени избори да ја избегне одговорноста и целата вина да ја насочи кон Европа пишува на италијанскиот весник Ла верита.

Ла верита: Заев барал од Русковска да се одблокираат 750-те илјади евра од Силјан Мицевски

Press24 - 20.10.2019

И покрај обидот со предвремени избори да ја избегне одговорноста и целата вина да ја насочи кон Европа, истрагата за случајот „Рекет“ ќе биде последниот удар за иднината на македонскиот премиер Зоран Заев, пишува италијанскиот весник Ла верита.

Колега на Русковска дал исказ дека Заев деблокирал пари од Рекет

Expres - 20.10.2019

Шокантно тврдење на весникот Ла Верита според кое еден македонски обвинител веќе дал исказ во ЈО според кој премиерот Заев наложил да се одблокира спорна сума од 750 илјади евра која била префрлена на човек опфатен со истрагата на Рекет.

ЛаВерита: Заев барал од Русковска да ги деблокира 750.000 евра од Силјан Мицевски

Нетпрес - 20.10.2019

„И покрај обидот со предвремени избори да ја избегне одговорноста и целата вина да ја насочи кон Европа, истрагата за случајот „Рекет“ ќе биде последниот удар за иднината на македонскиот премиер Зоран Заев, пишува италијанскиот весник ЛаВерита.

Јовески и Пановски: Наводите на Ла Верита се чиста шпекулација

Фактор - 20.10.2019

Државниот обвинител, Љубомир Јовески, и обвинителот во јавното обвинителство за гонење организиран криминал, Наум Пановски, велат дека тврдењата на италијанскиот весник „Ла Верита“ за случајот со Меѓународниот сојуз на Боки 13 се „чиста шпекулација“.

Јовески и Пановски: Наводите на „Ла Верита“ се чиста шпекулација

24Инфо - 20.10.2019

Државниот обвинител, Љубомир Јовески, и обвинителот во јавното обвинителство за гонење организиран криминал, Наум Пановски, велат дека тврдењата на италијанскиот весник „Ла Верита“ за случајот со Меѓународниот сојуз на Боки 13 се „чиста ...

„Ла Веритa“: Искри помеѓу Париз и Берлин поради Скопје. Канцеларката се обидува да го спаси Заев

Алфа - 20.10.2019

Со стоп на членството во ЕУ, македонскиот премиер е во проблеми. Нова истрага за корупција. Блокирајќи го отворањето на преговорите на Македонија со ЕУ за време на последниот европски Совет, Макрон ги поткопа плановите за Балканот на Меркел.

Пановски за обвинувањата на „Ла Верита“: Наводите во текстот не се точни, Рускоска во тоа време не беше шеф на ...

Локално - 20.10.2019

Државниот обвинител, Љубомир Јовески, и обвинителот во јавното обвинителство за гонење организиран криминал, Наум Пановски, велат дека тврдењата на италијанскиот весник „Ла Верита“ за случајот со Меѓународниот сојуз на Боки 13 се „чиста шпекулација“.

НОВА БОМБА НА ЛА ВЕРИТА: Заев барал Русковска да одблокира 750.000 евра на Силјан Мицевски

Денешен - 20.10.2019

И покрај обидот со предвремени избори да ја избегне одговорноста и целата вина да ја насочи кон Европа, истрагата за случајот „Рекет“ ќе биде последниот удар за иднината на македонскиот премиер Зоран Заев, пишува италијанскиот весник Ла верита.

„Ла Верита“: Заев барал од Русковска да ги одблокира 750.000 евра од Силјан Мицевски

Вечер Прес - 20.10.2019

Премиерот Зоран Заев и шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција Вилма Русковска се поврзани со случајот „Рекет“, пишува италијанскиот весник „Ла верита“, кој прв ги објави снимките за оваа афера.

Обвинителството го демантира написот на „Ла верита“ за Заев, Русковска и 750.000 евра

Expres - 20.10.2019

За Државниот обвинител, Љубомир Јовески, и обвинителот во јавното обвинителство за гонење организиран криминал, Наум Пановски, тврдењата на италијанскиот весник „Ла Верита“ за случајот со Меѓународниот сојуз на Боки 13 се „чиста шпекулација“, пишува ...

Обвинителот Пановски за последните обвинувања на „Ла Верита“: Наводите во текстот не се точни и од фактографски и од ...

iPortal - 20.10.2019

Државниот обвинител, Љубомир Јовески, и обвинителот во јавното обвинителство за гонење организиран криминал, Наум Пановски, велат дека тврдењата на италијанскиот весник „Ла Верита“ за случајот со Меѓународниот сојуз на Боки 13 се „чиста шпекулација“.

Пановски и Јовевски ги демантираат новите тврдења на ЛаВерита за случајот Рекет

Нетпрес - 20.10.2019

Државниот обвинител, Љубомир Јовески и обвинителот во јавното обвинителство за гонење организиран криминал, Наум Пановски, изјавија дека тврдењата на италијанскиот весник „Ла Верита“ за случајот со Меѓународниот сојуз на Боки 13 се „чиста ...

„Ла Верита“: Заев барал од Русковска да ги одблокира 750.000 евра од Силјан Мицевски

ММС - 20.10.2019

Премиерот Зоран Заев и шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција Вилма Русковска се поврзани со случајот „Рекет“, пишува италијанскиот весник „Ла верита“, кој прв ги објави снимките за оваа афера.

Нови обвинувања на „Ла верита“ за вмешаност на премиерот Зоран Заев и обвинителката Вилма Русковска во аферата „Рекет“

24 Вести - 20.10.2019

Италијанскиот весник „Ла верита“ објави нови информации за случајот „Рекет“ и вмешаност на премиерот Зоран Заев и обвинителката Вилма Русковска. Според информациите на весникот, премиерот барал до Русковска да се одблокираат 750-те илјади евра на ...

Обвинителот Пановски за Дојче Веле: „Ла верита“ пишува лаги!

Локално - 20.10.2019

Ниту сум дал таков исказ пред обвинителот Љубомир Јовески, ниту Вилма Рускоска била шеф на Основното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција во периодот кога беа блокирани и деблокирани посочените средства, ниту по нечија наредба ...

Ла Верита со нов текст за „Рекет“, обвинителите Јовески и Пановски велат: Наводите на „Ла Верита“ се чиста шпекулација

Либертас - 20.10.2019

Државниот обвинител, Љубомир Јовески, и обвинителот во јавното обвинителство за гонење организиран криминал, Наум Пановски, за „360 Степени“ велат дека тврдењата на италијанскиот весник „Ла Верита“ за случајот со Меѓународниот сојуз на Боки 13 се ...

Обвинителот Наум Пановски за ДВ: „Ла верита“ пишува лаги!

Либертас - 20.10.2019

Парите не беа деблокирани за 48 часа, туку беа блокирани неколку месеци, а Рускоска тогаш не беше шеф на Обвинителството, вели за Дојче веле обвинителот Пановски, кој е спомнат во нови „откритија“ на весникот „Ла верита“.

Наум Пановски за ДВ: „Ла верита“ пишува лаги!

Centar - 20.10.2019

Парите не беа деблокирани за 48 часа, туку беа блокирани неколку месеци, а Рускоска тогаш не беше шеф на Обвинителството, вели обвинителот Пановски, кој е спомнат во нови „откритија“ на весникот „Ла верита“, јави Дојче Веле на македонски.

Јовески и Пановски: Наводите на „Ла Верита“ се чиста шпекулација

Нова ТВ - 20.10.2019

Државниот обвинител, Љубомир Јовески, и обвинителот во јавното обвинителство за гонење организиран криминал, Наум Пановски, велат дека тврдењата на италијанскиот весник „Ла Верита“ за случајот со Меѓународниот сојуз на Боки 13 се „чиста ...

Јовески: Наводите на „Ла Верита“ се чиста шпекулација

24 Вести - 20.10.2019

Државниот обвинител Љубомир Јовески во изјава за МИА ги означи како чиста шпекулација наводите што ги објави италијанскиот весник „Ла Верита“ во однос на трансакцијата од 750.000 евра на Меѓународниот сојуз и постапувањето на обвинителката Вилма ...

Јовески: Наводите на „Ла Верита“ се чиста шпекулација

Алсат-М - 20.10.2019

Државниот обвинител Љубомир Јовески ги означи како чиста шпекулација наводите што ги објави италијанскиот весник „Ла Верита“ во однос на трансакцијата од 750.000 евра на Меѓународниот сојуз и постапувањето на обвинителката Вилма Русковска.

Пановски: „Ла Верита“ пишува глупости, Заев не барал одмрзнување на 750.000 евра

Макфакс - 20.10.2019

Обвинителот во Јавното обвинителство за гонење организиран криминал, Наум Пановски ги демантира пишувањата на италијанскиот весник „Ла Верита“ за инволвираност на премиерот Зоран Заев за случајот со одмрзнување на парите од „Меѓународниот сојуз“ на ...

Јовески: Пишувањето на „Ла Верита“ е чиста шпекулација, Русковска тогаш не ни беше шефица на Организиран криминал

+инфо - 20.10.2019

Државниот обвинител Љубомир Јовески во изјава за МИА ги означи како чиста шпекулација наводите што ги објави италијанскиот весник „Ла Верита“ во однос на трансакцијата од 750.000 евра на Меѓународниот сојуз и постапувањето на обвинителката Вилма ...

Јовески: Наводите на „Ла Верита” се чиста шпекулација

Слободен Печат - 20.10.2019

Според Јовески, во периодот за којшто пишува весникот Русковска не била раководител на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција. Државниот обвинител Љубомир Јовески во изјава за МИА ги означи како чиста шпекулација наводите што ...

ЈОВЕСКИ ЈА ОБВИНУВА ЛА ВЕРИТА: Наводите за Русковска и за Заев се чиста шпекулација

Денешен - 20.10.2019

Државниот обвинител Љубомир Јовески во изјава за МИА ги означи како чиста шпекулација наводите што ги објави италијанскиот весник Ла Верита во однос на трансакцијата од 750.000 евра на Меѓународниот сојуз и постапувањето на обвинителката Вилма ...

Јовески: Наводите на „Ла Верита“ се чиста шпекулација

Press24 - 20.10.2019

Државниот обвинител Љубомир Јовески во изјава за МИА ги означи како чиста шпекулација наводите што ги објави италијанскиот весник „Ла Верита“ во однос на трансакцијата од 750.000 евра на Меѓународниот сојуз и постапувањето на обвинителката Вилма ...