TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во израелските напади на Газа загинале 34 Палестинци, над 100 се повредени

24Инфо - 14.11.2019

Триесет и четири палестински жители загинале, а 111 се повредени во нападите на Израел врз појасот Газа, објави „Донија Ал-Ватан“, повикувајќи се на Министерството за здравство на енклавата.

Бројот на загинатите од израелските напади во Газа се искачи 36

Нетпрес - 14.11.2019

Во израелските воздушни напади во палестинската енклава Појасот Газа од вторникот загинале досега 36 Палестинци и уште 111 биле ранети, објави во четвртокот порталот Dunya Al Watan, повикувајќи се на портпаролката на министерството за здравство на ...

Исламскиот џихад објави прекин на огнот, но Израел продолжува со нападите

Макфакс - 14.11.2019

Екстремистичката група Исламски џихад соопшти дека е постигнат договор за прекин на огнот по дводневните тешки борби со Израел, во кои загинаа најмалку 32 Палестинци. Портпаролот Мусаб ал-Берим вели дека договорот за посредување на Египет стапил на ...

Стапи во сила договор за прекин на огнот меѓу Израел и Исламски џихад

Слободен Печат - 14.11.2019

Од вторникот досега врз Израел од Газа се истрелани над 360 ракети и минофрлачки проектили. -Договорот за прекин на огнот е резултат на напорите на Египет, а го подржаа палестинските фракции, вклучувајќи го и „Исламски џихад”, изјави неименуван ...

И покрај прекинот на огнот, нови напади врз Израел

Курир - 14.11.2019

Само неколку часа по договорениот прекин на огнот во Газа, од оваа територија повторно беа истрелани ракети врз Израел, заради што се огласија сирените и во некои делови во непосредна близина на Појасот Газа.

Мечот Израел – Полска ќе се игра како што беше планирано, во Ерусалим

А1 On - 13.11.2019

Полската фудбалска репрезентација нема проблем со гостување кај Израел во квалификаиците за Европското првенство 2020, во меч од групата во која се наоѓа и репрезентацијата на Северна Македонија.

Нетанјаху: Нека ги запрат нападите од Газа или ќе искусат уште повеќе удари

МКД - 13.11.2019

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска му порача на палестинското движење Исламски џихад да го прекине ракетирањето на Израел, бидејќи ќе искусат уште повеќе напади од израелската војска.

Убиен е уште еден водач на Исламски џихад, следуваа одмазднички ракети кон Израел (ВИДЕО)

МКД - 13.11.2019

Радикалната палестинска група Исламски џихад соопшти дека во денешните воздушни напади на Израел врз Појасот Газа е убиен уште еден нејзин командант, Калед Фараж, јави телевизијата Ал Мајадин, која соопшти дека Фараж (38) загинал во воздушен напад ...

(ВИДЕО) Нетанјаху му порача на Исламски џихад да прекине со нападите или ќе има уште напади во Газа

Нетпрес - 13.11.2019

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху му порача во средата на палестинското движење Исламски џихад да прекине со ракетирањата на Израел, бидејќи ќе почувстува повече удари од израелската армија.

Најмалку 20 Палестинци убиени во нападите на Израел врз Појасот Газа

Макфакс - 13.11.2019

Најмалку 20 Палестинци се убиени, а повеќе од 69 се повредени од вторникот во нападите на Израел врз Појасот Газа, објави „Скај њуз Арабија“. Според ТВ-каналот, жител на Појасот Газа е убиен откако израелски авиони нападнале мотоцикл во областа ...

Нетанјаху бара милитантите да престанат со нападите или ќе се соочат со жесток одговор од Израел

Р.С.Европа - 13.11.2019

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху ги предупреди милитантите на исламскиот џихад во Газа да престанат со ракетни напади. Денеска уште двајца Палестинци беа убиени во нови израелски воздушни и ракетни напади на Газа, со што бројот на загинатите ...

„Секој што планира да го нападне Израел во текот на денот – нема да ја преживее ноќта“

МКД - 13.11.2019

Предупредувањето на израелскиот министер за одбрана следуваше само еден ден откако официјално ја презеде својата нова улога. Секој терорист што планира да го нападне Израел во текот на денот, нема да ја преживее ноќта, се закани израелскиот министер ...

Нетанјаху до „Исламски џихад”: Запрете ги нападите врз Израел или уште повеќе ќе настрадате

А1 On - 13.11.2019

Запрете ги нападите или ќе добиете уште повеќе удари, го предупреди денеска израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху палестинското радикално движење „Исламски џихад“, кое го ракетира Израел од Појасот Газа, пренесоа француските медиуми.

Бенет: Секој кој планира да го нападне Израел дење, нема да ја преживее ноќта

+инфо - 13.11.2019

Израелскиот министер за одбрана Нафтали Бенет само еден ден откако ја презеде функцијата предупреди дека „секој терорист кој планира да го нападна Израел, нема да ја преживее ноќта“. Бенет ја презеде функцијата вчера само неколку часа откако Израел ...

Убиен уште еден командант на Исламскиот џихад

Макфакс - 13.11.2019

Радикалната палестинска група Исламска џихад објави дека во денешните израелски воздушни напади врз Појасот Газа е убиен уште еден нивен командант, Калед Фараж, јави телевизијата „Ал Мајадин“.

Најмалку тројца Палестинци загинаа во воздушните напади на израелските авиони врз Газа

Сител - 13.11.2019

Тројца Палестинци се убиени во продолжението на израелските воздушни напади врз позициите на Исламски џихад во Појасот Газа, соопшти Министерството за здравство на оваа палестинска територија на брегот на Средозмено море.

Надзорните камери го снимија драматичниот момент: Погледнете како палестинска ракета за малку ќе разнесеше два ...

Точка - 13.11.2019

Откако деновиве израелското воено воздухопловство потврди дека во воздушен напад е ликвидиран лидерот на палестинската терористичка организација Исламски Џихад, следуваше одмазда од страна на Палестинците.

Израелски воздушни напади во Газа

Точка - 12.11.2019

Израелската војска соопшти дека извела воздушни напади во Газа, а цел биле екстремисти од Исламски џихад. Во нападите погоден е камп за обука и подземен објект кој служел за производство и складирање оружје, тврди израелската војска.

Палестинска ракета експлодираше на автопат во Израел

Кумановски м. - 13.11.2019

Видеата што излегоа на социјалните мрежи го прикажуваат моментот на експлозија на ракета на прометен пат во Израел. Надзорните камери го фатија моментот кога ракетата падна во патот во близина на семафорот. loading...

(ВИДЕО) ДЕСЕТИЦИ РАКЕТИ ИСПУКАНИ КОН ИЗРАЕЛ: Една експлодираше на автопат

Фактор - 12.11.2019

Десетици ракети се испукани кон Израел, а една од нив експлодира на автопат, што беше снимено од надзорните камери. Израелските власти велат дека повторно ќе ги насочат нападите во Појасот Газа, доколку е потребно.

Израел изведе воздушни напади во Газа

Опсервер - 12.11.2019

Израелската војска соопшти дека извеле воздушни напади во Газа, а цел биле екстремистите од Исламски џихад. Во нападите погоден е камп за обука и подземен објект, кој служел за производство и складирање оружје, тврди израелската војска.

Израел изведе воздушни напади во Газа

Денешен - 12.11.2019

Израелската војска соопшти дека извеле воздушни напади во Газа, а цел биле екстремистите од Исламски џихад. Во нападите погоден е камп за обука и подземен објект, кој служел за производство и складирање оружје, тврди израелската војска.

Израел изведе воздушни напади во Газа

Либертас - 12.11.2019

Израелската војска соопшти дека извеле воздушни напади во Газа, а цел биле екстремистите од Исламски џихад. Во нападите погоден е камп за обука и подземен објект, кој служел за производство и складирање оружје, тврди израелската војска.

Израел изведе воздушни напади во Газа

Фокус - 12.11.2019

Израелската војска соопшти дека извеле воздушни напади во Газа, а цел биле екстремистите од Исламски џихад. Во нападите погоден е камп за обука и подземен објект, кој служел за производство и складирање оружје, тврди израелската војска.

Израел изведе воздушни напади во Газа

MakPress - 12.11.2019

Израелската војска соопшти дека извеле воздушни напади во Газа, а цел биле екстремистите од Исламски џихад. Во нападите погоден е камп за обука и подземен објект, кој служел за производство и складирање оружје, тврди израелската војска.

Најмалку тројца Палестинци загинаа во воздушните напади на израелските авиони врз Газа

Опсервер - 13.11.2019

Тројца Палестинци се убиени во продолжението на израелските воздушни напади врз позициите на Исламски џихад во Појасот Газа, соопшти Министерството за здравство на оваа палестинска територија на брегот на Средозмено море.

Најмалку тројца Палестинци загинаа во воздушните напади на израелските авиони врз Газа

Локално - 13.11.2019

Тројца Палестинци се убиени во продолжението на израелските воздушни напади врз позициите на Исламски џихад во Појасот Газа, соопшти Министерството за здравство на оваа палестинска територија на брегот на Средозмено море.

Најмалку тројца Палестинци загинаа во воздушните напади на израелските авиони врз Газа

Либертас - 13.11.2019

Тројца Палестинци се убиени во продолжението на израелските воздушни напади врз позициите на Исламски џихад во Појасот Газа, соопшти Министерството за здравство на оваа палестинска територија на брегот на Средозмено море.

Командант на Исламски џихад и неговата сопруга меѓу загинатите во бомбардирањето на израелските воздушни сили

iPortal - 13.11.2019

Тројца Палестинци се убиени во продолжението на израелските воздушни напади врз позициите на Исламски џихад во Појасот Газа, соопшти Министерството за здравство на оваа палестинска територија на брегот на Средозмено море.

Најмалку тројца Палестинци загинаа во воздушните напади на израелските авиони врз Газа

А1 On - 13.11.2019

Тројца Палестинци се убиени во продолжението на израелските воздушни напади врз позициите на Исламски џихад во Појасот Газа, соопшти Министерството за здравство на оваа палестинска територија на брегот на Средозмено море.

Најмалку тројца Палестинци загинаа во воздушните напади на израелските авиони врз Газа

Нетпрес - 13.11.2019

Тројца Палестинци се убиени во продолжението на израелските воздушни напади врз позициите на Исламски џихад во Појасот Газа, соопшти Министерството за здравство на оваа палестинска територија на брегот на Средозмено море.

Убиен уште еден командант на Исламски џихад

Centar - 13.11.2019

Радикалната палестинска група Исламска џихад објави дека во денешните израелски воздушни напади врз Појасот Газа е убиен уште еден нивен командант, Калед Фараж, јави телевизијата „Ал Мајадин“.

Убиен уште еден командант на Исламски џихад

24Инфо - 13.11.2019

Радикалната палестинска група Исламска џихад објави дека во денешните израелски воздушни напади врз Појасот Газа е убиен уште еден нивен командант, Калед Фараж, јави телевизијата „Ал Мајадин“.

Убиен уште еден командант на Исламски џихад

Н.Македонија - 13.11.2019

Радикалната палестинска група Исламска џихад објави дека во денешните израелски воздушни напади врз Појасот Газа е убиен уште еден нивен командант, Калед Фараж, јави телевизијата „Ал Мајадин“.

Бенет: Секој кој планира да го нападне Израел дење, нема да ја преживее ноќта

Алфа - 13.11.2019

Израелскиот министер за одбрана Нафтали Бенет само еден ден откако ја презеде функцијата предупреди дека „секој терорист кој планира да го нападна Израел, нема да ја преживее ноќта“. Бенет ја презеде функцијата вчера само неколку часа откако Израел ...

„Убиството на лидерот на Исламски џихад е јасна порака до сите непријатели на Израел“

Слободен Печат - 13.11.2019

Тој додаде дека убиството на Ал Ата во Појасот Газа би требало да испрати „јасна порака до сите непријатели". Кој и да планира да не повреди во текот на деното, не може да биде сигурен дека ќе успее во текот на ноќта".

Бенет: Секој кој планира да го нападне Израел дење, нема да ја преживее ноќта

24Инфо - 13.11.2019

Израелскиот министер за одбрана Нафтали Бенет само еден ден откако ја презеде функцијата предупреди дека „секој терорист кој планира да го нападна Израел, нема да ја преживее ноќта”. Бенет ја презеде функцијата вчера само неколку часа откако Израел ...

Бенет: Секој кој планира да го нападне Израел дење, нема да ја преживее ноќта

Вечер Прес - 13.11.2019

Израелскиот министер за одбрана Нафтали Бенет само еден ден откако ја презеде функцијата предупреди дека „секој терорист кој планира да го нападнe Израел, нема да ја преживее ноќта“. Бенет ја презеде функцијата вчера само неколку часа откако Израел ...

Бенет: Секој кој планира да го нападне Израел дење, нема да ја преживее ноќта

Нетпрес - 13.11.2019

Израелскиот министер за одбрана Нафтали Бенет само еден ден откако ја презеде функцијата предупреди дека „секој терорист кој планира да го нападна Израел, нема да ја преживее ноќта“. Бенет ја презеде функцијата вчера само неколку часа откако Израел ...

Бенет: Секој кој планира да го нападне Израел дење, нема да ја преживее ноќта

А1 On - 13.11.2019

Израелскиот министер за одбрана Нафтали Бенет само еден ден откако ја презеде функцијата предупреди дека „секој терорист кој планира да го нападна Израел, нема да ја преживее ноќта“. Бенет ја презеде функцијата вчера само неколку часа откако Израел ...

Нетанјаху до „Исламски џихад”: Запрете ги нападите врз Израел или уште повеќе ќе настрадате

Локално - 13.11.2019

Запрете ги нападите или ќе добиете уште повеќе удари, го предупреди денеска израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху палестинското радикално движење „Исламски џихад“, кое го ракетира Израел од Појасот Газа, пренесоа француските медиуми.

Нетанјаху до „Исламски џихад”: Запрете ги нападите врз Израел или уште повеќе ќе настрадате

Нетпрес - 13.11.2019

Запрете ги нападите или ќе добиете уште повеќе удари, го предупреди денеска израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху палестинското радикално движење „Исламски џихад“, кое го ракетира Израел од Појасот Газа, пренесоа француските медиуми.

Нетанјаху со закани кон „Исламски џихад“

iPortal - 13.11.2019

Запрете ги нападите или ќе добиете уште повеќе удари, го предупреди денеска израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху палестинското радикално движење „Исламски џихад“, кое го ракетира Израел од Појасот Газа, пренесоа француските медиуми.

Бенет: Секој кој планира да го нападне Израел дење, нема да ја преживее ноќта

Либертас - 13.11.2019

Израелскиот министер за одбрана Нафтали Бенет само еден ден откако ја презеде функцијата предупреди дека „секој терорист кој планира да го нападна Израел, нема да ја преживее ноќта“. Бенет ја презеде функцијата вчера само неколку часа откако Израел ...

Бенет: Секој кој планира да го нападне Израел дење, нема да ја преживее ноќта

Опсервер - 13.11.2019

Израелскиот министер за одбрана Нафтали Бенет само еден ден откако ја презеде функцијата предупреди дека „секој терорист кој планира да го нападна Израел, нема да ја преживее ноќта“. Бенет ја презеде функцијата вчера само неколку часа откако Израел ...

(ФОТО) ИЗРАЕЛ СЕ ЗАКАНИ НА ИСЛАМСКИ ЏИХАД: Или ќе запрат или ќе трпат удари

Фактор - 13.11.2019

Израел на Палестински џихад им се закани со напади. Премиерот Бенјамин Нетанјаху бара Исламски џихад да прекине со ракетирањата на Израел, затоа што ќе им возврати израелската армија. Нетанјаху ова го изјави на почетокот од седницата на неговиот ...

„Исламски џихад“ одбива да запре со нападите

А1 On - 13.11.2019

Портпаролот на палестинското екстремистичко движење „Исламски џихад“ Мусаб ал Бреим изјави денеска дека групата засега не е заинтересирана за посредување од страна на меѓународни преговарачи заради воспоставување прекин на огнот со Израел, бидејќи и ...

„Исламски џихад” одбива да запре со нападите

24Инфо - 13.11.2019

Портпаролот на палестинското екстремистичко движење „Исламски џихад” Мусаб ал Бреим изјави денеска дека групата засега не е заинтересирана за посредување од страна на меѓународни преговарачи заради воспоставување прекин на огнот со Израел, бидејќи и ...

Во израелските напади се убиени 23 Палестинци

Слободен Печат - 13.11.2019

Израелската војска денеска продолжи да стрела кон цели од „Исламски џихад", а палестинските екстремисти продолжија со ракетен оган кон Израел. Портпаролот на палестинското екстремистичко движење „Исламски џихад” Мусаб ал Бреим изјави денеска дека ...

Бенет: Секој кој планира да го нападне Израел дење, нема да ја преживее ноќта

MakPress - 13.11.2019

Израелскиот министер за одбрана Нафтали Бенет само еден ден откако ја презеде функцијата предупреди дека „секој терорист кој планира да го нападна Израел, нема да ја преживее ноќта“. Бенет ја презеде функцијата вчера само неколку часа откако Израел ...